Loading...
Choroby

Wszywka Alkoholowa Esperal Warszawa – sposób na alkoholizm

Zabieg zaszycia Esperalem często pomaga w wyjściu z nałogu

Alkoholizm jest wszechobecną chorobą, mogącą dosięgnąć każdego człowieka, niezależnie od wieku, płci, statusu społecznego czy też materialnego. Zaliczany jest również do chorób pierwotnych – oznacza to, że nie powstaje w wyniku chorowania na inną przypadłość. Oznacza to, że alkoholizm jest przyczyną kolejno pojawiających się schorzeń fizycznych i psychicznych.

Istnieje wiele powodów powstawania alkoholizmu. Przykładowymi czynnikami może być środowisko, czynniki rodzinne, biologiczne, psychiczne, zawodowe, materialne. Ważne, aby zawczasu przeciwdziałać chorobie alkoholowej, udzielając odpowiedniej pomocy osobie uzależnionej, np. poprzez wskazanie możliwości leczenia i terapii.

Jedną z możliwych alternatyw jest zastosowanie wszywki alkoholowej Esperal. Podaje się go podskórnie. Dedykowany jest osobom, które nie radzą sobie z własnymi słabościami. W ten sposób znacznie łatwiej jest im pozbyć się nałogu spożywania alkoholu, a z czasem jest możliwy całkowity powrót do zdrowych nawyków i przyzwyczajeń.

Działanie leku Esperal

Głównym działaniem Esperalu jest zahamowanie metabolizmu alkoholu we krwi człowieka. Za ten proces odpowiedzialna jest wątroba, która w normalnych warunkach przemienia alkohol w niegroźny dla człowieka kwas octowy, który nie jest groźny dla zdrowia człowieka i nie wywołuje skutków ubocznych. Jest on wydalany z moczem. W momencie kiedy podaje się podskórnie Esperal, proces metabolizowania alkoholu zostaje zaburzony, a osoba która spożywa alkohol zaczyna odczuwać wzmożone objawy silnego zatrucia alkoholowego. Jest to spowodowane tym, że organizm człowieka utraca możliwość pełnego trawienia alkoholu, co na ciało ludzkie działa w toksyczny sposób, powodując gromadzenie się aldehydu octowego – silnej toksyny. Po spożyciu nawet niewielkiej dawki alkoholu, człowiek z wszywką alkoholową w znacznie większym stopniu odczuwa jego obecność. Alkohol wpływa na postrzeganie, a także na układ nerwowy. Spowalnia procesy myślowe. Efektem połączenia Esperalu z alkoholem pojawia się zatrucie alkoholowe, które objawia się za pomocą nudności, wymiotów, zawrotów głowy, drgawek, dezorientacji, czy też ogólnego spadku dobrej formy. Wiele osób skarży się również na przyspieszone bicie serca, trudności z oddychaniem, odczuwa stany lękowe, a ciśnienie tętnicze zaczyna gwałtownie skakać. W ten sposób Esperal wzmaga odczuwanie wszelkich dolegliwości związanych z zatruciem alkoholowym, skutecznie zniechęcając alkoholika do sięgnięcia po kolejną dawkę trunku, jednocześnie uniemożliwiając dalsze spożywanie alkoholu.

Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu?

Zabieg zaszycia Esperalem można wykonać w każdym większym mieście. Jałową tabletkę z lekiem umieszcza się pod skórą danej osoby, zazwyczaj w okolicy pośladka, łopatki lub na życzenie pacjenta możliwa jest implantacja w innym miejscu. Zabieg jest dość krótki, całość procedur zajmuje zwykle około trzydzieści minut. Chirurg przed samym zabiegiem zaprasza pacjenta na konsultacje, gdzie pyta jakie leki przyjmuje dana osoba na stałe, czy posiada jakieś choroby przewlekłe lub schorzenia – ogólnie eliminuje wszelkie przeciwwskazania. Następnie, jeżeli stan zdrowia pacjenta na to pozwala, rozpoczyna się główna procedura zaszycia. Na początku podawane jest znieczulenie miejscowe, a następnie skóra w wybranej okolicy zostaje nacięta i w jej miejscu umieszcza się odpowiednią dawkę leku. Na co dzień, jeżeli osoba uzależniona przestrzega zasad abstynencji, Esperal jest całkowicie obojętny dla organizmu i nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu. Jego działanie uwidacznia się jedynie wtedy, kiedy alkoholik przestaje kontrolować swój nałóg i sięga po alkohol.

