Loading...
Uroda

EMFACE kontra botox – co wybrać?

Zabiegi przy użyciu EMFACE

Artykuł partnera.

Wiele osób poszukuje skutecznych metod poprawy wyglądu skóry i zatrzymania
procesów starzenia. Dwa popularne rozwiązania, które zdobyły uznanie w dziedzinie medycyny estetycznej, to zabiegi z wykorzystaniem nowatorskiego urządzenia EMFACE oraz znane już odjakiegoś czasu iniekcje Botoxu. Oba podejścia mają swoje zalety i wady, dlatego warto przyjrzeć się im bliżej, aby wybrać najlepszą
opcję zgodną z indywidualnymi potrzebami. Chcesz wiedzieć, który z zabiegów wybrać? Zapraszamy do lektury!

Zabiegi Botoxem – jakie mają plusy i minusy?

Botox to substancja lecznicza, wykorzystywana w medycynie estetycznej od końca lat 80. W jej przypadku sprawdza się powiedzenie „dawka czyni truciznę”. Botox to bowiem inna nazwa toksyny botulinowej, która do połowy XX wieku znana była jako „jad kiełbasiany” i uważana za bezwzględną truciznę. Jak się jednak okazało, dzieli się ona na kilka typów (oznaczonych współcześnie literami od A do H) o różnych właściwościach, a jej niewielkie ilości są niezwykle skuteczne podczas leczenia kurczów twarzy, nadmiernej potliwości, a także w medycynie estetycznej. Jakie ma zalety?

 • Wysoka skuteczność w redukcji zmarszczek mimicznych – Botox działa poprzez blokowanie impulsów nerwowych do mięśni, co powoduje tymczasowe zahamowanie ruchów mięśni twarzy, skutecznie redukując zmarszczki mimiczne.

 • Szybkie efekty – Botox działa dość szybko, a pozabiegowe efekty mogą być widoczne już po kilku dniach od wykonania iniekcji. Czyni go to atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób, które szukają natychmiastowych rezultatów.

 • Krótki okres rekonwalescencji – Botox nie jest zabiegiem mocno inwazyjnym, nie wymaga więc przygotowania do operacji czy gojenia, jednak w ciągu kilku pierwszych dób warto wstrzymać się z makijażem, peelingami i innymi zabiegami na skórę.

Jeśli zdecydujesz się na zabieg Botoxem, musisz jednak również poznać jego wady:

 • Tymczasowe efekty – niestety, redukcja zmarszczek i poprawa wyglądu skóry nie są w przypadku Botoxu długotrwałe. Efekty utrzymują się zazwyczaj od 3 do 6 miesięcy, po czym konieczne jest powtórzenie zabiegu, aby utrzymać efekt.

 • Ryzyko niepożądanych efektów – Botox podawany jest w postaci iniekcji strzykawką, co oznacza, że niesie za sobą ryzyko działań niepożądanych, takich jak zasinienia lub opuchlizna. Kolejnym jego efektem niepożądanym może być utrata naturalnego wyrazu twarzy w wyniku zmiany działania mięśni twarzy.

 • Niewielki zakres działania – toksyna botulinowa działa głównie na zmarszczki mimiczne, więc nie jest skuteczna w walce z wiotczejącą skórą lub zmieniającym się owalem twarzy. Nie daje efektu polepszenia struktury cery, ani regeneracji.

Zabiegi przy użyciu EMFACE – zalety i wady

EMFACE to nowoczesne urządzenie firmy BTL, zajmującej się produkcją specjalistycznej aparatury, wykorzystywanej w medycynie i medycynie estetycznej. Jest to sprzęt wykorzystujący dwie technologie – zsynchronizowanej radiofrekwencji (RF) i energii HIFES, do jednoczesnej pracy w wielu warstwach i strukturach twarzy. Od niedawna jest ono dostępne w pierwszym i, póki co, jedynym gabinecie w Polsce – Klinice Tazbir z Łodzi – https://klinikatazbir.pl. Jego zalety obejmują:

 • Widoczną skuteczność w działaniu i poprawę wyglądu twarzy – EMFACE pobudza produkcję kolagenu i elastyny, co prowadzi do poprawy jędrności, napięcia i ogólnej kondycji skóry, a jego stymulujące mięśnie działanie wpływa na owal twarzy i elastyczność skóry.

 • Długotrwałe efekty – ponieważ EMFACE pobudza wewnętrzne warstwy mięśni i skóry, wpływa na procesy jej regeneracji, dzięki czemu efekty zabiegu są długotrwałe i utrzymują się przez bardzo długi czas po zakończeniu serii sesji.

 • Bezpieczeństwo i brak rekonwalescencji – zabieg z wykorzystaniem urządzenia EMFACE jest zupełnie bezbolesny i przede wszystkim bezinwazyjny, dzięki czemu nie wymaga okresu rekonwalescencji, a także nie powoduje działań niepożądanych.

Do wad tego zabiegu można zaliczyć:

 • Konieczność wykonania serii zabiegów – pełne efekty zabiegów EMFACE są osiągane po kilku sesjach, co oznacza, że wymaga to większego zaangażowania czasowego niż pojedyncza iniekcja Botoxu.

 • Brak natychmiastowych efektów – ze względu na sposób działania EMFACE (pobudzanie mięśni oraz produkcji kolagenu i elastyny) zauważalne efekty mogą nie być widoczne natychmiast po pierwszym zabiegu, co wymaga cierpliwości ze strony pacjenta.

Dlaczego EMFACE jest lepszym rozwiązaniem?

Choć zarówno Botox, jak i EMFACE mają swoje zalety, zabiegi z wykorzystaniem urządzenia EMFACE wydają się być lepszym rozwiązaniem. Zwłaszcza dla osób, które oczekują długotrwałych efektów i kompleksowej poprawy nie tylko wyglądu, ale i stanu skóry. Zabiegi z wykorzystaniem EMFACE skupiają się na stymulacji naturalnych procesów regeneracji skóry, co prowadzi do poprawy struktury skóry, zwiększenia jędrności i elastyczności oraz redukcji zmarszczek.

Dodatkowo EMFACE jest bezpiecznym i nieinwazyjnym rozwiązaniem, które nie powoduje bólu, nie zostawia siniaków, śladów ani opuchlizny, ani nie powoduje poważnych działań niepożądanych. Brak potrzeby okresu rekonwalescencji po zabiegu EMFACE pozwala pacjentom wrócić do swoich codziennych zajęć od razu po sesji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.