Loading...
Uroda

Fenomen szamponów w kostce

Szampon w kostce

Artykuł sponsora.

Na łazienkowych półkach zaroiło się ostatnio od szamponów w kostce i trudno się temu dziwić. Stanowią bowiem bardziej ekologiczny i wydajny odpowiednik klasycznych kosmetyków tego typu w plastikowych butelkach, a przy tym działają równie dobrze lub nawet lepiej. To między innymi dlatego, że miewają bardziej przyjazne dla włosów pod względem pielęgnacyjnym składy niż klasyczne szampony drogeryjne.

Szampon w kostce Mydlarni Cztery Szpaki na tle innych kosmetyków tego typu wyróżnia się obecnością w składzie łagodnych detergentów: Sodium Coco Sulfate (SCS) i Sodium Cocoyl Isethionate (SCI). Towarzyszą im m.in. odżywcze oleje, czerwona glinka i panthenol, które dodatkowo wpływają na delikatność działania. Szampon w kostce – inaczej, niż np. mydło do włosów – nie posiada zasadowego pH. Dzięki temu po użyciu nie należy już dodatkowo płukać włosów. Choć tutaj warto wyczuć swoje włosy. Niektórzy używają po nim odżywek i masek, inni zaś twierdzą, że nie jest to już potrzebne.

Szampony do włosów w kostce pojawiły się na rynku przed kilkoma laty i zdążyły zdobyć niekwestionowaną popularność, już nie tylko wśród osób zainteresowanych ekologią czy ideą zero waste. Dzieje się tak, ponieważ te produkty często po prostu doskonale działają. Jednym z pierwszych produktów tego typu na rynku był szampon w kostce Mydlarni Cztery Szpaki, który zasłużenie zdobył pozycję numer jeden.

Jak używać szamponu w kostce?

Szamponu używa się bardzo łatwo – krążek wystarczy namydlić w dłoniach pod wodą, pianę wmasować w skórę głowy i delikatnie rozprowadzić ją na głowie. Istnieje też inna metoda, tzw. „kubeczkowa”, która dobrze sprawdzi się u osób posiadających wrażliwą na detergenty skórę głowy i przesuszone włosy. Odrobinę szamponu (lub nawet cały krążek) umieszczamy w słoiczku lub innym zamykanym pojemniku i zalewamy odrobiną wody. Następnie zakręcamy i intensywnie potrząsamy – w ten sposób zyskujemy dużą ilość piany, która jest łagodniejsza dla skóry i włosów, bo rozwodniona. Używając metody „kubeczkowej” dodatkowo zwiększamy i tak już dużą wydajność szamponu w kostce i bez problemu zużywamy go do końca – zgodnie z ideą zero waste.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.