Substancje aktywne w Esperalu działają około roku, a w razie takiej potrzeby, można zabieg przeprowadzić ponownie. W tym czasie zabronione jest nie tylko samo spożywanie napojów alkoholowych, ale także należy uważać na wszelkie produkty z nim w składzie, jak niektóre leki, ocet, słodycze, czy też płyny do higieny jamy ustnej. Pełną listę zabronionych leków można otrzymać od lekarza wykonującego zabieg. Zabieg kończy się założeniem szwów. Zaleca się zastosowanie rozpuszczalnych szwów ze względu na ich wygodę oraz komfort pacjenta. Po samym zabiegu na ciele pacjenta pozostaje niewielka i mało widoczna blizna.

Czemu Esperal jest tak skuteczny?

Esperal to tylko jeden z elementów terapii i leczenia. Jest pomocny w momencie kiedy dany alkoholik nie umie zapanować nad swoim piciem, dążąc stale do konsumowania kolejnych dawek substancji psychoaktywnej. Wszywki polecane są również w przypadku nawrotów uzależnienia, objawiających się poprzez ciągi alkoholowe. W ten sposób pacjent ma szansę na pozostanie w trzeźwości, co jest podstawowym warunkiem rozpoczęcia dalszej psychoterapii.

Esperal przeciwwskazania

Łącząc Esperal z poszczególnymi lekami można narazić swoje zdrowie na poważne niebezpieczeństwo. Wszywki również nie są polecane osobom cierpiącym na zaburzenia psychiczne, a także posiadających choroby układu krążenia, układu nerwowego, serca, wątroby i nerek. Warto również sprawdzić występowanie ewentualnej nadwrażliwości na substancje zawarte w tabletce z lekiem. Dodatkowo należy pamiętać, że na zabieg chirurgiczny należy przyjść całkowicie trzeźwym, zachowując minimum 48 godzinną abstynencję.

Zaszycie alkoholowe – kiedy się zdecydować?

Aby terapia awersyjna, jaką jest leczenie Esperalem było skuteczne, potrzeba wykonania tego typu zabiegu musi wyjść ze szczerej chęci osoby uzależnionej i być jej dobrowolną decyzją. Dodatkowo, decydując się na Esperal należy mieć świadomość konsekwencji łączenia go z alkoholem. W przeciwnym razie dany pacjent nie jest gotowy na zaszycie alkoholowe.

Jaką placówkę wybrać na zabieg zaszycia?

Miejscem odpowiednim do odbycia leczenia swojego uzależnienia od alkoholu powinny cechować takie czynniki jak doświadczona i wykwalifikowana kadra medyczna, kompleksowość terapii, nowoczesny sprzęt, odpowiednie podejście do problemów pacjenta, a także dbałość o bezpieczeństwo i sterylność używanych narzędzi i produktów medycznych.

Jednym z takich gabinetów jest Esperal Warszawaczyli jedna z placówek ogólnopolskiej sieci prywatnych przychodni kompleksowo zajmujących się terapią i leczeniem alkoholizmu. Gabinet ten został stworzony z myślą o niesieniu pomocy osobom borykającym się ze swoimi słabościami.

Świadomość i silna wola

Fundamentem skutecznych działań leczniczo-terapeutycznych jest odpowiednie podejście. Działania lekarzy i terapeutów nigdy nie będą efektowne, jeżeli sam pacjent nie będzie charakteryzował się silną wolą i wysoką motywacją wewnętrzną, aby całkowicie zrezygnować z alkoholu już do końca życia. Atutem wszywki Esperal jest to, że pokazuje osobie uzależnionej fakt, iż jest gotowy do walki z nałogiem, skoro utzymał abstynencję przez kilkanaście miesięcy.

Należy pamiętać, że alkoholik musi wyrazić pełną zgodę na poddanie się zabiegowi zaszycia Esperalem. Musi być to potwierdzone pisemnie, z zaznaczeniem świadomości konsekwencji, jakie niesie za sobą spożycie alkoholu podczas terapii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.