Loading...
Hobby

Co statystyczny Kowalski powinien wiedzieć o konopiach, a bał się zapytać?

Konopia


Wiele osób kojarzy konopie jedynie z niedozwolonymi w naszym kraju narkotykami. Wokół nich narodziło się wiele mitów, które kreowane są przez telewizję oraz gazety. Mity, które krążą, powinno się obalać. Zróbmy to!

Mity o konopiach

Jak wiemy, krąży wiele mitów na temat konopi, które należy obalać, ponieważ te rośliny mają bardzo pozytywny wpływ na nasz organizm. Przez liczne mity, wiele chorych osób rezygnuje ze stosowania konopi w celach leczniczych. Oto najbardziej popularne mity.

Mit nr. 1 Konopie zostały odkryte w XX wieku

To nieprawda, ponieważ konopie jeszcze kilkadziesiąt lat temu były uprawiane w naszym kraju na masową skalę. Już Henryk Sienkiewicz w powieści pod tytułem „Potop” wspomina o tej roślinie.

Mit nr. 2 Dwa rodzaje konopi

Powszechnie panuje przekonanie, że konopie występują jedynie w dwóch gatunkach. To oczywiście nieprawda, ponieważ istnieje wiele odmian tej rośliny.

Mit nr. 3 Konopie jako remedium na wszystko

Panuje przekonanie, że konopie to lek na wszystkie choroby. Badania dowodzą, że marihuana oraz nasiona marihuany mają liczne właściwości lecznicze. To oczywiście prawda, ponieważ zawierają one ponad 260 składników, które pomagają w leczeniu wielu schorzeń. Jednak nie do końca jest prawdą, że leczą wszystkie choroby.

Mit nr. 4 Marihuanę zażywają przestępcy

To oczywiście nieprawda, ponieważ marihuana ma ogromną ilość zastosowań. Przede wszystkim stosowana jest w leczeniu wielu chorób, a nawet nowotworów. Wykorzystuje się ją również w kosmetyce oraz licznych gałęziach przemysłu.

Mit nr. 5 Korea Północna pozwala na posiadania konopi

Wbrew pozorom w Korei Północnej nasiona konopi są legalne już od 2008 roku. Legalizacja konopi miała stworzyć wrażenie, że to państwo jest dobre dla swoich obywateli. Cena konopi w Korei Północnej nie jest wygórowana.

Mit nr. 6 Konopie to dla kraju sama strata

To oczywiście nieprawda, a wspaniałym przykładem jest dobrze wszystkim znana Holandia. To właśnie ona każdego roku osiąga przychody z tytułu sprzedaży konopi na kwotę 5 miliardów euro, które trafiają do budżetu państwa.

Jak widać, na temat konopi narodziło się wiele mitów, a jedynie niektóre z nich mają swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Jako społeczeństwo nie mamy czego się bać względem konopi, ponieważ mają one wiele pozytywnych właściwości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.