Loading...
Ciąża

Kiedy zabieg in vitro to jedyna szansa na poczęcie dziecka?

Rodzice trzymają dziecko poczęte metodą in vitro

Artykuł sponsorowany.

Zabieg in vitro, popularnie określany mianem sztucznego zapłodnienia, to dla wielu par ostatnia szansa na spłodzenie potomka. Jeżeli niepłodność leży po stronie kobiety, przeprowadzany jest zabieg in vitro z komórką dawczyni.

Czym jest in vitro?

In vitro to metoda sztucznego zapłodnienia, stosowana od 1978 roku (w Polsce od 1987 roku), kiedy to przyszło na świat pierwsze dziecko poczęte w ten sposób (Louise Brown). Jest to metoda o dość dużej skuteczności, która dla wielu par stanowi ostatnią szansę na potomstwo. Każda klinika in vitro przeprowadza zapłodnienie w sterylnych warunkach laboratoryjnych, poza organizmem kobiety. Klinika in vitro Katowice decyduje się na wykonanie zabiegu najczęściej dopiero wtedy, gdy wszystkie inne metody leczenia niepłodności czy próby zapłodnienia okazały się nieskuteczne.
Jeżeli wymagają tego okoliczności, możliwe jest przeprowadzenie zabiegu in vitro z komórką dawczyni, nie spokrewnioną z kobietą poddawaną zapłodnieniu.

Klinika in vitro w Katowicach – wskazania do zabiegu

Dla wielu par zabieg in vitro to ostateczność, stosowana wyłącznie wtedy, gdy wszystkie inne sposoby poczęcia potomka okazały się nieskuteczne. Specjaliści zalecają przeprowadzenie sztucznego zapłodnienia wtedy, gdy:

  • kobieta zmaga się z obustronną niedrożnością jajowodów (lub ich całkowitym brakiem);
  • w wyniku badania wykazano fatalne parametry nasienia (głównie problem stanowi obniżona ruchliwość plemników, niewielka ich ilość czy całkowity brak);
  • para zmaga się z niepłodnością idiopatyczną, czyli taką, której przyczyna jest niemożliwa do ustalenia.Bardzo często klinika in vitro zaleca metodę sztucznego zapłodnienia również tym parom, które mają już za sobą co najmniej kilka nieudanych prób inseminacji domacicznej oraz tym, które poddawane są nieskutecznemu leczeniu niepłodności przez dłuższy czas. Warto pamiętać o tym, że czas podejmowania próby naturalnego zapłodnienia, zanim dojdzie do in vitro, zależny jest od wieku partnerów. Im są oni starsi, tym czas ten jest odpowiednio krótszy.

Czy każdy może przejść zabieg in vitro?

Niestety nie każda para ma możliwość podjęcia zabiegu in vitro. Przeciwwskazaniem do jego wykonania jest zły ogólny stan zdrowia, a także brak funkcji jajników czy niektóre nowotwory. Warto pamiętać o tym, że choć chęć posiadania dziecka może być bardzo silna, nie należy przy tym narażać poważnie własnego zdrowia.

Komfort i bezpieczeństwo

Klinika in vitro Gyncentrum w Katowicach dba nie tylko o jakość świadczonych usług, ale również o komfort pacjentów. Niepłodność to bardzo trudny temat dla wielu par, które nie tylko nie są w stanie swobodnie o tym rozmawiać, ale również uznają leczenie za coś niewłaściwego, wręcz wstydliwego i koniecznego do ukrycia. W klinice mogą przekonać się, że nie są osamotnieni ze swoim problemem, a profesjonalna pomoc często jest w stanie skutecznie rozwiązać problemy, z którymi muszą się zmagać.
Klinika współpracuje na stałe z najbardziej uznanymi specjalistami z dziedziny ginekologii, endokrynologii, położnictwa, urologii oraz embriologii. Taki zespół specjalistów jest w stanie skutecznie ustalić problem niepłodności (nawet trudny do zdiagnozowania), a tym samym skuteczniej dobrać odpowiednią metodę leczenia.

Źródło:
https://www.gyncentrum.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.