Loading...
Uroda

Kosmetyki a dermokosmetyki – jakie są podstawowe różnice?

Kobieta używa ermokosmetyków

Artykuł partnera.

Dbanie o naszą skórę wymaga stosowania odpowiednio dobranych preparatów i kompozycji składników, aby móc skutecznie nawilżać, odżywiać i regenerować cerę. Często jednak poprzez niewłaściwie dopasowane produkty lub chemiczne, sztuczne związki dodawane do takich artykułów powodują one odwrotny efekt i nasilenie problemów. Wówczas z pomocą mogą przyjść dermokosmetyki. Czym takie wyroby różnią się od standardowych artykułów kosmetycznych?

Czym są dermokosmetyki?

Dermokosmetyki to produkty kosmetyczne, które powstały z myślą o osobach ze skórą problematyczną lub też zmienioną chorobowo. Chociaż nie istnieje jedna oficjalna definicja tego typu preparatów i artykułów określona przez prawo konsumenckie, dermokosmetyki to propozycje, które tworzone są ze składników wspomagających różnego rodzaju terapie lecznicze.

Dermokosmetyki często polecane są do stosowania przez lekarzy dermatologów i specjalistów w zakresie pielęgnacji cery. Wśród nich znajdują się m.in. propozycje marki RVB LAB. Kosmetyki te oparte są na unikalnych recepturach popartych badaniami. To zarówno produkty pielęgnacyjne, jak i do makijażu. Przykładem może być choćby RVB LAB podkład w różnych wariantach do stosowania na co dzień, który dedykowany jest cerze z problemami.

Co różni dermokosmetyki od kosmetyków?

Zarówno kosmetyki, jak i dermokosmetyki mogą być stosowane do codziennej pielęgnacji. Jednak w związku ze szczególnym przeznaczeniem dermokosmetyków dla osób z cerą problematyczną i wrażliwą są to produkty pozbawione substancji i czynników alergicznych, czego nie można powiedzieć o wszystkich kosmetykach. Hipoalergiczność dermokosmetyków potwierdzona jest badaniami. Często też takie artykuły nie zawierają w składzie żadnych konserwantów, barwników czy substancji zapachowych. To receptury odpowiednie zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci powyżej 1. roku życia, a niekiedy też młodszych.

Chociaż dermokosmetyki i kosmetyki pod względem prawnym co do sposobu wytwarzania podlegają podobnym restrykcjom, najczęściej w przypadku pierwszej grupy produktów wymogi te są dodatkowo zaostrzone i podlegają zasadom wyrobu produktów leczniczych. Ścisłym kontrolom jakości poddawane są np. takie produkty jak RVB LAB Microbioma. To linia dermokosmetyków dla osób ze skórą bardzo wymagającą, atopią, trądzikiem, łuszczycą itp. problemami.

RVB LAM Microbioma krem SPF 50 czy też RVB LAB serum to dermokosmetyki zawierające m.in. probiotyki i prebiotyki. Produkty te przeznaczone są do intensywnej odbudowy bariery lipidowej naskórka, regeneracji i wsparcia także w terapii onkologicznej. Dzięki zawartości różnych składników pochodzenia naturalnego i różnym składnikom aktywnym są to propozycje, na które warto zwrócić uwagę.

Kiedy warto sięgnąć po dermokosmetyki?

Dermokosmetyki to artykuły kosmetyczne dla osób, którym zależy na jak najlepszej pielęgnacji cery. Chociaż są to kompozycje dedykowane osobom z problemami skórnymi, nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosowały je również osoby bez takich dolegliwości. Należy jedynie pamiętać, aby dermokosmetyki podobnie jak kosmetyki dopasowane były do indywidualnych potrzeb i rodzaju skóry.

Ponadto dermokosmetyki, w tym również produkty marki RVB LAB są idealne dla osób z cerą skłonną do uczuleń i podrażnień, trądzikiem, atopią czy przebarwieniami. Takie preparaty z powodzeniem można stosować także w przebiegu łuszczycy, a część z nich działa wspomagająco w procesie leczenia. Dermokosmetyki to również odpowiednie artykuły dla kobiet w ciąży i dzieci. Składy pozbawione barwników, dodatków chemicznych i konserwantów doskonale sprawdzą się również w pielęgnacji delikatnej skóry niemowląt.

Duży wybór takich produktów oferuje drogeria internetowa Uroda Perfect. To zarówno dermokosmetyki RVB LAB, jak i innych marek oraz kosmetyki tradycyjne. Wszystkie oferowane przedmioty dostępne są ponadto w bardzo przystępnych cenach, dzięki czemu w jednym miejscu można zaopatrzyć się w najlepsze dermokosmetyki i inne przydatne wyroby kosmetyczne i jednocześnie zaoszczędzić znaczne kwoty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.