Loading...
Zdrowie

Z jakimi kosztami wiąże się leczenie periodontologiczne w Warszawie? Sprawdzamy!

Leczenie periodontologiczne

Stan dziąseł i przyzębia ma ogromny wpływ na zdrowie jamy ustnej. I odwrotnie. Warto więc zadbać o ich kondycję, by móc cieszyć się własnymi zębami i pięknym uśmiechem przez długie lata. Kto może nam w tym pomóc? Periodontolog. Dowiedz się, ile kosztuje leczenie u tego specjalisty. Możesz się zdziwić!

Periodontologia – co to jest? 

To dziedzina stomatologii skupiająca się na profilaktyce, diagnostyce oraz leczeniu chorób przyzębia, czyli tkanek otaczających ząb. W ich skład zaliczamy: dziąsło, ozębną, kości wyrostka zębodołowego oraz cement korzeniowy. Tkanki okołozębowe zapewniają barierę przeciw wnikaniu mikroorganizmów i powstawaniu infekcji, budują łuki zębowe oraz zakotwiczają zęby w zębodole. W momencie pojawienia się stanu zapalnego powoli tracą swoje funkcje, ale nie tylko. Nieleczone bowiem zmiany mogą doprowadzić do zapalenia tęczówki oka, chorób zakrzepowych czy chorób reumatycznych. Wszelkie problemy z przyzębiem stanowią ogromne zagrożenie dla pacjentów kardiologicznych, neurologicznych oraz diabetyków.

Istnieje wiele przyczyn chorób przyzębia, a wśród najczęstszych wymienia się:

  • nieprawidłową higienę jamy ustnej skutkującą powstaniem bakteryjnej płytki nazębnej i kamienia nazębnego,
  • palenie tytoniu,
  • nadmierne spożywanie alkoholu,
  • bruksizm (zgrzytanie zębami),
  • zaburzenia hormonalne,
  • zaburzenia ogólnoustrojowe np. cukrzyca.

Kiedy należy się udać do dentysty periodontologa? 

Najczęściej to stomatolog podczas rutynowej wizyty zauważa problem z dziąsłami lub przyzębiem i kieruje na konsultacje do periodontologa. Niemniej jednak pierwsze niepokojące objawy możemy zauważyć sami.

Wizyta u periodontologa to zdecydowana powinność, gdy doświadczamy:

  • nadwrażliwości zębów,
  • odsłoniętych szyjek zębowych,
  • nieprzyjemnego zapachu z ust,
  • nawracających aft i owrzodzeń,
  • suchości w jamie ustnej,
  • krwawienia dziąseł,
  • zaczerwienienia, tkliwości i bólu dziąseł,
  • ruchomości zębów.

Powyższe dolegliwości jednoznacznie wskazują, że stan jamy ustnej uległ pogorszeniu. Aby uniknąć poważnych komplikacji związanych z chorobami przyzębia, należy jak najszybciej skonsultować się z dobrym periodontologiem. Znajdziemy go w wielu gabinetach dentystycznych, np. w klinice Dental Fraternity w Warszawie. Błędem jest zignorowanie na pozór niewielkich symptomów, ponieważ prowadzi to do stresującego, bolesnego i kosztownego procesu leczenia. Można tego łatwo uniknąć, reagując szybko na pierwsze niepokojące objawy.

Ile kosztuje periodontolog w Warszawie? 

Wizyta u tego specjalisty, który ocenia stan zdrowia jamy ustnej, postawia diagnozę i przedstawia dostępne metody leczenia, zaczyna się od 200 zł. Konsultacja jednak to dopiero początek. Ostateczny koszt leczenia w dużej mierze zależy od stanu zdrowia oraz wybranego sposobu leczenia.

Jedną z pierwszych metod leczenia chorób przyzębia stanowi kiretaż. Celem zabiegu jest spłycenie kieszonek dziąsłowych, co skutecznie zapobiega odkładaniu się kamienia nazębnego. Przeprowadza się go m.in. w przypadku poważnego zapalenia dziąseł czy paradontozy. Koszt to 600 zł za jedną ¼ łuku zębowego.

Periodontolog często wykonuje zabieg nazywany gingiwektomią. Polega to na pozbyciu się zbyt dużej ilości dziąsła narastającego na zęby. Ceny zaczynają się od 400 złotych za ząb. Z kolei pokrycie recesji dziąsłowych często jest wyceniana indywidualnie.

Odpowiednia profilaktyka pozwoli na uniknięcie kosztownego leczenia. W końcu jak to mówią: lepiej zapobiegać, niż leczyć. Dbajmy więc o nasze zęby i dziąsła, by móc cieszyć się pięknym uśmiechem jak najdłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.