Loading...
Uroda

Na co zwrócić uwagę, wybierając kosmetyki do pielęgnacji brody?

stylizacja brody u barbera

Jedni panowie preferują gładką skórę na twarzy, przez co nawet codziennie sięgają po golarkę. Inni z kolei cenią sobie zarost, który według nich nadaje im charakteru. Znajdzie się też szereg miłośników brody, o którą należy jednak odpowiednio dbać. W przeciwnym razie nie będzie żadną ozdobą, ale powodem do drwin i wstydu. Zaniedbana broda wygląda bardzo nieatrakcyjnie, dlatego należy temu przeciwdziałać. Z pomocą przychodzi szereg produktów typu olejki do brody, szampony, woski i wiele innych kosmetyków. Nie brakuje też dedykowanych akcesoriów, takich jak szczotki do brody.

Pora wybrać dowodnie kosmetyki do brody

Broda może być w mniejszym lub większym stopniu atrakcyjna pod warunkiem, że jej właściciel będzie o nią należycie dbać. W przeciwnym razie uzyskamy efekt odwrotny od zamierzonego i tylko zepsujemy swój wizerunek. Na szczęście do dyspozycji jest szereg specjalnych preparatów i akcesoriów, które zostały stworzone na potrzeby brodaczy. Ich ilość jest zdumiewająca, niejedna kobieta byłaby mocno zdziwiona. W przypadku brody znaczenie ma nie tylko sam zarost, ale też skóra. Przy niewłaściwej pielęgnacji można spodziewać się wielu nieprzyjemnych dolegliwości i nie chodzi tutaj wyłącznie o świąd. Lista kosmetyków dla brodaczy jest dosyć długa, ale nie trzeba oczywiście ich wszystkich używać na co dzień. Niektóre z nich to jednak niezbędniki.

Mycie zarostu zwykłym mydłem to niezbyt dobry pomysł. Dużo lepszym wyborem będą szampony do brody. Mają one odpowiedni skład i działanie, usuwają martwy naskórek i pozostałości po jedzeniu w zaroście. Ewentualnie można byłoby użyć jakiegoś delikatnego szamponu do włosów. Dalej mamy balsam do brody, który cieszy się większą popularnością od olejków ze względu na łatwiejszą aplikację i brak efekty nadmiernego natłuszczenia zarostu. Bardzo ważne przy wyborze kosmetyków do brody jest to, aby były one dopasowane do potrzeb skóry. Nie bez znaczenia będzie to, jaki mamy typ zarostu – twardy i gesty czy może delikatny i bardziej miękki. Wszystko to jest istotne, podobnie jak jakość i marka używanych kosmetyków.

Sposobem na miękką i lśniącą brodę jest nakładanie na nią olejków. Zaletą tego typu kosmetyków jest też redukcja świądu skóry i łatwiejsze układanie zarostu. Przy systematycznością można spodziewać się wyraźnej poprawy wyglądu brody. Przyda się także wosk do wąsów, aby nie musieć się z nimi zmagać podczas jedzenia, bo kosmetyk ten świetnie je usztywni. Niezależnie od tego, na jakie produkty padnie nasz wybór, trzeba wystrzegać się pewnych szkodliwych substancji w ich składzie. Wymienić można tutaj przede wszystkim sylikony, SLSy, parabeny i sztuczne konserwanty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.