Loading...
Uroda

Usuwanie blizn w gabinecie medycyny estetycznej

kobieta po usunięciu blizny

W gabinetach medycyny estetycznej można skorzystać z różnych zabiegów skoncentrowanych na usuwaniu niedoskonałości skórnych. To możliwe także w przypadku widocznych blizn, na przykład po trądziku, po urazach czy operacjach. Na czym polega taka procedura?

Usuwanie blizn

Blizny są często trudne w usunięciu za pomocą kosmetyków czy aptecznych środków. Chociaż mogą one pomóc na etapie zabliźniania się tkanek, to jednak nie zapewnią optymalnych efektów wtedy, gdy blizna jest już uformowana. Nieestetyczne blizny widoczne na twarzy lub na ciele mogą być przyczyną kompleksów. W takiej sytuacji warto zdecydować się na ich usunięcie, co możliwe jest jedynie za pomocą specjalistycznych procedur. Usuwanie blizn to jeden z zabiegów, z którego można skorzystać w gabinetach medycyny estetycznej, które specjalizują się w pozbywaniu się różnych defektów skórnych. Oferowane przez nie procedury, w tym między innymi usuwanie rozstępów, blizn czy usuwanie naczynek Gdynia są bardzo popularne wśród pacjentów.

Laser frakcyjny CO2

Do wykonania zabiegu polegającego na usuwaniu blizn stosuje się laser frakcyjny CO2. To jeden z najczęściej używanych typów laserów w medycynie estetycznej, który bezpiecznie, a przy tym bardzo skutecznie likwiduje niedoskonałości. Zabieg korygowania zmian skórnych polega wtedy na nakierowaniu światła lasera, który powoduje miejscowe uszkodzenie tkanek oraz aktywuje ich regenerację. Wobec tego blizny ulegają wtedy znacznemu spłyceniu, a nawet całkowitemu zanikowi. Zabieg nie jest przy tym skomplikowany, nie powoduje uczucia bólu, a także nie wymaga od pacjenta szczególnego przygotowania. Warto pamiętać tylko o tym, że konieczne jest unikanie opalania się oraz stosowania ziół i leków światłouczulających, ponieważ może doprowadzić to do powstania przebarwień.

Efekty zabiegu usuwania blizn

Efekty zabiegu można zauważyć nawet po jednej wizycie w gabinecie, ale warto wskazać, że jeżeli blizny są większe, głębsze, w takim przypadku konieczne może być parokrotne powtórzenie procedury. Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się niewielkie dolegliwości, między innymi zaczerwienienie oraz opuchnięcie skóry, jednak zanikają one w ciągu paru kolejnych dni. Pacjent powinien także odpowiednio zabezpieczać skórę zgodnie z zaleceniami specjalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.