Loading...
Uroda

Czym charakteryzują się poszczególne etapy pielęgnacji twarzy?

kobieta oczyszcza twarz

Chcesz wiedzieć z jakich etapów powinien składać się prawidłowy proces pielęgnacji twarzy? Poniższy artykuł szczegółowo opisuje poszczególne etapy.

Skóra na twarzy jest bardzo delikatna i wrażliwa, dlatego też wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które poszukują odpowiedzi na pytania – jak zadbać o cerę i jakie są etapy pielęgnacji twarzy?.

Pielęgnacja twarzy od A do Z

Jak powszechnie wiadomo można wyróżnić cztery główne etapy pielęgnacji twarzy. Mowa tutaj oczywiście o demakijażu, oczyszczaniu, tonizowaniu i nawilżaniu. Aby zadbać o swoją cerę warto dokładnie zapoznać się z poszczególnymi etapami i dodatkowymi zabiegami o czym przekonują również renomowani producenci kosmetyków do twarzy – https://cremebar.pl/etapy-pielegnacji-cery-jako-podstawa-poprawy-jakosci-cery/

Demakijaż

Pierwszym etapem pielęgnacji twarzy jest oczywiście pozbycie się makijażu. Pamiętać należy o tym, że im krócej kosmetyki mają kontakt ze skórą, tym lepiej. Na rynku dostępne są specjalne preparaty, dzięki którym można w krótkim czasie pozbyć się nawet wodoodpornego makijażu. Godne polecenia są zwłaszcza kosmetyki delikatnie peelingujące, które bez żadnego większego problemu można wykorzystać także jako doskonałą maseczkę.

Oczyszczanie

Oczyszczanie skóry rano i wieczorem, to niesłychanie ważne etapy pielęgnacji twarzy. Niestety niedokładnie oczyszczona skóra bardzo często charakteryzuje się tendencją do powstawania wyprysków. Pamiętać należy także o tym, że dobrze oczyszczona skóra znacznie lepiej będzie przyswajać składniki z kosmetyków. Oprócz kosmetyków do oczyszczania skóry, warto wyposażyć się w porządne waciki wielorazowe, gąbki i demaskatory.

Tonizowanie

Aby przywrócić skórze odpowiedni poziom pH, niezbędne jest tonizowanie. W zadaniu tym pomóc mogą specjalne kosmetyki o odczynie kwaśnym. To właśnie dzięki tonizowaniu naszej skórze zdecydowanie łatwiej będzie powrócić do stanu równowagi. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że to odczyn kwaśny chroni skórę twarzy przed różnego typu drobnoustrojami. Popularne toniki można zastąpić hydrolatem. Godne polecenia są preparaty, w których to pH oscyluje w granicy od 5,0 do 6,0.

Nawilżanie

Po oczyszczeniu i stonizowaniu skóry warto postawić na odpowiednią dawkę nawilżenia. Nawet dość tłusta cera potrzebuje kremów, serum i olejków nawilżających. Skóra okolic oczu i powiek jest cienka i pozbawiona warstwy lipidowej, dlatego też wymaga szczególnej pielęgnacji.

Dodatkowe etapy pielęgnacji twarzy

Aby móc pochwalić się piękną i zdrową cerą, warto zadbać nie tylko o powyżej opisane etapy pielęgnacji twarzy. Specjaliści zalecają, aby 1-2 razy w tygodniu wykonać peeling twarzy. Dobrym pomysłem jest także  postawienie na zdrową dietę i systematyczne treningi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.