Loading...
Uroda

Krosty po goleniu i depilacji. Wstydliwy problem, z którym można skutecznie walczyć

Mężczyzna przed lustrem będzie golić brode

Artykuł sponsorowany.

Regularne golenie i depilacja różnych partii ciała to działanie, które przynosi wiele pozytywnych efektów. Mowa tu przede wszystkim o korzyściach estetycznych wynikających z golenia/depilacji. Z drugiej jednak strony skóra zostaje wówczas podrażniona i mogą pojawić się np. czerwone, rzucające się w oczy krost. Jak usunąć krosty po goleniu u mężczyzn? Skutecznym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest krem nawilżający na podrażnienia skóry po goleniu.

Podrażnienie skóry po goleniu i depilacji — jakie mogą być przyczyny takiego stanu rzeczy?

Powody, dla których Twoja skóra po goleniu staje się podrażniona (tzn. zaczerwieniona i pokryta niewielkimi krostkami), mogą być różne. Do najczęstszych przyczyn takiego stanu rzeczy zalicza się między innymi:

  • używanie maszynki do golenia podczas przebywania w wannie. Skąd wynika problem w takiej sytuacji? Odpowiedź na to pytanie jest prosta: jeśli odbyłeś już kąpiel w wannie, znajdująca się w niej woda jest już zanieczyszczona. W takiej sytuacji używanie maszynki może sprawić, że znajdujące się w wodzie bakterie, ale także detergenty czyszczące, podrażniają skórę,
  • golenie skóry przed umyciem. Podobnie jak w przypadku brudnej maszynki, także skóra przed kąpielą jest siedliskiem licznych, choć niewidocznych dla oka bakterii. W wyniku golenia istnieje spore ryzyko, że zanieczyszczenia znajdujące się na nie umytej skórze doprowadzą do stanów zapalnych,
  • wykonywanie — bezpośrednio po goleniu — takich aktywności, jak na przykład opalanie się, kąpiel w basenie lub solarium. Taki stan rzeczy wynika stąd, że podczas tych czynności podrażniona goleniem skóra staje się szczególnie wrażliwa na oddziaływanie promieniowania ultrafioletowego (UV) emitowanego przez solarium/promienie słoneczne oraz substancje chemiczne (chlor),
  • noszenie obcisłego ubrania w miejscach, które były niedawno golone. Tarcie ubrań o podrażnione miejsca oraz brak dopływu świeżego powietrza to połączenie, które niemal zawsze skutkuje stanem zapalnym.

Oczywiście, podrażnienie skóry może być również przejawem alergii. Jeśli zatem podjąłeś działania, by zniwelować powyższe ryzyka, a podrażnienie skóry wciąż nie ustępuje, konieczne może okazać się odbycie wizyty u lekarza alergologa.

Krosty po goleniu i depilacji ciała — w jaki sposób można pozbyć się efektów podrażnienia skóry?

Jeśli Twoje ciało pokrywają niewielkie, nieestetyczne czerwone krosty po goleniu, absolutnie nie ma powodów do paniki. Można pozbyć się tego defektu poprzez stosowanie odpowiedniego kremu do pielęgnacji podrażnionej skóry.

Korzystne działanie preparatu nawilżającego do skóry Sudocrem Expert wynika między innymi ze składników znajdujących się w tym preparacie. Szczególne znaczenie ma w tym przypadku cynk, który wydatnie wspomaga proces gojenia się stanów zapalnych na skórze.

Sudocrem Expert — jak należy go stosować?

Aplikowanie preparatu pielęgnacyjnego Sudocrem Expert nie jest szczególnie trudnym zadaniem. Aby osiągnąć sukces, wystarczy nałożyć niewielką ilość specyfiku na palec, a następnie rozprowadzić go w podrażnionym miejscu.

Warto przy tym pamiętać, że nałożenie zbyt dużej ilości kremu na skórę może przynieść wręcz odwrotny efekt. Taki stan rzeczy wynika stąd, iż duża ilość kremu może utrudnić „oddychanie” komórek skóry. Odcięcie ich od dopływu świeżego powietrza to zwiększone ryzyko dalszego pogłębiania się stanu zapalnego.

To właśnie dlatego po rozprowadzeniu kremu Sudocrem Expert należy sprawdzić, czy na ciele nie zostały widoczne pozostałości specyfiku. Jeśli je zauważyłeś, rozprowadź je jeszcze raz. W przypadku większej ilości nierozprowadzonego kremu zaleca się usunięcie go z ciała.

Ponadto trzeba pamiętać o tym, by dokładnie umyć oraz wysuszyć dłonie zarówno przed przystąpieniem do stosowania specyfiku, jak i już po jego zaaplikowaniu. Zaleca się wykorzystanie całego kremu w czasie nie dłuższym niż dwanaście miesięcy po otwarciu opakowania.

Więcej informacji na temat zasad stosowania kremu Sudocrem Expert, przeciwwskazań oraz korzyści wynikających z jego stosowania można znaleźć na stronie internetowej sudocrempolska.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.