Loading...
Zdrowie

Woda koralowa i jej korzyści dla organizmu

Kobieta trzyma w dłoni wode koralową

Artykuł sponsorowany.

W ostatnich latach zdrowie jest jednym z ważniejszych tematów w mediach – zaczęliśmy w końcu zwracać większą uwagę na to co jemy, na naszą aktywność fizyczną i na to co…pijemy. W końcu ludzki organizm jest zbudowany w 80% z wody! Od wyrafinowanych jonizatorów wody po zwykłą wodę z cytryną, temat wody alkalicznej stał się obecnie prawdziwym trendem, a portale internetowe są pełne nagłówków na jej temat. Ale czym tak naprawdę jest woda alkaliczna?

Czym jest woda alkaliczna i czym różni się od zwykłej wody?

Woda alkaliczna charakteryzuje się podwyższonym poziomem pH (czyli potencjału wodoru). Zwykła, czysta woda posiada poziom pH w okolicach 7-7,5 co sprawia, że jest roztworem kwaśnym, zaś woda o wyższym poziomie pH (w zakresie 7,5-9) stanowi już roztwór zasadowy. Jest to też wartość charakterystyczna dla wód mineralnych.

W medycynie naturalnej, woda alkaliczna uchodzi za doskonały środek pozwalający walczyć z zakwaszeniem organizmu oraz dolegliwościami, które może ono wywoływać. Wedle badań przeprowadzonych w ostatnich latach, regularnie spożywana woda alkaliczna wykazuje wiele istotnych korzyści zdrowotnych – pozwala ona na utrzymanie zasadowego poziomu pH krwi, a w konsekwencji zmniejszenie ryzyka niektórych chorób, zwiększenie poziomu energii, powstrzymanie stanów zapalnych i usunięcie wolnych rodników, które są jednym z głównych przyczyn procesów starzenia.

Jakie są najważniejsze korzyści płynące z picia wody alkalicznej?

Woda alkaliczna posiada potencjał zbliżony do wody, z której zbudowane jest ludzkie ciało. Dzięki temu, jest szybciej przyswajana (organizm nie traci czasu na zbędną filtrację) i poprawia lepkość krwi. Dlatego też często polecana jest sportowcom, gdyż ma duży wpływ na ich regenerację.

Kiedy nasz organizm jest odwodniony lub ma wysoki poziom zakwaszenia, znacznie łatwiej traci energię, czujemy się wtedy bardzo zmęczeni i senni. Woda alkaliczna pomaga przywracać równowagę kwasowo-zasadową w organizmie i pozwala na odzyskanie tej „uciekającej” energii.

Ponadto, woda alkaliczna pozwala nam walczyć z wolnymi rodnikami – zawiera przeciwutleniacze, które nawilżają organizm i rozbijają wolne rodniki w ludzkim ciele, dzięki czemu hamują proces starzenia się komórek, utrzymując je w zdrowiu.

Gdzie znajdziemy wodę alkaliczną?

W jaki sposób możemy spożywać wodę o odczynie alkalicznym? W naturze jest to dość popularne zjawisko, wodę taką możemy znaleźć zazwyczaj w źródłach czy studniach artezyjskich, zwłaszcza na obszarach bogatych w liczne minerały. Niemniej jednak musimy pamiętać, że przeszło 60% populacji nasze planety żyje w miastach, gdzie o takowe może być niezwykle ciężko.

W sklepach znajdziemy bogatą ofertę butelkowanej wody alkalicznej co jest…dosyć drogim rozwiązaniem, cena jednej butelki wody może wynieść nawet dziesięć złotych, co sprawia, że pijąc ją regularnie możemy płacić kilkaset złotych miesięcznie. Albo możemy też…zrobić ją samemu.

Jednym z najbardziej znanych sposobów alkalizowania wody jest umieszczenie plasterka cytryny w szklance wody – chyba wszyscy pamiętamy szkolne eksperymenty z bateriami. Ale czy woda staje się wystarczająco alkaliczna za pomocą plasterka cytryny? Tak, ale w bardzo małym stopniu.

Możemy też skorzystać ze specjalnych jonizatorów, które oferują odpowiedni poziomi alkalizacji wody, niemniej jednak korzystanie z nich jest dość kosztowne (wysoki koszt zakupu samego urządzenia), czasochłonne (proces jonizacji trochę trwa) i skomplikowane.

Dzięki nowoczesnym technologiom, mamy jednak znacznie prostszy i wydajniejszy sposób na alkalizację wody bezpośrednio w domu. Niezależnie od tego, czy jest to szklanka, czy butelka wody, w mieście lub w pracy, przy pomocy saszetki Coral Mine możesz uzyskać wodę alkaliczną w szybki, łatwy i wydajny sposób.

Przygotuj w domu wodę z koralowca

Jednym z najpopularniejszych suplementów diety stworzonych w oparciu o piasek z koralowca jest Coral Mine. Jest to naturalny produkt pozyskiwany ze skamieniałości koralowców, żyjących w Morzu Japońskim, w pobliżu wysp Okinawa i Tokunoshima. Wyspy te to dwie najbardziej znane na świecie „niebieskie strefy”, w których częstość występowania raka, demencji lub chorób serca jest bardzo niska i gdzie oczekiwana długość życia mieszkańców jest bardzo wysoka.

Coral Mine to całkowicie naturalny produkt, który utrzymuje odpowiedni stan kwasowo-zasadowy w organizmie człowieka. Codzienne spożywanie wody z minerałem Coral Mine znacznie poprawia zdrowie, oczyszcza krew, wspomaga odporność i aktywnie zwalcza wolne rodniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.