Loading...
Seks

Czy darmowe portale randkowe rzeczywiście są za darmo? Co oferują w porównaniu do płatnych?

Randka.

Jeśli szukamy miłości lub przelotnego związku portale randkowe obok aplikacji na telefon są najlepszą z opcji. Wielu ludzi nie chce jednak za nie płacić i szuka darmowych portali randkowych. Czy w rzeczywistości jest szansa takowy znaleźć?

Mogłoby się wydawać, że po powstaniu aplikacji takich jak Tinder portale randkowe odeszły w zapomnienie. Nic bardziej mylnego. Wciąż żyją i mają się dobrze. Wiele z nich zapewnia to, czego nie możemy otrzymać w aplikacji randkowej, czyli możliwość stworzenia bardziej rozbudowanego profilu, który będzie zawierał więcej niż zdjęcie oraz krótki opis.

Dzięki portalom randkowym możemy wyszukać naszego wymarzonego partnera na podstawie wielu parametrów takich jak zainteresowania, hobby, ulubione jedzenie czy sport, który lubi – tego nie dostaniemy w aplikacjach typu Tinder.

Wiele osób szuka darmowych portali do randkowania. Czy jednak takie istnieją?

Owszem, kilka z nich, takich jak np. Be2 lub Academic Singles zapewniają darmową rejestrację. W zasadzie większość portali randkowych jest darmowych jeśli chodzi o założenie konta. Jednak różnice zaczynają się później.

Jeśli chcemy rozbudować nasze grono znajomych na danym portalu randkowym musimy wysłać zaproszenie lub wiadomość – to pierwsze elementy, które czasami są ograniczane. Niektóre portale randkowe pozwalają wysłać jedynie 3 wiadomości dziennie lub w skrajnych przypadkach jedynie odczytywać te, które otrzymujemy od innych użytkowników posiadających płatne konto.

Płatne konta mają tę przewagę nad darmowymi, że użytkownicy, którzy je wykupili mogą sobie pozwolić na znacznie więcej. Opcje takie jak sprawdzanie kto oglądał Twój profil lub wysyłanie nieograniczonej ilości wiadomości się niezwykle przydane.

Konfiguracja profilu z reguły jest darmowa. Serwisy raczej tego nie ograniczają bo zależy im na dużej bazie użytkowników. Co do tej bazy, także powinniśmy uważać..

Jeśli dany portal randkowy wydaje nam się być zbyt dobry, w rzeczywistości tak może właśnie być. Fałszywe profile piszące do nas to nie nowość. Jeśli po rejestracji natychmiast otrzymujesz kilka wiadomości od kobiet chętnych na spotkanie, coś najprawdopodobniej jest nie tak. Najczęściej portal randkowy sam tworzy takie profile, a wiadomości są wysyłane przez bota. Krótko mówiąc zbyt dobrze wyglądające darmowe portale randkowe równa się spore ryzyko.

Który darmowy portal randkowy jest najlepszy?

Jaki darmowy portal randkowy powinniśmy więc wybrać? Opcji jest wiele, ale jeśli zależy nam na darmowej to naszym zdaniem powinniśmy wybrać opcję typu Singles50 lub Academic Singles. Tinder także będzie pewną opcją, choć tam możemy liczyć raczej na przelotną relację bez większej możliwości personalizacji w trakcie wyszukiwania.

Jednak czy zdecydujemy się na darmowy portal randkowy czy płatny powinniśmy pamiętać o paru podstawowych elementach. Pierwszym z nich jest duża liczba użytkowników. Większy wybór = większa szansa na znalezienie innych osób, które szukają miłości i będą do nas dopasowane charakterem. Dobrze działający portal randkowy pozwala także na spersonalizowanie treści – czyli tak jak wcześniej wspominaliśmy możemy wybrać jakie osoby samotne, z jakimi zainteresowaniami powinny móc się z nami kontaktować.

Podsumowując – w dzisiejszych czasach szukanie miłości na portalach randkowych to spore wyzwanie. Już sam wybór, który darmowy portal randkowy wybrać może przyprawić nas o zawrót głowy. Jednak nie zniechęcajmy się i pamiętajmy, że i tak mamy o wiele łatwiejsze zadanie niż nasi rodzice kilkadziesiąt lat temu, gdy wszelkie bariery trzeba było przełamywać na żywo, bez ochrony w postaci szklanego ekranu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.