Loading...
Uroda

Tabletki z biotyną – sposób na piękne włosy

Kobieta używa biotyny w tabletkach do włosów

Nadmierne wypadanie włosów jest ogromnym problem dla wielu osób. Przyczyny tego stanu są różne, od chorób ogólnoustrojowych, po złą pielęgnację. Często kłopoty z włosami wywołuje niedobór biotyny. W takim wypadku rozwiązaniem są leki i suplementy z witaminą B7, czyli biotyną.

Biotyna – lek na wypadające włosy

Tabletki z biotyną są popularnym środkiem na wypadanie włosów. Biotyna należy do witamin z grupy B, jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, pełni ważną funkcję w organizmie. Bierze udział w procesach metabolicznych, a także jest ważnym elementem w procesie wytwarzania energii, odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Pełni ogromną rolę w dbaniu o kondycję skóry, włosów i paznokci, jest odpowiedzialna na procesy powstawania keratyny. Udowodniono, że biotyna wzmacnia paznokcie, poprawia kondycję skóry, a także poprawia strukturę włosów i zapobiega ich wypadaniu.

Warto jednak pamiętać, że tabletki z biotyną pomogą tylko wtedy, gdy zaburzenia wzrostu włosów spowodowane są niedoborem tego składnika. W innym wypadku efekt może być niezadowalający.

Skąd się bierze niedobór biotyny?

Niski poziom biotyny występuje u wielu osób. Może być wynikiem złej diety, ale również przyjmowania niektórych leków, które zaburzają jej wchłanianie. Poziom biotyny obniża również długo stosowana antybiotykoterapia, uszkodzenie śluzówki jelita czy stosowanie sterydów. Nadużywanie alkoholu może również spowodować zahamowanie wchłaniania biotyny. W takim wypadku można zaobserwować nadmierne wypadanie włosów, osłabienie paznokci, pogorszenie stanu cery, a także bóle mięśni, uczucie mrowienia, drętwienie dłoni i stóp, a także nadmierną senności. Biotyna, lek dostępny w aptekach może pomóc wyeliminować wymienione objawy.

Biotyna – tabletki poprawiające kondycję włosów

Aby uzupełnić poziom biotyny, należy zadbać o prawidłową dietę, bogatą w witaminę B7. W codziennych posiłkach powinny znaleźć się podroby, mięso, morskie ryby, a także drożdże, pestki, orzechy, banany, awokado, kukurydza, pomidory, szpinak czy marchew. Najczęściej jednak sama dieta nie wystarczy, aby poziom biotyny znacząco wzrósł. W takim wypadku niezbędny jest lek z biotyną lub suplementy, dostępne bez recepty. Na rynku jest wiele preparatów, które stosuje się we wspomagającym leczeniu niedoboru biotyny i które mogą pomóc walczyć z wypadaniem włosów np. biotynox forte, silica biotyna max. Dawkowanie biotyny należy uzgodnić z lekarzem lub farmaceutą, ale nie obserwuje się działań niepożądanych związanych ze stosowaniem zbyt dużych dawek. Suplementy i leki z biotyną można stosować przez kilka miesięcy, po tym czasie warto zrobić przerwę. Aby kompleksowo zadbać o włosy, warto stosować grupy preparatów witaminowych, które nie tylko uzupełnią poziom biotyny, ale również innych ważnych składników. Suplementy diety nie tylko będą zapobiegać wypadaniu włosów, ale również poprawią kondycję paznokci i skóry oraz poprawią funkcjonowanie całego organizmu.

Tabletki z biotyną są skurcznym środkiem na poprawę kondycji włosów. Przed zastosowaniem produktu leczniczego warto jednak sprawdzić, dlaczego włosy wypadają, bo może się okazać, czy przyczyna wypadania włosów jest zupełnie inna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.