Loading...
Dom i rodzina

Lniana poduszka z łuską gryki na zdrowy sen

Kobieta śpi na lnianej poduszcze z łuską gryki

Sen i odpoczynek w komfortowych warunkach jest niezwykle ważny nie tylko dla ogólnego samopoczucia, ale także i dla zdrowia. Z tego względu warto zadbać o wysoką jakość snu poprzez zaopatrzenie się przede wszystkim w komfortową poduszkę. Świetną opcją okaże się z pewnością wyjątkowo wygodna, w pełni naturalna i ekologiczna lniana poduszka z łuską gryki.

Sen i odpoczynek w komfortowych warunkach jest niezwykle ważny nie tylko dla ogólnego samopoczucia, ale także i dla zdrowia. Z tego względu warto zadbać o wysoką jakość snu poprzez zaopatrzenie się przede wszystkim w komfortową poduszkę. Świetną opcją okaże się z pewnością wyjątkowo wygodna, w pełni naturalna i ekologiczna lniana poduszka z łuską gryki.

Hipoalergiczna poduszka z gryką

Lniana poduszka z gryką wypełniona jest wysokiej jakości, ekologiczną, naturalną łuską gryczaną. Łuska przeznaczona na wypełnienie poduszki jest oczyszczana oraz odpylana według specjalistycznie opracowanej technologii. Z tego względu cechuje się ona bardzo wysokim poziomem czystości. Łuska gryki jest bardzo bogata w taniny, które skutecznie zapobiegają rozwojowi roztoczy. Poduszka z łuską gryki jest to więc poduszka hipoalergiczna, idealna dla osób zmagających się z alergiami oraz cierpiących na astmę. Poszewka wewnętrzna poduszki jest wykonana z naturalnego lnu, który zapobiega przedostawaniu się do wnętrza niepożądanych zanieczyszczeń. Ekologiczna, lniana poszewka nie elektryzuje się, jest bardzo higieniczna i wykazuje właściwości antybakteryjne.

Poduszka lniana – wyjątkowe właściwości łuski gryczanej

Łuski gryki są bardzo elastyczne. Mają tendencję do doskonałego dopasowywania się do ułożenia ciała osoby leżącej poprzez swobodne przemieszczanie się wewnątrz poduszki. Właściwość ta wpływa na rozluźnienie mięśni oraz pozwala zapewnić prawidłową  pozycję podczas snu i odpoczynku. Wypełnienie z łusek gryki stanowi doskonałe podparcie dla kręgosłupa i dzięki temu zapobiega bólom głowy, karku, szyi i ramion. Tego rodzaju poduszki skutecznie zapobiegają odleżynom. Ortopedyczna, lniana poduszka z łuską gryki polecana jest więc wszystkim osobom, które pragną zainwestować we własne zdrowie oraz świetne samopoczucie każdego dnia.

Poduszka z łuską gryki – co jeszcze warto o niej wiedzieć? 

Łuski gryki zapewniają także delikatny masaż głowy i szyi znacząco redukując zmęczenie i stres. Szelest przesypujących się łusek działa bardzo relaksująco na zmęczoną psychikę. Lniana poduszka z gryką skutecznie zapobiega zaburzeniom snu. Dodatkowo specyficzny kształt piramidek sprawia, że łuski gryki pozwalają na swobodny przepływ powietrza we wnętrzu poduszki. Tak więc poduszka z gryki skutecznie zapobiega nadmiernej potliwości skóry głowy. Wewnętrzna poszewka jest zaopatrzona w wygodne wiązanie. Dzięki temu możliwe jest nie tylko odświeżenie poszewki, ale również dostosowywanie twardości poduszki do indywidualnych potrzeb poprzez odsypanie części łusek.

Lniana poduszka z gryką – żyj w zgodzie z naturą

Poszewki poduszki uszyte są tylko i wyłącznie z komfortowych i zdrowych dla ciała tkanin naturalnych. Materiały te pozbawione są wszelkich, szkodliwych substancji chemicznych. Komfortowa, lniana poszewka zewnętrzna posiada zdolność do absorbowania temperatury otoczenia. Jest chłodna w upalne dni oraz ciepła w okresie zimowym. Len jest przyjemny w dotyku, bardzo wytrzymały i doskonale prezentuje się nawet po wielu praniach. Jest to tkanina, która pozwala skórze swobodnie oddychać oraz posiada właściwość absorbowania wilgoci. Poduszka lniana nigdy jednak nie sprawia wrażenia wilgotnej!  Hipoalergiczna, lniana poduszka z gryką prezentuje się zawsze bardzo efektownie, estetycznie i stylowo – nie tylko we wnętrzach urządzonych w duchu ekologicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.