Loading...
Pielęgnacja

Mikrobiom i bariera hydrolipidowa kluczem do pięknej i zdrowej skóry? Poznaj kosmetyki NUUNI

Trzy kosmetyki do pielęgnacji skóry stoją obok siebie

Artykuł sponsorowany.

Od kilku lat stale obserwujemy wzrost zainteresowania odnośnie świadomej pielęgnacji skóry, co może tylko cieszyć! Obecnie wybór kosmetyków do pielęgnacji skóry jest tak ogromny, że kupujący często czują się zdezorientowani i niepewni. Dlaczego tak istotna jest dbałość o mikrobiom i barierę hydrolipidową dla utrzymania zdrowej i pięknej skóry? Przekonaj się o wyjątkowych właściwościach kosmetyków Nuuni, które doskonale zadbają o prawidłowy stan bariery hydrolipidowej oraz wzmocnienie mikrobiomu skóry!

Mikrobiom i bariera hydrolipidowa

Przez wiele lat uważano, że brak bakterii jest kluczem do zdrowej skóry. Jednak okazuje się, że to właśnie odpowiedni bilans „dobrych” i „złych” bakterii jest kluczowy dla utrzymania zdrowej i pięknej skóry. Zaburzenie równowagi w mikrobiomie skóry prowadzi do osłabienia funkcji barierowych skóry i jest jednym z czynników powodujących choroby i problemy skórne.

Mikrobiom skóry pełni kluczową rolę w utrzymaniu funkcji ochronnych skóry, ponieważ uczestniczy w procesach metabolicznych, wpływa na dojrzewanie tkanek oraz stanowi ważny element systemu obrony przed drobnoustrojami chorobotwórczymi. Mikroflora autochtoniczna jest integralną częścią wrodzonego układu immunologicznego i stanowi pierwszą linię obrony przed patogenami. U każdej osoby mikrobiom skóry jest unikalny, podobnie jak DNA. Istnieje około 500 różnych gatunków bakterii, które występują na naszej skórze. Niestety, nieprawidłowy bilans mikrobiomu może prowadzić do zaburzenia funkcji bariery skórnej, uwrażliwienia skóry, odwodnienia, stanów zapalnych i przedwczesnego starzenia się skóry. W takim przypadku patogenne bakterie zastępują dobre bakterie, co prowadzi do niepożądanych zmian w mikrobiomie skóry.|

Zabiegi higieniczne i kosmetyczne z użyciem substancji chemicznych negatywnie wpływają na różnorodność mikroorganizmów na skórze. Usuwają one nieustannie mikroflorę z powierzchni skóry, a zmiany fizykochemiczne utrudniają jej optymalną rekolonizację symbiotyczną i tworzą warunki do kolonizacji patogenów. Jednym z dobrych sposobów na zwiększenie różnorodności mikrobiomu skóry jest unikanie chemicznych kosmetyków i zastąpienie ich produktami, które są bardziej przyjazne dla mikrobiomu skóry.

Celem świadomej pielęgnacji jest przede wszystkim odbudowa bariery hydrolipidowej oraz zachowanie równowagi flory bakteryjnej. Nieprawidłowa pielęgnacja istotnie zaburza mikrobiom i osłabia funkcje ochronne, a także uszkadza płaszcz hydrolipidowy skóry.  Dbanie o mikrobiom jest zatem podstawą świadomej pielęgnacji, bowiem od równowagi mikrobiomu zależy kondycja skóry. Dlatego wiedza i właściwy dobór kosmetyków to punkt wyjścia dla skutecznej pielęgnacji.

Udało nam się ostatnio trafić na bardzo ciekawy projekt godny uwagi. Wyborem, który warto rozważyć, jeśli chcemy zadbać o mikrobiom i płaszcz hydrolipidowy są produkty nowej marki kosmetycznej na polskim rynku – NUUNI. Marka w swoim asortymencie na ten moment posiada 5 produktów. Każdy z nich na pierwszym miejscu stawia mikrobiom.

To produkty, które zawierają efektywne składniki aktywne w połączeniu z kompleksem prebiotycznym, który jest „sercem” produktów, dzięki czemu zapewniają optymalną ochronę mikrobiomu naszej skóry. Połączenie to zapewnia ochronę przed egzemą, podrażnieniami czy nadwrażliwością skóry. Bardzo dobrze poradzi sobie z szeregiem problemów skórnych, takimi jak trądzik czy zaskórniki. W dodatku minimalizuje możliwość wystąpienia negatywnych reakcji skórnych w postaci reakcji alergicznych czy wysypów.

Już pierwszy rzut oka na składy mówi nam czym marka kieruje się przy tworzeniu produktów. Marka posiada w swojej ofercie krótkie i skoncentrowane formulacje bez kompozycji zapachowych. Zauważalny jest duży minimalizm. Niewątpliwie skupiają się na wysokich stężeniach kilku kluczowych składników dla danego produktu. Nie są to też na pewno produkty typu “all in one”, które bez żadnego poparcia w składzie mają zapewnić nieskończone zmiany dla skóry. Każdy produkt ma swoje jasno określone działanie i skład, który odpowiada deklaracjom producenta.

Kolejnym plusem marki NUUNI jest to, że produkty są naturalne, wegańskie i nie zawierające w swoim składzie substancji odzwierzęcych. Zapewniają bezpieczną, świadomą pielęgnację działając w sposób efektywny, ale łagodny. Warto wskazać, że marka wytwarza swoje produkty bez składników, co do których podejrzewa się lub wykazano, że prawdopodobnie szkodzą skórze, takich jak perfumy, barwniki, alkohole denaturowane i wiele innych. Każdy produkt charakteryzuje się pH pomiędzy 3,5 a 5,5 pH, bowiem wszystkie kosmetyki o pH poza tym zakresem zaburzają równowagę mikrobiomu skóry, co jest jedną z najczęstszych przyczyn wielu problemów skórnych.

Należy pamiętać, że odpowiednia pielęgnacja skóry jest kluczowa do zachowania pięknej i młodej cery. Produkty Nuuni można znaleźć w ich oficjalnym sklepie nuuni.pl oraz wybranych, specjalistycznych drogeriach internetowych. Zachęcamy do zapoznania się z marką i śledzenia jej dalszego rozwoju!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.