Loading...
Dom i rodzina

Jak zdrowo się odżywiać i dbać o siebie mając małe dzieci?

Kilka kawałków mało kalorycznego ciasta leży na talerzu

Dzieci to radość, ale też stres i permanentny brak czasu. Oczywiście są rodzice, których dzieci są bardzo grzeczne, ale są też rodzice, których maluchy są naprawdę trudne i wymagające. Rzeczywiście mając małe i grzeczne dzieci trudno jest znaleźć czas, ale mając małych urwisów, to już zupełnie mission impossible. Jak więc wtedy zadbać o siebie i zdrowo się odżywiać? Czas się dowiedzieć.

Mniej presji i więcej luzu

Godzin w dobie się nie doda, zatem czas tak zaplanować dzień, by znaleźć owy czas dla siebie. Wydaje się to wręcz niemożliwe albo bardzo trudne. Ale z drugiej strony musicie pamiętać, że to, że jesteście rodzicami nie oznacza, że jesteście mniej ważni się. Zatem czas postawić na luz i przestać wywierać na siebie taką presję. Nie warto porównywać się z innymi rodzicami, bo to wywoła u Was tylko kompleksy i kolejny nawał stresu. Otóż każdego dnia musicie znaleźć czas dla siebie i nie oznacza to wcale, że czas dla Was to czas, w którym śpicie. Nie można wszystkiego robić tylko pod dzieci. Musicie też zadbać o siebie i tutaj aktywność fizyczna jest wręcz niezbędna. Nie bójcie się więc prosić o pomoc innych członków rodziny. Zawsze też można zatrudnić opiekunkę. To naprawdę nic złego, a dzięki takiemu rozwiązaniu będziecie mogli wybrać się na siłownie czy pobiegać, ale też spędzić czas wspólnie.

O siebie trzeba dbać i to nawet mając dzieci – jak to zrobić?

Musicie zadbać o siebie, a nie zachowywać się jakbyście otrzymali obowiązkowy worek pokutny. Nie można więc zapuścić siebie czy związku tylko dlatego, że ma się dzieci. W końcu dzieci kiedyś dorosną i wyprowadzą się, a co wtedy będzie z wami? Dlatego też czas o sobie pomyśleć i zadbać. Wizyta w spa czy u fryzjera nie powinna być traktowana jako nagroda, lecz jako część życia, na którą zasługujecie. Do tego należy też dbać o relacje między wami, a to oznacza, że nie możecie tylko rozmawiać o dzieciach czy pieluszkach. Podczas wspólnych kolacji rozmowa o dzieciach powinna być wręcz zabroniona. Wyjdźcie też do kina czy na wspólny spacer. Możliwości jest wiele – róbcie to, co sprawia Wam przyjemność.

Jak zdrowo się odżywiać?

Cóż, zdrowa dieta to podstawa i zapewne to wiecie, ale zapewne też uważacie, że brak Wam na nią czasu i jadacie to, co wpadnie Wam w ręce. Zapewne też dojadacie jedzenie dzieci, a potem, gdy już rzeczywiście jesteście głodni, zamawiacie pizze. To prosta droga do niedoborów, ale też nadprogramowych kilogramów. Oczywiście to zrozumiałe, że nie chce się Wam gotować i wolicie chwilę wolnego, gdy mali szefowie śpią, wykorzystać inaczej, zapewne też na drzemkę, ale jednak tak nie może być. Otóż zdrowa dieta sprawia, że utrzymacie prawidłową masę ciała, zmniejsza też ryzyko wielu chorób, a przy tym zwyczajnie dodaje energii. Nie trzeba wcale stać przy kuchence i gotować i nie trzeba też odżywiać się jedzeniem śmieciowym, które swoją drogą uzależnia. Jedynym słusznym rozwiązaniem jest catering dietetyczny. Dania są zdrowe, smaczne, a wręcz pyszne, a przy tym różnorodne. Jest naprawdę wiele zalet cateringu dietetycznego Cennik nie zatrważa wysokimi cenami. W myśl zasady, że życie trzeba sobie ułatwiać, a nie utrudniać warto zrobić coś dobrego dla siebie, tym bardziej że to naprawdę jest proste. Pojawia się jeszcze pytanie: jaki catering wybrać? Możliwości jest wiele. Wszystko zależy od tego, co lubicie jeść. Możecie wybrać wersję dla wegetarian czy też dania z mięsem albo z dodatkiem ryb. Bez problemu znajdziecie coś dla siebie.

Troska o zdrowie psychiczne

Na końcu przypominamy, że zdrowie psychiczne jest tak samo ważne, jak fizyczne i również o nie trzeba zadbać. Jeżeli ciągle zmagacie się z fatalnym samopoczuciem, a do tego pojawiają się lęki czy nieciekawe myśli, to nie traktujcie tego przez pryzmat zmęczenia, lecz jak najszybciej udajcie się do psychiatry, który Wam pomoże. W końcu to żaden wstyd. Zróbcie to dla siebie i dla swoich dzieci. Nie dajcie sobie wmówić, że to lenistwo. Nie słuchajcie też rad, że macie się wziąć za siebie. Pomóc Wam może tylko lekarz. I dlatego nie bagatelizujcie swojego stanu, lecz szukajcie pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.