Labioplastyka – czy warto zdecydować się na zabieg?

Artykuł partnera.

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej cieszą się dużą popularnością. Coraz więcej kobiet decyduje się na zabieg labioplastyki. Ma on na celu zmienić rozmiar, jak i kształt warg sromowych. Dzięki niemu każda kobieta może znów odzyskać pewność siebie, poczuć się pięknie oraz atrakcyjnie dla siebie i swojego partnera. Czym jest labioplastyka? Dla kogo jest przeznaczona i jakie niesie korzyści? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu!

Czym jest labioplastyka?

Labioplastyka jest zabiegiem ginekologii estetycznej polegającym na korekcji kształtu, objętości oraz jędrności warg sromowych. Najczęściej spotykanym problemem u kobiet jest przerost warg sromowych mniejszych, wobec czego zmienia się ich wielkość oraz objętość. Taki problem negatywnie wpływa na komfort życia, także psychicznego. Z pomocą przychodzi zabieg labioplastyki, który poprawia wygląd warg sromowych, przywraca prawidłowe funkcjonowanie okolic intymnych oraz poprawia współżycie seksualne kobiet. Obecnie, jest to jeden z najbardziej popularnych zabiegów ginekologii estetycznej w Warszawie

Zabieg labioplastyki odbywa się w znieczuleniu miejscowym, a metoda dobierana jest w zależności od rodzaju i wielkości warg sromowych. Lekarz podejmuje ostateczną decyzję, na którą wpływ ma problem, z jakim pacjentka się boryka. Technika labioplastyki dzieli się na:

  • laserową – nowoczesna metoda polegająca na usunięciu nadmiaru tkanki na wargach sromowych za pomocą lasera, stosowana jest głównie u kobiet z problemem nadmiaru tkanki,
  • chirurgiczną – za pomocą skalpela lekarz usuwa część tkanki warg sromowych, powiększa je za pomocą wypełniacza lub rekonstruuje z innych tkanek. Metoda przeprowadza jest, gdy zabieg jest bardziej skomplikowany, a technika laserowa może nie wystarczyć.

Należy podkreślić, że przed wyborem odpowiedniej techniki labioplastyki lekarz przeprowadza wywiad z pacjentką, dzięki czemu będzie mógł dostosować zabieg do jej potrzeb i zapewnić jak najlepsze efekty.

Labioplastyka – dla kogo?

Na zabieg labioplastyki zgłaszają się pacjentki najczęściej z przerostem warg sromowych. Taka dolegliwość związana jest z nieestetycznym wyglądem, co prowadzi do braku akceptacji siebie. Wiąże się również z uporczywymi dolegliwościami w codziennym funkcjonowaniu. Zabieg jest zalecany kobietom, które:

  • borykają się z bólem okolic warg sromowych,
  • odczuwają ból lub dyskomfort podczas współżycia,
  • miewają trudności w codziennym funkcjonowaniu (np. otarcia),
  • odczuwają dyskomfort podczas aktywności fizycznej,
  • chcą poprawić estetykę wyglądu.

Jeśli borykasz się z powyższymi trudnościami, warto rozważyć zabieg labioplastyki, który przyniesie Ci wiele korzyści!

Zabieg labioplastyki – korzyści

Korzystając z zabiegu labioplastyki przede wszystkim można podnieść swój komfort codziennego funkcjonowania, zapomnieć o bólu podczas uprawiania ulubionego sportu, czerpać większą przyjemność podczas współżycia. Poprzez korekcję kształtu, objętości i jędrności warg sromowych odzyskasz pewność siebie. Okres rekonwalescencji może potrwać do miesiąca. Po tym czasie  zapomnisz o kompleksach i znów poczujesz się pięknie oraz kobieco!

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.