Loading...
Sport

Jak zaopatrzyć swoją torbę na trening? Najlepsze koszulki na siłownię i nie tylko!


Jesienna aura nastała już na dobre, a deszczowe chłody nie każdego zachęcają do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Niemniej jednak nie powinniśmy chować się pod kocem i usprawiedliwiać spadek motywacji krótszymi dniami i szarugą za oknem. Warto wznowić swój karnet do klubu fitness oraz zaczerpnąć parę wskazówek jak dobierać odzież termoaktywną oraz co zabrać ze sobą. Zaczynajmy!

Podstawa podstaw – jakie koszulki na siłownię wybierać?

Bez wątpienia żyjemy w czasach, które z jednej strony dostarczają nam mnóstwa obowiązków przysparzając jednocześnie sporo stresu, z drugiej jednak – pozwalają od ręki rozpocząć uprawianie niemal każdego sportu. Warto więc te dwa elementy połączyć i zacząć (bądź kontynuować!) treningi na siłowni. Do pozytywów aktywności fizycznej chyba nikogo nie trzeba przekonywać, dlatego tym bardziej jesienią powinniśmy zaopatrzyć się w mocną dawkę endorfin i dotlenionej krwi!

Ale jak należy przygotować się do treningu, jaką odzież termoaktywną wziąć pod uwagę? Absolutną podstawą bez wątpienia będą koszulki na siłownię. To one powinny dawać nam pełen komfort przez który rozumiemy swobodę ruchów, optymalne dopasowanie, najlepsze odprowadzanie wilgoci i oczywiście niebanalny design. Po pierwsze, koszulki na siłownię powinny być wykonane z wysokiej jakości materiału termoaktywnego, który zabezpieczy nas przed przykrym efektem zgrzania i następnie przewiania. Powinien on szybko odprowadzać wilgoć, zapewniając jednocześnie rozgrzanie mięśni. Dzięki temu każdy trening będzie wydajny i komfortowy. Zwróć również uwagę na obecność jonów srebra, dzięki którym nieprzyjemny zapach na koszulce nie pojawi się już pod drugim treningu. Płaskie szwy zapobiegające otarciom czy odpowiednia grubość materiału oraz wytrzymałość – na to wszystko należy spojrzeć wymagającym okiem.

Rashguardy zamiast klasycznych koszulek? Legginsy męskie zamiast spodenek?

Oczywiście każdy z nas dobiera oraz dopasowuje do swoich potrzeb zarówno poziom intensywności zajęć, jak i odzież. Niektórzy wolą długie kroje, inni zaś – im krótsze, tym lepsze. To oczywiście Wasza decyzja, warto jednak pamiętać, że zarówno legginsy męskie czy też damskie, a także rashguardy z długim rękawem, mogą być wykorzystywane nie tylko jako “pojedyczna” odzież do ćwiczeń. Takie modele często stają się pierwszą warstwą stanowiąc formę bielizny termoaktywnej przydatnej m.in. podczas sportów uprawianych w chłodniejszych warunkach atmosferycznych. Poza tym, dłuższa odzież nie oznacza mniejszej wygody, a może przy tym zadbać o naszą higienę ćwiczeń podczas korzystania z publicznych sprzętów fitness. Co więcej, zarówno rashguard, jak i legginsy męskie mogą zapewnić równomierne rozgrzanie mięśni naszego ciała.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Udana wizyta na siłowni (przez którą rozumiemy nie tylko wysoki poziom motywacji oraz efektywność) musi również korzystać z dobrodziejstw wygodnych i najlepiej lekkich butów sportowych, a także odpowiedniej dawki nawodnienia. Gdy korzystasz ze sprzętów do treningu siłowego, warto również mieć przy sobie własny ręczniczek na którym możemy ćwiczyć zachowując higienę. Banan lub inne wartościowe źródło węglowodanów także Ci się przyda – tym bardziej, jeśli Twoje ćwiczenia wymagają znacznych pokładów sił i energii. Zaopatrzony w solidną oraz stylową (tak, zwróć uwagę na wygląd odzieży – on dodaje pewności siebie!) koszulkę na siłownię, odpowiednie spodnie oraz wszelkie dodatki, nie daj się jesieni i zdobywaj kolejną dawkę mocy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.