Loading...
Zdrowie

Dlaczego warto wykonywać regularnie skaling i piaskowanie zębów?

Porównanie kolorytu zębów u młodej kobiety przed i po zabiegu

Artykuł partnera.

Regularny skaling i piaskowanie zębów to dwie procedury, które pomagają zapobiegać osadzaniu się kamienia, usuwają powstały kamień i są istotne dla utrzymania zdrowych i pięknych zębów. Istnieje wiele dobrych powodów, dla których skaling i piaskowanie zębów powinno być regularną częścią twojej rutynowej opieki zdrowotnej. Niezależnie od tego, jak dobrze dbamy o nasze zęby, należy systematycznie wykonywać skaling i piaskowanie.

Co to jest skaling i piaskowanie zębów?

Skaling to usuwanie kamienia nazębnego. Następnie dołącza się piaskowanie dentystyczne. Piaskowanie dentystyczne polega na wykonaniu preparacji mechanicznej — powyżej, przy i pod linią dziąseł – aby usunąć przebarwienia oraz lepki osad, który może powodować próchnicę. Procedura ta może również usunąć niektóre formy zapalenia dziąseł.

Dlaczego warto wykonywać regularnie skaling i piaskowanie zębów?

Regularne wykonywanie skalingu i piaskowania zębów ma na celu zmniejszenie ilości osadu, który mógłby się osadzić na zębach. Wykonując skaling i piaskowanie raz na jakiś czas, można pomóc sobie w długoterminowym zapobieganiu próchnicy, odbudowywaniu tkanek oraz zmniejszeniu problemu zgagi i zapalenia dziąseł.

Ofertę skalingu i piaskowania zębów znajdziesz na: https://balticorthoclinic.pl/skaling-i-piaskowanie-zebow/

Regularne skalingi i piaskowanie zębów ma także inne korzyści, takie jak:

  • Zwiększenie estetyki uśmiechu. Skaling i piaskowanie usuwa przebarwienia i żółknięcie powstałe w wyniku palenia tytoniu i picia kawy lub czarnej herbaty. Nawet jeśli nie palisz i unikasz tych napojów, twój uśmiech może wymagać okresowego odświeżenia.
  • Eliminacja nieprzyjemnego zapachu z ust. Dzięki usunięciu płytki nazębnej i tkanki zranionej wskutek próchnicy, możesz pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ust.
  • Implanty lub protezy trwalsze. Regularne czyszczenie pozwoli uniknąć pojawiania się płytki nazębnej wokół implantów lub protez, aby zapobiec ich niszczeniu.
  • Zapobieganie powstawaniu próchnicy i tworzeniu się kamienia nazębnego. Regularne skalingi i piaskowanie zębów usuwają płytkę nazębną, która gromadzi zarazki powodujące próchnicę i kamień nazębny.
  • Lepsza kondycja tkanki zranionej. Wykonujący regularny skaling i piaskowanie zębów, pomagamy w regeneracji tkanki zranionej, zapobiegając jej gromadzeniu się. Te działania mogą uratować zęby i zdrowie dziąseł górnych.

Jeśli dalej nie jesteś przekonany, czy regularnie wykonywać skaling i piaskowanie zębów, dentysta może stwierdzić, czy jest to konieczne dla twojego stanu zdrowia jamy ustnej. Jeśli Twój dentysta uważa, że jest to konieczne, będziesz musiał udać się do gabinetu dentystycznego co najmniej raz w roku lub raz na pół roku. Przed wykonaniem skalingu i piaskowania zębów lekarz dentysta usunie nadmiar płytki nazębnej i przywróci zęby do pełnego ich piękna i zdrowia. Systematyczne skalingi i piaskowanie zębów zmniejszają ryzyko wystąpienia problemów w jamie ustnej, a także pomagają zapewnić nam zdrowy i piękny uśmiech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.