Loading...
Seks

Czy podczas pettingu można zajść w ciążę?

Pata czerpiąca radość z pettingu

Nie da się ukryć, że temat seksu wciąż dla wielu jest tematem tabu. Jednak dla partnerów jest to oznaka bliskości, akceptacji własnych ciał, poczucia bezpieczeństwa, a przede wszystkim zaufania. Seks może przybierać różne formy i nie zawsze musi kończyć się właściwym stosunkiem. Świadomość własnego ciała oraz ciała partner, ułatwia nam czerpanie satysfakcji i przyjemności z każdego zbliżenia. Jedną z coraz chętniej wykorzystywanych form aktywności seksualnej jest petting, który może dać partnerom wiele przyjemności. Jest to forma zbliżenia popularna zwłaszcza wśród ludzi młodych, którzy obawiają się niechcianej ciąży. Jednak sprawdźmy, co to jest petting, jak uprawiać petting, a także czy podczas uprawiania go, można zajść w ciążę?

Co to jest petting?

Spróbujmy pierwsze odpowiedzieć na pytanie – co to jest petting? Petting, to najprościej rzecz ujmując, jedna z form aktywności seksualnej, która pozwala odczuwać wrażenia, podobne do tych, podczas klasycznego stosunku seksualnego. Petting powinien nieść za sobą obopólną przyjemność, a także być ekscytującą grą dla partnerów seksualnych.

Petting może też stanowić element gry wstępnej, poprzedzającej stosunek płciowy. Polega on na pocałunkach, pieszczotach, dotykaniu się, którego celem jest praktycznie natychmiastowe rozładowanie napięcia seksualnego. Celem pettingu nie jest doprowadzenie do stosunku seksualnego, a sprawienie przyjemności i danie satysfakcji sobie i partnerowi.

Bliskośc osób uprawiających petting
Źródło: Pexels.com

Petting jest to forma wzajemnego poznawania ciała przez obojga partnerów i reagowania na bieżąco na doznania seksualne. Działania składające się na petting są rozmaite i mogą one finalnie doprowadzić do osiągnięcia orgazmu. Od tradycyjnego stosunku petting różni się tym, że członek nie zostaje wprowadzony do pochwy. Wielu specjalistów i seksuologów, nawet seks oralny postrzega jako formę pettingu. Wskazują oni też na fakt, że z chwilą, w której masturbacja nie wystarcza do rozładowania napięcia seksualnego, a na tradycyjny stosunek nie jesteśmy jeszcze psychicznie gotowi, to właśnie petting stanowi idealne zaspokojenie ludzkich potrzeb.

Petting sposoby, czyli o tym, jak uprawiać petting?

Petting ostatnimi czasy stał się popularny wśród par, które z jakiejś przyczyny nie mogą odbyć pełnego stosunku seksualnego. Jak więc petting uprawiać? Otóż jest to bardzo obszerne pojęcie i można w jego ramy zaliczyć różne typy aktywności seksualnej. Do najpopularniejszych form pettingu zaliczamy więc:

  • pieszczenie zarówno ustami jak i dłońmi okolic łechtaczki i pochwy, a także odbytu,
  • stymulowanie członka dłonią,
  • stosunki pozorowane czyli wprowadzanie penisa pomiędzy pośladki, uda, stopy, piersi itp.,
  • wzajemne pocieranie się miejscami intymnymi.

Należy pamiętać, że petting jest formą służącą stopniowemu zwiększaniu napięcia seksualnego, by później móc rozładować je za pomocą różnych aktywności seksualnych. Należy więc pamiętać o tak zwanej grze wstępnej. Miejscami erogennymi są: dłonie, kark, uszy, zgięcia łokci i plecy. Nie musimy więc od razu skupiać się na najbardziej intymnych częściach ciała partnera lub partnerki. Można stymulować się za pomocą języka, dłoni, ust, a coraz częściej nawet przy pomocy akcesoriów erotycznych. Oboje partnerów powinno być maksymalnie odprężonych i rozluźnionych.

Petting a ciąża

Petting a ciąża
Źródło: Pexels.com

Petting a ciąża, czy to możliwe? Czy po takich pieszczotach można zajść w ciąże? Te pytania najczęściej nurtują ludzi młodych, niedoświadczonych, którzy chcą spróbować tego typu aktywności seksualnej, a na pełny stosunek nie są jeszcze gotowi.

Otóż wszystko zależy od sposobu w jaki petting uprawiamy. Mimo wszystko ciąża a petting nie idą ze sobą w parze i ryzyko zajścia w ciąże po pettingu jest znikome, jednak nie jest ono całkowicie wykluczone.

Duże znaczenie mają tutaj dni płodne kobiety. Podczas pettingu może dojść do ejakulacji nasienia w okolice przedsionka pochwy, wówczas ryzyko ciąży po pettingu istnieje. Należy pamiętać, że samo dotknięcie wargi sromowej przez członek, jest sytuacją niezwykle ryzykowną. Preejakulat również zawiera plemniki, które w sprzyjających warunkach są niezwykle żywotne. Petting a ciąża nie mogą się wzajemnie wykluczać, dlatego też ciężko traktować tego typu aktywność seksualną, jako w pełni bezpieczną metodę antykoncepcji. Mimo że ryzyko zajścia w ciąże po takich pieszczotach jest znikome, jednak warto pamiętać o środkach ostrożności.

Dla kogo jest petting?

Zwykło się mawiać, że petting przeznaczony jest dla młodych ludzi, którzy dopiero wchodzą w świat seksualnych doznań i erotycznych uniesień. Mimo to petting może być równie satysfakcjonujący dla par z wieloletnim doświadczeniem seksualnym i na nowo wprowadzić ogień do sypialni.

Na petting warto się zdecydować w przypadku gdy:

  • pełny stosunek seksualny nie może się odbyć ze względu na stan zdrowia, mowa tutaj o kobietach w ciąży lub o osobach z chorobami przenoszonymi drogą płciową,
  • partnerzy nie mają doświadczenia seksualnego,
  • partnerzy nie są gotowi psychicznie na rozpoczęcie pełnego współżycia seksualnego,
  • partnerzy poszukują sposobów na pozbycie się rutyny z sypialni, a także na wydłużenie dotychczasowych aktów seksualnych,
  • partnerka jako metodę antykoncepcji stosuje wyliczanie dni płodnych czyli tzw. metodę kalendarzyka, a para w dni płodne chce rozładować napięcie seksualne,
  • para obawia się nieplanowanej ciąży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.