Loading...
Choroby

Leczenie kanałowe – kiedy jest konieczne?

Dentystka sprawdza zęby chłopcu który siedzi na fotelu dentystycznym z otwartymi ustam

Konieczność kanałowego leczenia zęba to zazwyczaj ostateczność, której większość pacjentów stara się uniknąć, gdy to tylko możliwe. Niestety, często jest to jedyny sposób, aby przywrócić ząb do funkcjonalności po tym, gdy miazga zęba ulegnie nieodwracalnym uszkodzeniom. Poważne zapalenia zęba są w stanie kompletnie wyniszczyć tę tkankę, prowadząc do intensywnego bólu, przez który niezwykle ciężko jest normalnie funkcjonować. Nawet tak poważnie chory ząb można odratować, lecz trzeba w tym celu zwrócić się do nieco bardziej radykalnych środków. Stomatolog zazwyczaj informuje swoich pacjentów o tym, że zabieg ten może okazać się konieczny, lecz warto osobiście zapoznać się z tematem, aby lepiej go zrozumieć.

Na czym polega kanałowe leczenie zęba?

Leczenie kanałowe opiera się na usunięciu chorej, wyniszczonej miazgi zęba, a następnie wypełnieniu pustej przestrzeni specjalnym materiałem, najczęściej gutaperką. Rzecz jasna, z uwagi na operowanie na bardzo wrażliwej tkance, operacja odbywa się pod silnym znieczuleniem, aby pacjent nie musiał doświadczać zbytniego dyskomfortu. Środki znieczulające aplikowane są przez stomatologa, który stara się dopilnować tego, aby ból przy zabiegu był ograniczony, a najlepiej całkowicie wyeliminowany.

Co zrobić, gdy leczenie kanałowe jest niezbędne?

Jeśli okazało się, że jedynym ratunkiem dla zęba jest leczenie kanałowe, należy uświadomić sobie, że zabieg ten jest bardzo poważny. Nie powinno się z nim zwracać do dentysty-amatora, lecz udać do gabinetu, który ma faktyczną wprawę w swoim fachu. Dobrym wyborem może okazać się Estefill.pl, gdyż opinie tej placówki wśród klientów są bardzo pozytywne.

Rzecz jasna duża rolę odgrywa tu cena zabiegu, gdyż to właśnie koszty, a nie ból, odstraszają niektórych pacjentów. Prawda jest taka, że nie jest to procedura, którą powinno się odwlekać, gdyż konsekwencje wynikające z zaniedbania konieczności leczenia kanałowego mogą być naprawdę poważne. Działanie należy podejmować jak najszybciej, aby upewnić się, że operacja będzie sukcesem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.