Loading...
Uroda

Czym zajmuje się stomatolog?

Kobieta na wizycie u stomatologa

Obecnie mamy do dyspozycji bardzo wielu różnych lekarzy i specjalistów, którzy zajmują się naszym zdrowiem. Jest to na pewno komfortowa sytuacja, ponieważ nie musimy obawiać się, że nie uzyskamy niezbędnej pomocy. Warto jednak na pewno wiedzieć, do kogo powinniśmy wybrać się z naszym problemem – tak, aby nie marnować czasu na wizyty u ludzi, którzy nie posiadają niezbędnych kwalifikacji. W momencie, gdy pojawiły się u nas problemy z zębami, nie idziemy przecież do chirurga, tylko zapisujemy się do stomatologa.

Stomatolog funkcjonuje też pod nazwą dentysty i bardzo ogólnie można przyjąć, że jest to specjalista od uzębienia. To on regularnie kontroluje nasze zęby, wdraża leczenie i tłumaczy nam, jak powinniśmy lepiej się o nie troszczyć w przyszłości. To do niego zabieramy nasze dzieci w młodym wieku, aby nie rozwinęły się u nich żadne wady zgryzu. Może on zlecić założenie aparatu lub przeprowadzenie zabiegu, który umożliwi leczenie nieprawidłowości – wtedy zostaniemy skierowani do ortodonty. Wizyty u stomatologa powinny odbywać się regularnie na przestrzeni całego naszego życia – jego pomoc zawsze będzie nam potrzebna. Koszt takiego spotkania rzadko kiedy jest niski, ale pamiętajmy, że zwlekając możemy tylko zrobić sobie krzywdę.

Jak przygotować się do wizyty u stomatologa?

Do takiej wizyty na szczęście nie musimy się jakoś szczególnie przygotowywać – trzeba tylko iść tam z umytymi zębami i najlepiej chwilę wcześniej niczego nie jeść. Jeżeli jesteśmy palaczami to też unikajmy palenia na kilka godzin przed konsultacją – będzie to po prostu przejaw szacunku w stosunku do naszego stomatologa.

Na wizytę dobrze byłoby zabrać ze sobą wszelkie zdjęcia naszych zębów i wyniki badań – jeżeli czujemy, że mogą one posłużyć specjaliście. Pamiętajmy, że chce on dla nas, jak najlepiej – jeżeli nam coś zaleca to nie robi tego złośliwie i na pewno nie próbuje namówić nas do niepotrzebnego zabiegu. W razie wątpliwości możemy oczywiście zawsze skonsultować się z drugim stomatologiem – nasz komfort psychiczny jest zawsze najważniejszy.

O czym warto pamiętać?

Nie zapominajmy o tym, że stomatolog nie będzie nas oceniał. Jeżeli jemy za dużo słodyczy, palimy papierosy i generalnie rzadko chodzimy na tego typu wizyty – poinformujmy o tym swojego stomatologa. Musi mieć on pełen obraz sytuacji, aby być w stanie nam pomóc. Leczenie zębów bywa długotrwałe i kosztowne, ale my nie jesteśmy tutaj żadnym wyjątkiem – tak to po prostu wygląda. Zadawajmy dużo pytań i nie denerwujmy się na stomatologa – nawet wtedy, gdy zaleca nam on wykonanie dużej ilości zabiegów. Jest to nam po prostu potrzebne.

Za marketing medyczny odpowiada Simpliteca.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.