Loading...
Sport

Czas promocji i wyprzedaży się zbliża – co warto kupić, by nie zostać „nabitym w butelkę”?

jazda na rowerze

Lubimy myśleć o sobie, jako o osobach, które potrafią oszczędzać. Ale cóż, życie to weryfikuje i na koniec każdego miesiąca jednak okazuje się, że nasza postawa stoi totalnie w opozycji do słowa oszczędność. Ale jak wiecie zbliża się czas wyprzedaży w sklepach, zatem to i czas wzmożonych zakupów dla wielu z nas. Zatem należy zastanowić się co kupić i jak kupować, aby zwyczajnie nie zostać „nabitym w butelkę”.

Jak nie zostać Januszem biznesu?

Cóż, wielu z nas można by określić mianem Januszy biznesu, na ten niezbyt zaszczytny tytuł potrafimy rzetelnie pracować przez cały rok. Do naszych najczęstszych błędów zalicza się przepłacanie, kupowanie tego czego nie potrzebujemy, ale także kupowanie nadmiaru rzeczy. Trudno więc będąc Januszem biznesu nie kupować kolejnych mało przydatnych produktów widząc, że są promocje. Ale czy to rzeczywiście są promocje? Na to pytanie należy sobie odpowiedzieć, bo niestety przez skłonność do wierzenia, że oto ta bluzka z poliestru wcześniej kosztowała 200 złotych, a teraz jedyne 99 złotych popełniamy najwięcej błędów. Tak naprawdę robiąc zakupy trzeba mieć intuicję i to taki zakupowy GPS. Na szczęście można ten temat ogarnąć. Oglądając ubrania, warto zapisywać te, które chcemy kupić, ale wydają się nam za drogie, następnie poczekać właśnie do czasu rozpoczęcia promocji i jeżeli okaże się, że aktualna cena po obniżce jest niższa o 30%, to warto wtedy zakupić ten produkt. Ale jest jeszcze warunek, który musicie spełnić, czyli musicie sprawdzić czy cena początkowa się zgadza, bo wiele sklepów przy promocjach maksymalnie winduje cenę, która wcześniej była niższa i potem rzecz po obniżce kosztuje tyle, co wcześniej w cenie regularnej.

Rowery warto kupować

Sezon jesienny czy zimowy raczej nie kojarzy się z zakupem rowerów, ale jednak to naprawdę dobry czas, wszak w tym okresie można zakupić jednoślady w dobrych cenach. Wyprzedaż w sklepie z rowerami to naprawdę dobre rozwiązanie dla osób, które planowały taki zakup. Oczywiście poza rowerem możecie w nim zakupić także akcesoria typu kaski czy ochraniacze i przy tym solidnie zaoszczędzić. Pamiętajcie też, że rower nie musi wcale czekać do wiosny, lecz możecie wsiąść na niego jak najszybciej i przy okazji zrobicie coś dobrego dla siebie i swojego organizmu.

Czy kupować jedzenie na promocjach?

Są także promocje jedzenia, ale produktów spożywczych absolutnie nie należy kupować z promocji. Zaraz wytłumaczymy Wam dlaczego. Na pewno pierwszy argumentem przeciw jest to, że zazwyczaj promocje dotyczą produktów, które nie są chodliwe, przez co może się okazać, że i Wy rzeczywiście danego towaru nie potrzebujecie i kupicie go tylko dlatego, że jest z promocji. Niestety lubimy marnować jedzenie, bo kupujemy go za dużo. Oczywiście to nie koniec argumentów, dlaczego nie warto kupować na promocji, bo niestety taki towar często ma krótką datę przydatności bądź co gorsza jest już po terminie, ale mimo to sklepy go sprzedają. Zapewne jeżeli zjecie przeterminowaną czekoladę czy chipsy to Wam się nic nie stanie, ale jeżeli już zjecie mięso czy rybę, to możecie się bardzo poważnie zatruć. Promocyjne produkty czy z wyprzedaży są nawet gorszej jakości, każdy kto kupił kawę z promocji wie o czym mowa (tak też jesteśmy Januszami biznesu).

Jak kupować, by nie żałować?

Wiecie już, że rowery można kupić z promocji, podobnie rzecz wygląda ze sprzętem RTV. Ale w przypadku ubrań czy butów sprawa nie jest już taka jednoznaczna i zalecamy monitoring produktów, które Was interesują. Oczywiście kupujcie tylko to, czego potrzebujecie, bo jeżeli macie już 20 par jeansów to zapewne nie potrzebujecie 21-ej. Absolutnie nie należy kupować jedzenia z promocji, bo zazwyczaj to jedzenie nadaje się do solidnej przeceny. Ponadto przed zakupami warto wykonywać listę produktów, które są potrzebne, bo niestety w przeciwnym razie znowu kupi się za dużo, a to przekłada się nie tylko na brak oszczędności, ale i marnotrawstwo.

Zakupy trzeba umieć robić i należy je robić z głową. Tylko tak można uniknąć przepłacania czy kupowania rzeczy, których się nie potrzebuje. Bardzo przydatny jest jeszcze umiar i tego w tym zakupowym szale pozostaje nam wszystkim życzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.