Loading...
Uroda

Pielęgnacja anti-aging. Jak ją wdrożyć?

Kobieta z bukietem po pielegnacji anti-aging.

Czasu się nie oszuka, ale można próbować walczyć z oznakami jego upływania. Pielęgnacja przeciwzmarszczkowa, nakierowana na troskę o jędrność i elastyczność skóry jest w stanie naprawdę wiele zdziałać, pod warunkiem oczywiście, że jest prowadzona regularnie.

Dlaczego twoja skóra się starzeje?

Przyczyn starzenia się skóry jest wiele. Część specjalistów ten proces wiąże z informacjami zakodowanymi w DNA naszych komórek. Spora część skłania się jednak także do docenienia negatywnego wpływu, jaki na starzenie się skóry mają wolne rodniki, które stanowią efekt procesów zachodzących w organizmie, produkowane są jednak także pod wpływem promieniowania UV czy też dymu papierosowego. To z kolei prowadzi do tzw. stresu oksydacyjnego wywoływanego przez nadmiar wolnych rodników w organizmie. Efektem tego stanu jest między innymi szybsze starzenie się skóry. Z tego też powodu tak dużo mówi się o wyborze kosmetyków o działaniu antyoksydacyjnym, zwalczającym wolne rodniki.

Warto jednak także pamiętać, że z wiekiem organizm traci zdolności regeneracyjne, wolniej przebiega synteza kwasu hialuronowego, elastyny, kolagenu. To wszystko zaś przekłada się na spadek elastyczności skóry, utratę jej jędrności. Stąd niestety już prosta droga do pogłębiania się zmarszczek czy utraty owalu twarzy. Zablokować tych procesów nie sposób, można jednak znacząco je spowolnić.

Kiedy wdrożyć kurację anti-aging

Odpowiednio dobrane serum do twarzy, kremy z filtrami zabezpieczające przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego, kremy na okolicę oka szczególnie narażoną na powstawanie zmarszczek – wszystkie te produkty mogą pomóc w spowolnieniu procesów starzenia się skóry. Jest jednak kilka warunków.

  • Konieczne jest regularne ich stosowanie. Jeśli będziesz zapominać o filtrach latem, zupełnie ignorować potrzebę ich nakładania w zimowe, ale słoneczne dni, efekt będzie mierny. Podobnie jeśli krem pod oczy czy serum będziesz aplikować raz na tydzień albo gdy sobie o tym przypominasz. Tutaj regularność i konsekwencja mają ogromne znaczenie.
  • Profilaktyka to klucz. W działaniu anti-aging także lepiej zapobiegać niż leczyć. Pielęgnację anti-aging warto więc rozpocząć około 25-30 roku życia. Powinna się ona opierać na nawilżeniu, stymulowaniu skóry do wytwarzania kolagenu i elastyny oraz dostarczaniu skórze potężnej dawki antyoksydantów. Pielęgnacja ta oczywiście powinna być dobrana odpowiednio pod kątem wieku.

Kluczowe składniki

Nie każdy produkt, który ma napisane na opakowaniu „anti-aging” rzeczywiście wykazuje skuteczne działanie przeciwzmarszczkowe. Warto wybierać do takiej pielęgnacji serum, krem o silnie skoncentrowanej formule, opierającej się w dużej mierze na ekstraktach roślinnych z mocą antyoksydantów.

Z pewnością warto wybierać kosmetyki z witaminą C, która uznawana jest za witaminę młodości. Jest ona bowiem niezbędna do prawidłowej syntezy kolagenu, chroni przed degradacją włókien kolagenowych, a przy tym działa silnie oksydacyjnie i rozjaśnia przebarwienia.

Kolejnym cennym składnikiem jest także witamina A pod postacią retinolu, który pobudza proces syntezy kolagenu i elastyny, a także stymuluje skórę do produkcji glikozaminoglikanów nawilżających skórę, przy tym dodatkowo zmniejsza suchość naskórka, niweluje przebarwienia i działa antyoksydacyjnie. Witamina E działa nie tylko antyoksydacyjnie, ale i fotoochronnie. Do tego koi i ujędrnia skórę. Z kolei kwas hialuronowy przywraca właściwą elastyczność skór, chronię przed przesuszeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.