Loading...
Dom i rodzina

Minimalizm w domu. Nowości wydawnicze

minimalizm w domu

Przyzwyczailiśmy się do tego, że mamy nieograniczony dostęp do wszelakich dóbr materialnych. O ile pozwalają nam na to środki, na wyciągnięcie ręki mamy to, o czym zamarzymy.

Czym jest minimalizm

Minimalizm jest to postawa życiowa, która narodziła się jako sprzeciw do zewsząd ogarniającego nas konsumpcjonizmu. Rzeczy, które posiadamy zaczynają rządzić naszym domem, a także życiem, co sprawia, że jesteśmy przytłoczeni nadmiarem. Niezliczona ilość ubrań, gadżetów, sprzętu elektronicznego czy wyposażenia gospodarstwa domowego wydaje się nam niezbędna, jednak w rezultacie stajemy się niewolnikami przedmiotów posiadanych. Minimalizm w olbrzymim stopniu nas z tego wyzwala. Pozbywamy się nadmiaru, co stwarza nam przestrzeń do życia – stajemy się spokojniejsi.

W pomocy we wprowadzaniu minimalizmu do wnętrza powstaje wiele poradników. Dziś przyjrzymy się kilku z nich. Czytanie książek o minimalizmie pomoże uporządkować naszą niszę.

Uwolnij przestrzeń. Przewodnik minimalistyczny po dobrym życiu

Regina Wong przeprowadza nas za rękę po naszym własnym domu, pomagając pozbyć się bałaganu nie tylko z pomieszczeń, ale również z naszych umysłów. Wbrew pozorom nieład emocjonalny jest bardzo często powiązany z brakiem porządku wokół nas.

Według autorki nie jest istotne dążenie do posiadania niezliczonej ilości przedmiotów materialnych, a pozbywanie się ich po to, aby zrobić miejsce na to, co naprawdę dla nas ważne: wartości, uczucia i radość.

Sztuka prostoty

Japończycy znani są ze swojej prostoty na całym świecie. Ten podręcznik jest na to kolejnym dowodem. Dominique Loreau jest na to idealnym przykładem. Zarówno w sferze duchowej, jak i materialnej fraza mniej znaczy więcej znajduje świetne zastosowanie. Polecamy do czytania, ponieważ w rankingu książek o minimalizmie to nasz numer jeden!

Mieć mniej. Jak uwolnić się od nadmiaru rzeczy i ruszyć do przodu

Tisha Morris jest uzdolnioną projektantką wnętrz, która postanowiła podzielić się swoją wiedzą z innymi i stworzyła książkę. Pozycja jest podręcznikiem do osiągnięcia minimalistycznego życia w zgodzie z samym sobą. Autorka pomaga rozprawić się z pamiątkami, niechcianymi bibelotami oraz reliktami przeszłości oraz przywróceniu porządku do własnego otoczenia.

Te kilka pozycji są świetnym pomysłem dla kogoś, kto chciałby spróbować zapanować nad swoim życiem. Dobra lektura może pomóc zmienić naprawdę wiele, a próbowanie od progów własnego mieszkania z pewnością korzystnie odbije się na jakości naszego życia.

One comment
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.