Loading...
HobbyUroda

Znaczenie tatuaży męskich. Dowiedz się co oznaczają zanim się zdecydujesz!

Znaczenie tatuaży męskich

Zwolenników tatuaży podzielić można na dwie grupy. Pierwsza robi je dlatego, że tatuaże mają dla nich głębsze znaczenie. Kolejna ceni sobie wyłącznie walory estetyczne, nie doszukując się drugiego dna w rysunkach na ciele. Jednakże istnieją wzory, których symbolika przemawia sama za siebie, bez względu na intencje ich właściciela. Oto znaczenie tatuaży męskich, które warto znać przed naniesieniem na swoją skórę!

Tatuaże męskie zwierzęta – jakie jest ich znaczenie?

Jeden z najpopularniejszych motywów pojawiających się na skórach panów to wzór zwierzęcy. Ogólnie przyjęta symbolika tatuaży określa, jak powinno się odczytywać poszczególne zwierzęta, wytatuowane na skórze. Sowa to poza symbolem mądrości, także strażnik tajemnej wiedzy. Indianie wierzą, że jest pośrednikiem między życiem doczesnym, a pozagrobowym. Wzór ten może być również postrzegany, jako obrońca honoru i znak wojowniczej siły. Kruk stawiany jest w świetle pozytywnym i negatywnym. Z jednej strony to oznaka inteligencji, miłości i przywiązania do rodziny, z drugiej zaś symbol śmierci i problemów.

Inne tatuaże męskie i ich znaczenie

Smok symbolizuje tajemnicę oraz władzę. Jego wzór bardzo często przedstawiany jest w formie chińskiej, gdzie smok to symbol mądrości i dobrej woli. Niedźwiedź jest z kolei znakiem duchowej i fizycznej siły. Niekiedy utożsamia się go z ochroną, wolnością i równowagą. Japończycy widzą w tym motywie spokój i cierpliwość. Wilk to bezsprzeczny znak wojownika. Tatuaże te oznaczają siłę, mądrość, lojalność i wytrwałość. Można je także odczytywać, jako symbole dowódców i ludzi odważnych. Jakie inne znaczenie tatuaży męskich warto poznać?

Symbolika popularnych znaków – serce tatuaż – znaczenie

Tatuaż męski na przedramieniu w stylu zwierzęcym oraz z dodatkiem kwiatów wykonany u młodego mężczyzny
Źródło: Pexels.com

Ogólnie przyjęta symbolika tatuaży nie omija popularnych znaków, jakie panowie umieszczają na swojej skórze. Tatuaż kart do gry, a w szczególności króla kier ma symbolizować szczęście oraz miłość. Odwrotnie, niż symbol serca, który niesłusznie spłycany jest do oznaki zakochania i oddania. Wzór serca kryje w sobie zdecydowanie więcej i zależy od sposobu jego tatuowania. Motyw serca z piórami to oznaka czystości w duchu i dobroci. Sztylet wkomponowany we wzór ma z kolei oznaczać brak zaufania w stosunku do innych – to symbol zdrady ze strony bliskiej osoby. Serce owinięte drutem kolczastym to cierpienie. Panowie często sięgają także po symbol zegara. Jego znaczenie jest często indywidualne i może mówić m.in. o godzinie urodzin bliskiej osoby. Do ogólnego sposobu odczytywania tego symbolu zaliczyć można przemijanie, pamięć i świadomość nieuniknionej śmierci.

Co symbolizują inne tatuaże męskie?

Idąc do studia tatuażu warto znać także inne znaczenie tatuaży męskich:

  • czarna róża jest często odczytywana, jako symbol smutku, żałoby i śmierci; motyw ten niekiedy odczytuje się także jako sprzeciw wobec systemu,
  • wzór tatuażu feniks jest symbolem odrodzenia, ale także przystosowywania się do zmian, odnowy, nieśmiertelności. Feniks to tatuaż dla odważnych,
  • kula bilardowa numer 8 ma symbolizować pewną złożoność zdarzeń – wszystko ma wady i zalety, a postrzeganie zjawisk zależy od punktu widzenia,
  • pajęczyna to z kolei symbol uwięzionych; tatuują go sobie osoby walczące z uzależnieniem, bądź uwikłane w pewien system; warto z nim uważać – kiedyś pajęczynę tatuowali sobie rasiści i ksenofobi, którzy sprzeciwiali się imigrantom.
Młody mężczyzna rozmawiający przez telefon ma wytatuowane jedne z najpopularniejszych wzorów męskich tatuaży
Źródło: Pexels.com

Tatuaż męski nie musi być stereotypową czaszką czy innym złowieszczym  elementem, tatuaże męskie potrafią dodawać nieco więcej uroku i delikatności do męskiego wyglądu. Wiele męskich tatuaży to działa sztuki poprzez delikatne/subtelne kompozycje.

Tatuaże męskie w stylu żeglarskim i japońskim

Nie tylko sam wzór, ale także wybrana technika tatuowania może nieść za sobą ukryte znaczenie. Mężczyźni decydując się m.in. na tatuaże żeglarskie, czy japońskie powinni zapoznać się z ogólnie przyjętym znaczeniem wybranych wzorów. I tak na przykład symbolika tatuaży japońskich mówi o tym, że Plwonia oznacza dobrobyt i szczęście, z kolei kwiat wiśni przypominać ma o śmiertelności. W stylu żeglarskim gwiazda północna symbolizuje ochronę i powodzenie, jaskółka oznacza, że marynarz zawsze pamiętać będzie drogę do domu, a żółwia tatuują żeglarze po raz pierwszy przekraczający równik.

Wielbiciele tatuaży powinni zdawać sobie sprawę z ogólnie przyjętego znaczenia wzorów, jakie nanoszą na swoją skórę. Niezależnie od tego, czy tatuują oni swoje ciało ze względów estetycznych, czy symbolicznych, sposób odczytywania popularnych wzorów męskich może się im przydać! Jaki Twoim zdaniem tatuaż męski wygląda najlepiej na przedramieniu? Czy wytatuowałbyś sobie coś w tym miejscu?

Źródło galerii: Pexels.com

Poznaj także znaczenie i symbolikę tatuaży dla Pań, czytając inny nasz artykuł na https://www.zdrowy-styl-zycia.pl/znaczenie-tatuazy-damskich-poznaj-ich-symbolike/.

Autor:
Magdalena Bystroń – blogerka i pasjonatka tatuaży

Źródło:

  • https://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/241245.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.