Loading...
Uroda

Kiedy kobiety decydują się na powiększenie piersi?

Kobieta mierzy swój biust

Wiele kobiet niestety nie jest obecnie zadowolone ze swojego wyglądu i w dużej mierze jest to wina mediów. Codziennie widzimy tam “idealne” panie i każda z nas też chce być taka – mieć chudą sylwetkę, idealną fryzurę i gładką cerę. Potem patrzymy na siebie w lustrze i okazuje się, że rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Gdybyśmy dobrze się nad tym zastanowiły i nie reagowały pod wpływem emocji – na pewno szybko dotarłoby do nas, że nie ma idealnych ludzi. Każdy ma swoje kompleksy, każdy się czegoś wstydzi i czasami czuje się gorzej. To nie tylko my – tego możemy być pewne.

Rynek jednak na tym wszystkim zarabia – tworzone są nowe kosmetyki, różne ubrania i proponowane są zabiegi, które mają wszystko zmienić. Nikt oczywiście nie zabrania nam z tego korzystać, ale musimy wykazać się zdrowym rozsądkiem. Jeżeli faktycznie czujemy, że coś pomoże nam odzyskać pewność siebie i nie jest to żadne zagrożenie dla naszego życia – w porządku, wtedy możemy spróbować poczuć się lepiej. Mamy prawo testować różne kremy, sprawdzać sobie nieszkodliwe zabiegi pielęgnacyjne. Na pewno powinnyśmy o siebie dobrze dbać – tak, aby sprawiało nam to przyjemność i aby nie był to przykry obowiązek. Problem pojawia się wtedy, gdy chcemy uzyskać efekty szybciej i w ogóle nie myślimy o konsekwencjach – tak to często wygląda w przypadku powiększania biustu.

Dlaczego chcemy powiększyć piersi?

Powiększenie biustu to coś, o czym praktycznie każda kobieta myśli przynajmniej raz w swoim życiu – czasami chcemy go oczywiście zmniejszyć, ale to jednak są rzadsze przypadki. Nie podoba nam się jego wygląd – jest za mały, skóra nie jest jędrna. Takie myśli pojawiają się także po ciąży, gdy nasze ciało bardzo się zmienia i nie wyglądamy już tak samo.

Rozważają to też młode kobiety, które czują się niewystarczająco atrakcyjne – z natury są szczupłe i ten biust jest u nich po prostu niewielki. Nie są jednak w stanie tego zaakceptować i chcą jak najszybciej zapisać się na zabieg wszczepienia implantu.

Czy powiększenie piersi to zawsze najlepszy wybór?

Jeżeli kobieta świadomie decyduje się na powiększenie piersi to nie ma w tym nic złego – tego rodzaju zabiegi w jakimś celu przecież powstały. Istnieje tutaj jednak ryzyko tego, że zapiszą się na niego panie, które w ogóle nie przejmują się potencjalnymi skutkami ubocznymi – a z nich też trzeba sobie zdawać sprawę. Nie może to być impulsywna decyzja – trzeba ją przemyśleć i upewnić się, że nie mamy już żadnych innych opcji. Operację powiększenia piersi należy powierzyć profesjonalistom. W Warszawie polecamy klinikę chirurgii plastycznej Timeless.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.