Loading...
Uroda

Depilacja męska: wygoda i estetyka. Na które strefy mężczyźni decydują się najczęściej?

Coraz większa liczba mężczyzn decyduje się na depilację różnych stref swojego ciała. Panowie preferują już nie tylko usuwanie owłosienia na twarzy, ale również w okolicach brzucha i pośladków. Te zabiegi stały się dla wielu z nich częścią rutyny pielęgnacyjnej. Nic dziwnego, w końcu schludny i zadbany wygląd to już od dawna przestała być domena wyłącznie kobiet. Jakie strefy mężczyźni depilują najczęściej?

Klatkę piersiową

Depilacja włosów na klatce piersiowej jest popularna wśród mężczyzn, zwłaszcza jeśli mają oni nadmiernie rozwinięte owłosienie. Jeszcze do niedawna wielu panów było gotowych znosić nieprzyjemny ból związany z odrywaniem plastrów z woskiem z klatki piersiowej. Dzisiaj zdecydowana większość wybiera depilację laserową. Jeśli więc szukasz bezbolesnych zabiegów, które pozwolą pozbyć się włosów na klatce piersiowej na długo, wybierz depilację laserową mężczyzn. Warszawa jest jednym z miejsc, gdzie możesz skorzystać z takiego zabiegu.

usuwanie-owlosienia-z-klatki-piersiowej (1).jpeg

Plecy i kark

Mężczyźni coraz częściej korzystają też z depilacji laserowej, by pozbyć się owłosienia na plecach czy na karku. Owłosienie może być bowiem dla panów krępujące, szczególnie latem, gdy często noszą oni ubrania odsłaniające te części ciała. Poza tym bez zbędnych włosów na karku fryzura może wyglądać bardziej schludnie i zadbanie.

Brodę i szyję

Depilacja laserowa w Warszawie oferuje również usuwanie włosów z brody, okolicy pod nosem, policzków oraz szyi. Korzystając z tych zabiegów, panowie mogą usunąć swój zarost na długie miesiące, a po serii regularnych zabiegów również na stałe. Jak to działa? Wiązka światła lasera działa na melaninę zawartą we włosku, doprowadzając do jej osłabienia. W konsekwencji rozpadowi ulega cebulka włosów wraz z korzeniem, a to hamuje wzrost nowych włosów. Dlatego panowie o grubym i twardym zaroście, którzy często muszą się golić, coraz chętniej korzystają z usługi depilacji laserowej twarzy.

laserowa-depilacja-brody-u-mezczyzn (1).jpeg

Okolice intymne

Niektórzy mężczyźni decydują się również na depilację w okolicy krocza ze względów higienicznych, estetycznych lub wygody podczas uprawiania sportów. Bez owłosienia w tej strefie, skóra może być łatwiejsza do utrzymania w czystości i może się mniej pocić. Panowie chętnie depilują szparę pośladkową, pośladki, a także linię brzucha i sam brzuch.

Warto jednak pamiętać, że depilacja laserowa to zabieg bezpieczny. Wbrew obiegowej opinii może być wykonany nawet u osób o ciemnej skórze lub jasnych włosach. Choć musisz wiedzieć, że w takim przypadku efekt nie zawsze będzie zadowalający.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.