Loading...
Uroda

Labioplastyka – co warto wiedzieć

Kobieta po zabiegu labioplastyki

Każdego dnia wiele kobiet cierpi z powodu brzydkiego wyglądu lub odczuwalnego dyskomfortu w okolicy miejsc intymnych. Przerost warg sromowych, czy asymetria warg sromowych mniejszych to absolutnie nie jest powód do wstydu. W obecnych czasach możliwe jest wykonanie specjalistycznej korekty, dzięki której poczujesz się znów pewnie i komfortowo. Nie zwlekaj i jeżeli odczuwasz jakikolwiek problem umów się na konsultacje i zmień swoje życie na lepsze.

  • Plastyka warg sromowych – labioplastyka cena
  • Zabieg zmniejszania warg sromowych – przerośnięte wargi sromowe

Plastyka warg sromowych – labioplastyka cena

Labioplastyka to nic innego jak chirurgiczna korekta warg sromowych wykonywana przez lekarza ginekologa. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym i trwa w granicach 60-120 minut w zależności od złożoności wykonywanych działań. Dzięki zastosowanym środkom podczas samego zabiegu nie będziesz odczuwać bólu w okolicach wykonywanych cięć a dodatkowo już tego samego dnia wrócisz do domu, gdzie będziesz mogła spokojnie dochodzić do siebie. Istotne jest, aby dać sobie parę dni na wypoczynek i zrezygnować na ten czas z jakichkolwiek aktywności fizycznych. Koszt zabiegu oraz opieki pooperacyjnej to rząd 2000 zł w górę.

Wskazaniem do wykonania zabiegu jest asymetria warg sromowych mniejszych lub ich przerost, który uniemożliwia komfortowe funkcjonowanie w ciągu dnia. Co to dokładnie oznacza? Plastykę wykonuje się, jeżeli pacjentka podczas wykonywania zwykłych czynności, jak chodzenie, bieganie, czy jazda na rowerze odczuwa ból, ciągłe otarcia lub bez uzasadnionych przyczyn cierpi na wciąż nawracające infekcje, które musi leczyć farmakologicznie. Dodatkowym obciążeniem, które może spowodować nieprzyjemne uczucia w okolicy miejsc intymnych jest przebyty poród, który narusza delikatną strukturę tkanek.

Zabieg zmniejszania warg sromowych – przerośnięte wargi sromowe

Korekcja warg sromowych niejednokrotnie jest jedynym rozwiązaniem, które pomoże ci rozwiązać dotychczasowe problemy. Nie ma jednoznacznego kształtu warg sromowych, który określałby jak powinny one wyglądać. Ze względu na zróżnicowaną budowę każdej z pań okolice intymne mogą różnić się od siebie, jednak jest kilka czynników, które mogą wpływać na zmiany warg sromowych poprzez ich nadmierne rozciągnięcie. Zaraz obok porodów częstą przyczyną nadmiernego przerostu jest założenie percingu, przyjmowanie terapii hormonalnej, wzmożona aktywność seksualna, częste infekcje i nietrzymanie moczu oraz nadmierna nadwaga. W każdym z wymienionych przypadków najskuteczniejszą metodą jest operacja plastyczna warg sromowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.