Loading...
Zdrowie

Jak dbać o higienę rąk? Pamiętaj o tych trzech produktach

Mężczyzna dokładnie myje i dezynfekuje ręce

Pandemia sprawiła, że coraz większą uwagę przykładamy do higieny rąk. Ważne, aby te dobre nawyki zostały z nami na dłużej. To właśnie na dłoniach gromadzi się najwięcej zanieczyszczeń, a co za tym idzie – bakterii i wirusów. Jak skutecznie dbać o higienę rąk na co dzień? Sprawdź trzy sprawdzone produkty, które pomogą Tobie i Twoim bliskim zadbać o higienę i zdrowie.

Mydło antybakteryjne w łazience

Zamiast zwykłego mydła pielęgnującego dłonie postaw na mydło antybakteryjne. Ze względu na higienę najbardziej polecane są mydła w płynie. Duże znaczenie ma także dozownik. Obecnie każda popularna drogeria internetowa ma w swojej ofercie bezdotykowy dozownik na mydło. Z takiego rozwiązania chętnie będą korzystać zarówno domownicy, jak i odwiedzający was goście.

W skutecznym myciu rąk znaczenie mają nie tylko produkty, ale również czas i technika. Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego ręce należy myć minimum pół minuty. Trzeba pamiętać o starannym umyciu całych dłoni, włączając w to opuszki palców, kciuki, nadgarstki i przestrzenie między palcami. Ręce najlepiej wycierać do jednorazowego ręcznika papierowego lub czystego ręcznika z tkaniny. Najlepsze rozwiązanie to osobny ręcznik dla każdego członka rodziny oraz osobny dla gości.

Żel do dezynfekcji zawsze pod ręką

W ciągu dnia zdarza się wiele sytuacji, podczas których nie możemy od razu umyć rąk. W związku z tym warto mieć zawsze pod ręką miniaturowy żel lub chusteczki do dezynfekcji na bazie alkoholu. Z tego sposobu czyszczenia dłoni powinno się każdorazowo korzystać po wyjściu z komunikacji miejskiej czy sklepu. W drogeriach internetowych znajdziesz obecnie mnóstwo wariantów tego produktu. Niektóre żele do dezynfekcji mają w swoim składzie substancje zapachowe, które neutralizują intensywny zapach alkoholu.

Po częstym korzystaniu z produktów do dezynfekcji wiele osób zauważa u siebie problem przesuszonej skóry. Do torebki, oprócz żelu, warto wrzucić też krem nawilżający. Najlepiej sięgać po produkty, które szybko się wchłaniają i nie pozostawiają tłustych śladów. Dzięki temu korzystanie z kosmetyku kilka razy w ciągu dnia nie będzie uciążliwe. 

Spray do czyszczenia powierzchni

Najwięcej zanieczyszczeń roznosimy, dotykając brudnych powierzchni. Mowa nie tylko o klamkach czy blatach, ale również przedmiotach, takich jak komputer, tablet czy telefon. Każda dobra drogeria internetowa oferuje skuteczne środki do dezynfekcji powierzchni i przedmiotów, z czego największą popularnością cieszą się preparaty do czyszczenia ekranów. Ekran telefonu warto czyścić nawet kilka razy dziennie – to właśnie tego urządzenia dotykamy najczęściej i to na nim gromadzi się najwięcej zanieczyszczeń. Po pracy warto przetrzeć też komputer (w szczególności klawiaturę) lub/i ekran tabletu.

Zasady te stosuj nie tylko u siebie, ale również u swoich dzieci. Wyrobienie u najmłodszych nawyku czyszczenia ekranów pozwoli znacznie ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się bakterii i wirusów w domu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.