Loading...
Styl życia

Yerba mate w klubach fitness

Yerba mate w czarnej miseczce na stole obok kubka

Artykuł partnera.

Zdrowe ciało to nie tylko treningi w pocie czoła i codzienna dyscyplina. To też sposób odżywiania, regeneracji i utrzymania mentalnej równowagi. Dzięki temu jesteśmy w stanie w sposób stały, regularny praktykować każdy sport, przekraczać swoje granice i stawać się nieustannie lepszą wersją siebie. W klubie fitness, wspierający człowieka napar z ostrokrzewu paragwajskiego, to punkt obowiązkowy! Sprawdź dlaczego!

Związki czynne w yerba mate

Yerba mate posiada szereg substancji czynnych biologicznie, które nie są obojętne żadnemu aktywnemu człowiekowi. Potrzebujemy codziennej dawki witamin, mikro i makroelementów – ostrokrzew to wszystko zawiera! Poza najsilniej działającymi alkaloidami ksantynowymi (kofeina, teobromina, teofilina), są to także saponiny i polifenole. Te drugie, zwane też antyoksydantami, związkami młodości, hamują procesy starzenia się komórek, przeciwdziałają stresowi oksydacyjnemu, który jest przyczyną wielu chorób cywilizacyjnych, oczyszczają organizm z metali ciężkich i zanieczyszczeń środowiskowych. Saponiny natomiast wspomagają trawienie, metabolizm, powodują uczucie sytości, odciążają organy wewnętrzne. Współdziałanie wymienionych substancji czynnych, to właśnie sekret działania yerba mate na organizm ludzki. Wyizolowane związki nie działają tak skutecznie, jak w zalanym wodą o temperaturze 80 stopni suszu ostrokrzewu paragwajskiego. Wzmocnienie, witalność, rześkość, koncentracja, świetne krążenie krwi i dotlenienie tym samym całego ciała – to właśnie przepis na idealny trening lub regenerację po treningu.

Propozycje rodzajów yerba mate w klubie fitness

W klubach fitness sprawdzą się z pewnością dobrej jakości yerba mate w saszetkach. Są wygodne w przygotowaniu (jak tradycyjną herbatę) i z reguły mogą być pite „na raz”. Podczas gdy tradycyjne picie yerba mate umożliwia zalewanie suszu kilkanaście razy. Lecz i dla tych, którzy cenią właśnie tę cechę ostrokrzewu, możemy polecić wygodne yerbomosy. W jednym naczynku mieści się cały ekwipunek do picia yerba mate. Jest wygodny w przenoszeniu, utrzymuje ciepło i swobodnie można pić z niego yerbę podczas treningów. Warto wtedy dodać do niej trochę cytryny i mieć pod ręką świeżą wodę. Zaś dla bardziej zaangażowanych sportowców i tych, którzy lubią sproszkowane rozwiązania roślinne – jest Ceremonial Mate Green, czyli zielona, świeża yerba w proszku, którą można rozrobić z wodą i przygotować np. orzeźwiający izotonik lub dodawać do koktajli!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.