Loading...
Uroda

Zabieg HIFU – Co to jest?

Kobieta na zabiegu kosmetycznym HIFU

Zabieg HIFU nie jest jeszcze tak dobrze znany, jak inne formy pielęgnacji estetycznej. Faktem jednak jest to, że coraz częściej można się spotkać z informacjami na temat jego skuteczności.

HIFU – co to jest i dla kogo?

HIFU UTIMS to skrót od wyrażenia high intensity focused ultrasound, które odnosi się do skupionej wiązki fal ultradźwiękowych o dużym zasięgu. Działa liftingująco oraz ujędrniająco i najczęściej wykonuje się go na twarzy. Nie ma jednak żadnych przeszkód, aby zabieg ten przeprowadzić na innych partiach ciała, np. na szyi, brzuchu czy udach. Co ważne, skuteczność HIFU jest bardzo wysoka, bo po jednym zabiegu można osiągnąć wymarzony efekt. Skóra wygląda młodziej przez ok. rok, a później stopniowo traci swoją jędrność. Nie jest to jednak nagłe pogorszenie efektu po  zabiegu, dlatego można spokojnie przygotować się do następnego.

Z dobroczynnego wpływu na skórę zabiegu HIFU korzystają osoby, które chcą poprawić stan swojej skóry. Pierwsze zmarszczki, wiotczenie i inne oznaki starzenia skłaniają pacjentów do skorzystania z tej innowacyjnej metody. Zabieg nie jest bolesny, co jeszcze bardziej skłania pacjentów do skorzystania właśnie z takiej formy regeneracji skóry.

Na czym to polega?

HIFU to wprowadzenie komórek w drganie przez falę ultradźwiękową. Nagrzane do temperatury 60-70 st. C. podlegają procesom koagulacji i stymulacji do produkcji kolagenu. Dzięki temu skóra wygładza się, staje się bardziej napięta i zagęszczona, co znacznie poprawia jej wygląd. HIFU oprócz działania na poziomie naskórka i skóry właściwej może też pracować znacznie głębiej, tj. na warstwie mięśniowo-powięziowej, tzw. SMAS. Już po 1-2 dniach zauważalne są pierwsze efekty, ale dopiero po ok. 3 tygodniach można zobaczyć finalny skutek działania HIFU.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja na temat oczekiwań pacjenta. Lekarz powiadamia też o konsekwencjach terapii, wskazaniach oraz ewentualnych przewieszaniach. Ustala się również obszar zabiegu oraz ilość impulsów, co przekłada się na cenę. Po zabiegu można wracać do swojej aktywności. Można odczuwać jedynie tkliwość w miejscach poddanych regeneracji. Pojawia się też lekkie zaczerwienienie i czasami i obrzęk. To zabieg nieinwazyjny, dlatego nie trzeba się martwic o skutki uboczne. Więcej na temat HIFU można poczytać sobie np. tutaj: https://www.dermatolog-kecki.pl/zabiegi/hifu-bezinwazyjny-lifting-twarzy-i-ciala/l

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.