Loading...
Zdrowie

Zdrowie i wygoda za pomocą wkładek ortopedycznych

Kobieta ma w butach wkładki ortopedyczne

Artykuł partnera.

Nie wszystkie buty są odpowiednie dla stopy. Często producenci przedkładają wygląd buta nad jego wygodę. Większość butów jest zbyt wąska, a także zbyt twarda w niektórych miejscach. Niewygodne buty to nie tylko dyskomfort chodzenia. Mogą doprowadzić do zniekształceń i chorób stopy lub pogłębić istniejące problemy. Aby każde buty były wygodne można zastosować wkładki ortopedyczne.

Wbrew powszechnej opinii nie są one wyłącznie przeznaczone dla osób ze zdiagnozowanymi chorobami i zniekształceniami stopy. Stosowanie wkładek ortopedycznych nie wymaga też koniecznie wizyty lekarskiej. Może stosować je każdy. Sklepy obuwnicze i sportowe oferują różne rodzaje wkładek ortopedycznych. Jednak nie są one dopasowane indywidualnie i najczęściej nie spełniają swojej roli. Osoby, którym zależy na komforcie stopy, a także narażone na zmęczenie lub urazy powinny postarać się o wkładki ortopedyczne wykonywane na miarę.

Gdzie można dopasować wkładki ortopedyczne?

Fororto.pl to firma prowadzona przez absolwenta Akademii Wychowania Fizycznego dla którego komfort stopy stał się prawdziwą pasją. Wybór wkładek ortopedycznych w fororto.pl poprzedzony jest szczegółowymi badaniami z użyciem specjalistycznej aparatury takiej jak podoskop, bieżnia elektryczna i specjalna mata, która analizuje sposób chodu pacjenta i przetwarza go komputerowo. Po takich badaniach wykonywany jest odcisk stopy na podstawie którego powstają wkładki ortopedyczne na miarę. Cały proces wykonania wkładki trwa w fororto.pl około 40 minut, tak, że podczas jednej wizyty można przejść niezbędne badania i wyjść w butach zaopatrzonych w nowe wkładki. Fororto.pl oferuje również specjalne wkładki korygujące dla dzieci. Dzieciom jednak nie poleca się noszenia wkładek ortopedycznych profilaktycznie, a tylko w wypadku konkretnych problemów ze stopami. Więcej informacji na fororto.pl

Na jakie schorzenia pomagają wkładki ortopedyczne?

Nie tylko osoby z chorobami stóp i nóg powinny ich używać. Wskazane są również dla pracujących na stojąco, a także dla sportowców.

Wkładki ortopedyczne mogą korygować następujące wady: halluksy ,różne rodzaje płaskostopia, reumatyzm, stopa cukrzycowa, skrót kończyny, odciski, koślawość mogą przyspieszyć rehabilitację po kontuzjach.
Specjalne wkładki oferowane są również dla seniorów, którzy ze względu na osłabienia mięśni i kości są szczególnie podatni na zniekształcenia i choroby stóp. Prawidłowo dobrane wkładki ortopedyczne pomogą im dłużej cieszyć się pełną aktywnością ruchową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.