Loading...
Dom i rodzinaKręgosłup

Poduszka a zdrowy sen

sen, poduszka, kobieta


Jakość snu w bardzo dużym stopniu uzależniona jest o wyboru poduszki. Dokonując jej zakupu warto kierować się wieloma ważnymi parametrami, nie tylko ceną. Niewłaściwie dobrana poduszka powodować może dyskomfort w czasie snu, a także prowadzić do licznych schorzeń kręgosłupa.

Szeroki asortyment poduszek – jaką poduszkę wybrać?

Sen zajmuje prawie 1/3 naszego całego życia. Sporo, czyż nie? Zatem bez wątpienia warto mieć wpływ na jego jakość i wybierać poduszki najwyższej jakości. Wpłyną one nie tylko na prawidłową pozycję naszego ciała, ale także zapewnią nam spokojny i wartościowy sen.

Jak to mówią – jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz. Słowa te mają pełne odzwierciedlenie w życiu codziennym. Wybór poduszki ma kluczowy wpływ na zdrowie naszych pleców i komfort przespanych nocy. To my sami jesteśmy odpowiedzialni za jakość naszego snu, nasze zdrowie i siły witalne, których powinniśmy mieć co rano całe mnóstwo.

Z jakiego materiału poduszkę wybrać?

Wybór poduszki nie powinien być przypadkowy. Niewłaściwie dopasowana poduszka stanie się przyczyną wielu problemów. Radzimy, aby tradycjonaliści sięgali po poduszki, których poszewki wykonane są z inletu bawełnianego z domieszką włókien bambusa, natomiast środek wypełniony jest gęsim puchem.

Osoby bardziej wymagające, warto, aby sięgnęły po poduszki wykonane z pianki termoelastycznej lub lateksowej o ergonomicznym lub tradycyjnym kształcie. To idealna alternatywa dla podparcia kręgów szyjnych i głowy podczas snu.

Konsekwencje źle dobranej poduszki

Niewielu z nas myśli o tym, jak ważna jest jakość codziennego snu dla zdrowego stylu życia. I bardzo źle, gdyż brak właściwego odpoczynku jest równoznaczny ze złym funkcjonowaniem człowieka. Niedostosowanie poduszki do swojego ciała może skończyć się:

  • niewyspaniem,
  • poczuciem odrętwienia,
  • problemami z kręgosłupem,
  • obolałymi kręgami szyjnymi,
  • napięciem mięśni w karku,
  • nieprawidłowym ukrwieniem,
  • zupełnym brakiem odprężenia.

Nie warto lekceważyć kwestii doboru poduszek i już dziś przemyśleć kilka kwestii związanych z zakupem nowej.

Jedną z firm oferujących wysokiej jakości poduszki do spania jest marka Hilding. Profilowany podgłówek, ergonomiczny kształt, delikatne, masujące wypustki – to tylko kilka z cech właściwie dopasowanej do ciała poduszki, która nie tylko zapewni ulgę naszym kręgom szyjnym, ale także zdrowy sen. Marka Hilding produkuje poduszki, które relaksują i sprawiają, że odpoczynek staje się czystą przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.