Loading...
Uroda

Pasty do zębów – rodzaje i ich właściwości

Pasta do zębów na szczoteczce

Automatyczne kupowanie pasty do zębów w drogeriach może okazać się zgubne, szczególnie, gdy Twoje zęby wymagają nieco więcej troski. Dlatego też zapoznaj się z poniższymi informacjami, na temat tego, jaką pastę do zębów wybrać oraz jakie są rodzaje pasty do zębów. Spraw, żeby na Twojej buzi ponownie zagościł piękny i szczery uśmiech.

Jaką pastę do zębów wybrać?

Jeżeli zastanawiasz się, jaką pastę do zębów wybrać, przede wszystkim najpierw zwróć uwagę na to, czy Twoje zęby są wymagające. Zwróć uwagę: czy posiadasz aparat ortodontyczny/ retainer/ łuk językowy? Czy masz skłonności próchnicze? Być może w Twojej buzi często pojawiają się jakieś bakteryjne zmiany? Chciałbyś/abyś, aby Twój uśmiech był bardziej olśniewający? Pasty do zębów posiadają różne właściwości, dlatego też dobrze jest, abyś zastanowił/a się nad swoimi wymaganiami. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej będzie Ci szukać i wybierzesz najodpowiedniejszy produkt dla siebie. Zastanów się także nad tym, czy naturalne pasty bio nie są przypadkiem tym, czego potrzebujesz.

Pasty do zębów z fluorem czy bez fluoru?

Pasty do zębów zawierające w składzie fluor świetnie sprawdzają się u osób, które cierpią z powodu próchnicy. Zdecydowanie zaleca się stosowanie pasty z fluorem raz na jakiś czas w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia zmian próchniczych na zębach. Fluor w paście do zębów dla dorosłych to także dobre rozwiązanie, jeśli zależy Ci na procesie remineralizacji szkliwa zęba.

Rodzaje pasty do zębów

Jak świat długi i szeroki, tak wiele jest rodzajów pasty do zębów. Chciałabym, abyś poznał te, które są szczególnie warte uwagi. Pasty wybielające świetnie sprawdzą się u osób, których dieta jest obfita w kawę czy inne barwiące produkty, np. wino. Ponadto pasta wybielająca to także dobre rozwiązanie dla osób, które chcą pozbyć się brzydkich przebarwień, np. wynikających z palenia papierosów. Z kolei pasty przeciwpróchnicze są dedykowane dla osób ze skłonnością do próchnicy. Nie zawsze ilość spożywanych cukrów wpływa na powstawanie próchnicy. Czasem decyduje o tym także dziedziczona skłonność – nie daj się jej! Pasty ortodontyczne natomiast ważne, aby stosowały osoby z aparatami ortodontycznymi, retainerami, łukami językowymi. Pozwolą zachować piękny uśmiech w trakcie terapii i po niej. Z kolei naturalne pasty bio sprawdza się właściwie u każdego. Ze względu na wyselekcjonowane składniki pochodzenia naturalnego, możemy uśmiechać się z poczuciem, że również planeta uśmiecha się z nami 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.