Loading...
Uroda

Jak zrobić dokładny demakijaż twarzy – zasady

Kobieta w łazience robi demakijaż twarzy

Czy wiesz, że nawet 30% kobiet nie zmywa regularnie makijażu i zdarza im się o tym podstawowym zabiegu pielęgnacyjnym i higienicznym zapominać średnio dwa razy w tygodniu? Dane te są naprawdę przerażające. Okazuje się, że to właśnie resztki kolorowych kosmetyków i zanieczyszczenia, jakie gromadzone są w trakcie codziennej aktywności, przyczyniają się do procesów starzenia się skóry oraz występowania stanów zapalnych skóry. Demakijaż twarzy nie jest zabiegiem trudnym ani pochłaniających zbyt dużo czasu. Warto nie tylko przeprowadzać go codziennie, ale dobrze jest wiedzieć, jak zrobić to odpowiednio. Zasady przedstawione zostały poniżej.

Po co robić demakijaż twarzy? 

Kosmetyki kolorowe i brud zapychają pory, nie pozwalają skórze oddychać ani się regenerować. Co więcej, nałożenie preparatów odżywczych na źle oczyszczoną skórę twarzy, nie przyniesie pożądanych efektów. Tylko skóra, na której przeprowadzany jest codzienny, dokładny demakijaż, może być zdrowa, pozbawiona podrażnień, stanów zapalnych i innych niedoskonałości. Warto również pamiętać, że codzienny demakijaż opóźni procesy starzenia się skóry, a użycie w tym celu dobrej jakości kosmetyków, dobranych idealnie do potrzeb danego typu cery, przyczyni się do jej odżywiania i pielęgnacji.

Jakie kosmetyki służą do demakijażu twarzy?

Przede wszystkim musisz dobrać odpowiednie preparaty, które nie tylko dokładnie oczyszczą skórę twarzy, ale będą ją również pielęgnować. Wybieraj tonik, mleczko, płyn micelarny czy olejek do demakijażu, dopasowując te kosmetyki do indywidualnych potrzeb. Jeśli korzystasz z kolorowych kosmetyków, które są wodoodporne, środki do demakijażu muszą być odpowiednie, aby mogły poradzić sobie z trwałym makijażem.

Jak zrobić demakijaż twarzy?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że nie wystarczy samo mycie twarzy wodą, a już na pewno nie zaleca się wykorzystywania w tym celu zwykłego mydła, które wysusza skórę.

Najpierw usuń ten “najcięższy makijaż”. Wykorzystaj w tym celu mleczko, olejek czy dwufazowy płyn antyalergiczny, który jest bezpieczny nie tylko dla skóry, ale również wrażliwych oczu.

Następnie oczyść dokładnie skórę, korzystając na przykład z płynu micelarnego czy żelu myjącego. Ostatnim etapem jest przywrócenie skórze właściwego pH i w tym celu najlepiej stosować toniki.

Nigdy nie zapominaj też o odżywianiu skóry. Musisz wiedzieć, że to właśnie nocą odbywa się jej najbardziej wzmożona regeneracja. Na dokładnie oczyszczoną skórę twarzy nałóż krem z witaminami o konkretnym działaniu. Dobieraj go wedle własnych potrzeb. Dla cery dojrzałej dedykowane jest na przykład intensywne serum ujędrniające czy przeciwzmarszczkowe. Nocą możesz działać również na problemy skórne, korzystając między innymi z preparatów ograniczających wydzielanie sebum czy łagodzących stany zapalne.

Staraj się wybierać kosmetyki kolorowe oraz te pielęgnacyjne, zwracając uwagę na ich skład. Powinny być pozbawione alkoholu, aromatów, sztucznych barwników i innych “zapychaczy”. Świetnie sprawdzają się za to te z naturalnymi wyciągami roślinnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.