Loading...
Zdrowie

Kołdra obciążeniowa – sposób na problemy ze snem

Kobieta na łóżku przykryta kołdrą obciążeniową

Ciągły stres, zabieganie i nieodpowiednia dieta wpływają niestety na pogorszenie zarówno jakości, jak i długości naszego snu, co może w efekcie doprowadzić do pojawienia się poważnych problemów zdrowotnych. W takim przypadku możemy np. sięgnąć po kołdrę obciążeniową, która dzięki swoim właściwościom może zapewnić nam dobry sen. Czym jednak jest wspomniana kołdra, dla kogo jest przeznaczona i w jaki sposób należy ją dobierać?

Czym jest kołdra obciążeniowa?

Pojęcie kołdry obciążeniowej większości z nas nie jest raczej znane, jednak warto zainteresować się tym produktem w przypadku pojawienia się problemów z zasypianiem. Kołdra obciążeniowa to specjalny rodzaj kołdry, który od klasycznego produktu goszczącego w naszych sypialniach różni się wypełnieniem (zazwyczaj jest nim szkło, jednak czasem stosuje się również nierdzewną stal). Głównym zadaniem takiej kołdry jest aktywowanie tzw. głębokiego czucia, dzięki któremu nasz organizm ma zdolność identyfikowania swojego położenia, a także ruchów. Kładąc się wieczorem spać pod wspomnianą kołdrą, zaczynamy czuć delikatny ucisk, dzięki któremu możemy się uspokoić oraz zrelaksować, zapewniając sobie dobry i głęboki sen, o czym możemy dokładniej przeczytać na stronie https://biohacki.pl.

Kto powinien zaopatrzyć się w taką kołdrę?

Kołdra obciążeniowa to produkt polecany w szczególności tym osobom, które z uwagi na ciągły stres i nieustanne rozmyślanie mają problemy z zasypianiem. Dotyczy to zarówno osób dorosłych, jak i dzieci. Dzięki specjalnemu wypełnieniu znacznie cięższemu niż w klasycznej kołdrze możemy się bez problemu uspokoić, zrelaksować oraz wyciszyć, co przed snem jest niezwykle istotne.

Jak należy dobierać kołdrę obciążeniową?

Kołdra obciążeniowa powinna być przede wszystkim dobrana do naszej wagi i tutaj warto zwrócić uwagę na podstawową zasadę, a mianowicie na to, iż powinna ona stanowić 10% masy naszego ciała. Co równie istotne pod taką kołdrą nie mogą równocześnie spać dwie osoby. Każda powinna mieć wówczas swoją kołdrę, która musi być idealnie dobrana do wagi ciała (a jak wiadomo, nie jest ona jednakowa).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.