Loading...
Uroda

Czym jest karboksyterapia włosów i na czym polega? – wskazania do zabiegu

włosy

Zabiegi karboksyterapii stosuje się najczęściej w przypadku: choroby skóry głowy, nadmiernego wypadania włosów, łysienia. Czym jest karboksyterapia włosów i na czym polega? Jakie są wskazania do przeprowadzenia takiego zabiegu? Zabieg karboksyterapii włosów można wykorzystać w terapii różnego rodzaju łysienia, w tym również łysienia androgenowego. Można go stosować zarówno w terapii wypadania włosów o różnym podłożu, a także jako zabieg mający na celu przyspieszenie odrostu włosów, czy też w celu poprawy samej kondycji włosów.

Karboksyterapia – kiedy nie należy wykonywać zabiegu?

Przeciwwskazaniami do wykonania Karboksyterapii są:

  • ciąża,
  • zaburzania krzepnięcia krwi.

Karboksyterapia – jakich efektów należy się spodziewać

Po wykonaniu pełnej serii zabiegów dochodzi do sytuacji, w której zostaje zahamowany proces wypadania włosów, zaczynają pojawiać się nowe włosy. Najczęściej są one dużo grubsze i mocniejsze.

Poprzez swoje właściwości fizjologiczne dwutlenek węgla wykazuje działanie antyoksydacyjne i dotleniające. CO₂ jest gazem fizjologicznym, jednak wprowadzony podskórnie lub śródskórnie powoduje w miejscu iniekcji zwiększenie dotlenienia okolicznych tkanek.

Czego można spodziewać się od razu po zabiegu?

Po zabiegu przez kilka godzin ma prawo utrzymywać się niewielkie podrażnienie okolicy, w której wykonywany był zabieg.

Jak przygotować się do zabiegu?

Nie ma zaleceń do przygotowywania się do tego rodzaju zabiegów.

Pielęgnacja po zabiegu

Zabieg nie wymaga przeprowadzania dodatkowej pielęgnacji po jego wykonaniu. Karboksyterapia na włosy jest jedną z najbardziej nowoczesnych metod leczenia nadmiernego wypadania włosów. Zabieg ten nie jest bolesny, ale w przypadku osób wrażliwych istnieje możliwość zastosowania maści znieczulającej. Następnie za pomocą odpowiednich urządzeń, wykonuje się drobne nakłucia, podskórne lub śródskórne, przez które podawany jest dwutlenek węgla.

Zabieg trwa najczęściej ok. 15-30 minut. Jednak do osiągnięcia w pełni zadowalających efektów, niezbędne może okazać się wykonanie serii składającej się od 4 do 8 zabiegów, które powinny odbywać się nie rzadziej niż raz w tygodniu.

Efektem przeniknięcia dwutlenku węgla do tkanek, jest rozszerzanie się naczynek, co sprawia, że krew zaczyna dużo szybciej krążyć, a komórki ulegają regeneracji.

Dodatkowo zaczynają pojawiać się nowe naczynia i pobudzona zostaje produkcja kolagenu. Włosy przestają wypadać, a nawet pojawiają się nowe, a te w rezultacie stają się gęstsze i dużo mocniejsze.

Karboksyterapia na wypadanie włosów

Czym jest karboksyterapia włosów i na czym polega? Karboksyterapia włosów jest zabiegiem polegającym na wprowadzeniu pod skórę określonych dawek CO₂. Terapię tę stosuje się już od pewnego czasu, jej początki można odkryć w balneoterapii i leczeniu niewydolności żylnej, dopiero w latach 90’ gaz zaczęto wykorzystywać do leczenia zmian skórnych. W chwili obecnej karboksyterapię stosuje się również w medycynie estetycznej oraz w terapii wypadania włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.