Loading...
Zdrowie

Jak protezy zębowe wpływają na jakość życia?

Tworzenie protezy zębowej dla pacjenta

Artykuł partnera.

Niestety dla wielu osób protezy zębowe są bolączką. Wiele osób noszących protezy nie zdaje sobie sprawy, że istnieją alternatywne rozwiązania, które warto rozważyć. Jeśli nosisz protezy i identyfikujesz się z którymś z siedmiu poniższych znaków, musisz poważnie zastanowić się, jak protezy wpływają na jakość Twojego życia, i coś z tym zrobić.

Jesteś świadomy siebie

Zęby odgrywają ważną rolę w tym, jak czujemy się sami ze sobą, ponieważ mają wpływ na nasz wygląd, naszą mowę i naszą zdolność do jedzenia. Samo noszenie protezy częściowej lub całkowitej często sprawia, że użytkownik czuje się inaczej i może prowadzić do spadku pewności siebie. Jeśli wstydzą się Państwo jeść poza domem, mają obawy przed poznawaniem nowych ludzi lub z powodu protezy zaczęli Państwo mniej udzielać się towarzysko, należy rozważyć różne możliwości. Protezy mogą się ślizgać lub przesuwać po ustach, co sprawia, że jesteś stale świadomy ich istnienia i zdenerwowany, że możesz je całkowicie stracić. Nie powinieneś musieć zakrywać ust, kiedy się śmiejesz, na wypadek gdyby twoje protezy nie były mocno przymocowane. Kilka implantów stomatologicznych może zapewnić stabilną podstawę do zatrzaśnięcia protezy i zapobiec temu frustrującemu ruchowi.

Jedzenie nie jest już Twoim przyjacielem

Świadomość, że nie można gryźć z takim samym naciskiem na protezę, jak w przypadku zębów, oznacza, że jedzenie może stać się problemem. Może brakować Ci ulubionych potraw lub musisz dzielić posiłek na małe porcje – co jest kłopotliwe w miejscach publicznych, takich jak kawiarnia czy restauracja. Co gorsza, górna proteza, która zasłania podniebienie, oznacza, że nie możesz prawidłowo smakować jedzenia.

Mamy opcje, które mogą usunąć ten plastik nad podniebieniem – pozwalając Ci cieszyć się jedzeniem jak dawniej! Niestety, niektóre protezy po prostu nie pasują prawidłowo i powodują stały, dokuczliwy dyskomfort, gdy je nosisz. Podrażnienie to pogłębia się, jeśli przyjmujesz leki, których efektem ubocznym jest suchość w ustach. Może to oznaczać, że starasz się zrezygnować z leków lub nosisz protezy rzadziej, co nie jest idealnym rozwiązaniem. Nie jest to coś, z czym powinieneś mieć do czynienia!

Protetyczna odbudowa zębów Gdańsk https://sanodental.pl/oferta/protetyka/

Znacząca zmiana

Utrata zębów zmieni wygląd Twojej twarzy, a wiele osób noszących protezy czuje, że znacznie się starzeją po założeniu pierwszego kompletu. Z czasem kość pod protezą również się zmniejsza, co przyspiesza proces starzenia. Implanty stomatologiczne nie tylko utrzymują protezy w miejscu, ale mogą zapobiec obkurczaniu się kości, podobnie jak korzenie drzew zapobiegają erozji. Posiadanie dużej ilości plastiku w ustach musi przeszkadzać w mówieniu, zwłaszcza jeśli proteza również porusza się podczas mówienia.

Zastosowanie protezy trzymywanej na implantach zatrzyma ten ruch. Wymiana protezy na implanty i stały most pozwoli Ci pozbyć się nadmiaru plastiku, dzięki czemu znów będziesz mógł mówić wyraźnie. Jeśli doświadczasz bólu i dyskomfortu z protezami, bardzo prawdopodobne jest, że zacząłeś je postrzegać jako element „opcjonalny”. Biorąc pod uwagę, że prawdopodobnie nie będziesz miał ochoty wychodzić na zewnątrz, jeśli nie włożysz protezy, to jeszcze bardziej izoluje Cię to od aktywności społecznej z przyjaciółmi i rodziną. Jeśli masz dość martwienia się o swoje protezy i po prostu chcesz mieć własne zęby z powrotem, to czas zbadać możliwość implantów stomatologicznych. Protetyka Gdańsk Wrzeszcz pomoże Ci pozbyć się wszystkich problemów związanych z protezami zębowymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.