Loading...
Nowinki ze świata zdrowia

Konsultacja lekarska online – jej wady i zalety

zastrzyk

W ostatnich latach widzimy, że coraz więcej rzeczy można już załatwić przez Internet. Świat powoli przystosowuje się do potrzeb człowieka, który nie ma na nic czasu i woli porozumiewać się właśnie online. Dlatego też umożliwiono już nawet odbywanie wizyt lekarskich w taki właśnie sposób. Oczywiste jest, że nie będzie to jednak możliwe w każdym przypadku i z tego też musimy zdawać sobie sprawę.

Kiedy musimy jednak udać się do prawdziwego gabinetu? Najczęściej sami będziemy o tym wiedzieć. Musimy tam iść w momencie, gdy odczuwamy znaczący ból i nasze objawy wydają się być poważne. Musimy się tam udać również w chwili, gdy czujemy, że będą potrzebne dodatkowe badania – pobranie krwi, rentgen, USG. Tych rzeczy nie można przeprowadzić online, a mogą one czasami uratować życie pacjenta. Na pewno nie możemy więc z góry zakładać, że od tej pory wystarczą nam już tylko konsultacje online – nie ma takiej możliwości. Możemy jednak połączyć obie te opcje i zaoszczędzić przynajmniej część czasu, który spędzaliśmy w przychodni. Patrząc obecnie na konsultacje lekarskie online recepta i chęć jej uzyskania to najczęstszy powód zapisywania się do lekarza  onliinew takiej formie.

Wady konsultacji online

Jeżeli chodzi o słabe punkty takich wizyt to na pewno należy wspomnieć właśnie o tym, że czasami nie mają one sensu – jeżeli dolega nam coś gorszego to zawsze musimy iść do gabinetu i pozwolić, aby lekarz przeprowadził bardziej szczegółowe badanie. Niektórzy ludzie nie mają również w ogóle dostępu do Internetu lub nie umieją korzystać z komputera. Są to w szczególności ludzie starsi, którzy właśnie mogliby na tym dużo skorzystać – tym bardziej w sytuacji, gdy dotarcie do przychodni jest dla nich pewnym wyzwaniem.

Czasami może się tak zdarzyć, że podczas konsultacji online lekarz nie otrzyma wszystkich informacji i nie będzie mógł zauważyć niektórych objawów – wysypki, bladego odcienia skóry, pocenia się pacjenta. Tutaj powstaje ryzyko wystawienia błędnej diagnozy, która może wiązać się z niebezpieczeństwem dla zdrowia osoby leczonej.

Zalety konsultacji online

W pierwszej kolejności zaletą jest to, że zapisując się na konsultacje lekarskie online recepta na nasze nazwisko – Jan Kowalski, Marcin Łata itd. – zostaje nam wypisana od razu. Otrzymujemy kod i możemy udać się prosto do apteki w celu zrealizowania takiej recepty. Jeżeli więc postanowimy połączyć się przez telefon to możemy odbyć konsultacje nawet siedząc w samochodzie pod wspomnianą apteką – a potem po prostu wyjść i wykupić lek. Widać tutaj więc, że na pewno oszczędzamy sporo czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.