Loading...
Psychika

Psycholog online

Kobieta prowadzi psychoterapię online

Korzystanie z konsultacji psychologicznej przez Internet staje się coraz powszechniejsze. Wpłynęły na to różnorodne czynniki, wśród których należy wymienić epidemię, która od dawna zmienia codzienne funkcjonowanie ludzi na całym świecie. Ta trudna sytuacja może także powodować różne problemy i zaburzenia psychiczne, dlatego warto skorzystać z pomocy psychologicznej.

Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologa online?

W życiu człowieka pojawia się wiele momentów i trudnych sytuacji, które mogą powodować zaburzenia nastroju, problemy emocjonalne, spadek samooceny, a także trudności psychiczne. Obecny czas, gdy wiele osób nie wychodzi z domu i izoluje się społecznie, sprawia, że liczba zaburzeń psychicznych rośnie. Dodatkowym problemem mogą być problemy finansowe, utrata pracy, lęk o własne zdrowie oraz o swoich najbliższych. Psycholog online może pomóc w różnorodnych sytuacjach, wśród których wyróżnia się:

  • depresję,
  • fobie i lęki społeczne,
  • zaburzenia osobowości,
  • problemy z obrazem samego siebie, spadek samooceny i poczucia własnej wartości,
  • zaburzenia obsesyjno-kompulsywne,
  • problemy w relacjach z innymi ludźmi,
  • pojawienie się trudnych sytuacji życiowych.

Apel lekarzy i władz, związany z pozostaniem w domach sprawia, że pojawiają się dodatkowe trudności w codziennym funkcjonowaniu. Sporym problemem może być uogólniony lęk o własne zdrowie i swoją przyszłość, a także o dalsze funkcjonowanie w pracy. Niepewność, dotycząca kolejnych dni, może wywoływać depresję oraz utratę chęci do życia. W takiej sytuacji najlepiej umówić się na wizytę online tutaj: https://cplwowska.pl/psychoterapia-online/

Umawianie wizyty krok po kroku

Pierwszym krokiem do skorzystania z pomocy psychologicznej w formie online jest uświadomienie sobie swojego problemu i chęć poszukiwania wsparcia. Następnie, należy wypełnić specjalny formularz na stronie PsychoCare i umówić się na wstępną, bezpłatną konsultację. Kolejnym etapem jest rozmowa z psychologiem lub psychoterapeutą przez 10 – 20 minut na specjalnym czacie wideo, aby ustalić konkretny problem, oczekiwania oraz sposób kontaktu i dogodny termin następnej wizyty w formie zdalnej. Ostatnim krokiem w procesie zmian jest ustalenie kolejnych spotkań online i zadbanie o swoją motywację. Oznacza to, że warto podejść do sesji psychoterapeutycznych jak do rozmów z zaufanym przyjacielem, który podejdzie w sposób obiektywny do trudności. Rozmowy z psychologiem gwarantują znaczną poprawę samopoczucia, a także zmniejszenie problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.