Loading...
Nowinki ze świata zdrowia

3 powody, dla których warto skorzystać z fizjoterapii

masarz fizjoterapeutyczny

W dzisiejszych czasach ciężko jest uniknąć wszelkiego rodzaju urazów i kontuzji. W pewnym wieku problematyczne może być nawet długotrwałe siedzenie w jednej pozycji. Nic więc dziwnego, że coraz częściej słyszy się o tym, że z usług fizjoterapeuty korzystają nie tylko osoby będące po wypadkach, ale także ludzie, którzy od dłuższego czasu skarżą się na bóle kręgosłupa, lub innych części ciała. Co sprawia, że tak wielu ludzi decyduje się na skorzystanie z fizjoterapii?  Czy fizjoterapia może pomóc w odzyskaniu i utrzymaniu maksymalnych zdolności ruchowych?

Dzięki fizjoterapii pozbędziesz się bólu

Każdy, kto kiedykolwiek naciągnął sobie mięsień, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ból po takim wydarzeniu, może utrzymywać się tygodniami, o ile nie miesiącami. Fizjoterapia jest doskonałym sposobem na to, aby ten proces przyśpieszyć. Czasami wystarczy zaledwie jedna wizyta w gabinecie doświadczonego profesjonalisty, aby całkowicie pozbyć się bólu, który w innym przypadku ciągnąłby się miesiącami.

Fizjoterapia jest bezpieczniejsza od przyjmowania leków

Oczywiście nie zawsze można obejść się bez leków, ale szybko zastosowana fizjoterapia może pomóc w uśmierzaniu bólu w znacznie bezpieczniejszy sposób, niż leki, które mogą powodować efekty niepożądane. Fizjoterapia tak samo, jak rehabilitacja nie wywołuje skutków ubocznych, poza bólem mięśni, który znika po dobie lub dwóch.

Masz pewność, że jesteś w dobrych rękach

Fizjoterapia powinna być wykonywana przez profesjonalistów, którzy tak samo, jak lekarze, muszą nieustannie się dokształcać z dziedziny, jaką się zajmują. Ustawa o zawodzie fizjoterapeuty jasno wskazuje na to, że nikt bez wykształcenia medycznego nie może oferować tego typu usług klientom. Warto wiedzieć, że kształcenie w zawodzie fizjoterapeuty zostało podwyższone i ujednolicone na terenie całego kraju – niezależnie więc, gdzie się kształcił fizjoterapeuta, jego poziom wiedzy, powinien być tak samo wysoki, jak w innych miejscach.

Kiedy warto skorzystać z fizjoterapii?

Fizjoterapia , jak i rehabilitacja pomoże w wielu przypadkach. Przede wszystkim jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy złamali kość, bądź uszkodzili stawy. Doskonale radzi sobie także z niwelowaniem bólu kręgosłupa i stawów obwodowych. Do fizjoterapeutów zgłaszają się też ludzie z przewlekłymi chorobami takimi jak astma, stwardnienie rozsiane czy stwardnienie zanikowe boczne. Z usług fizjoterapeuty skorzystają też osoby, które przeszły udar mózgu, lub przebyły uraz wielonarządowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.