Loading...
Choroby

Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w trakcie pandemii?

Płyn antybakteryjny, maseczki chirurgiczne i rękawiczki to dobry sposób na ochronę przed wirusem

Wiele osób zastanawia się, co należy zakupić, aby zminimalizować ryzyko zakażenia wirusem COVID-19. Płyn antybakteryjny, maseczki chirurgiczne i rękawiczki jednorazowe wydają się oczywistym wyborem. Warto jednak używać ich w prawidłowy sposób, który nie wpłynie negatywnie na skuteczność użytkowania. Na co jednak konkretnie warto zwrócić uwagę?

Pozbyć się drobnoustrojów

Jeżeli mowa o dezynfekcji rąk, to należy wykonywać ją jak najczęściej. Dobrze dobrany płyn antybakteryjny nie powinien wysuszać rąk, a jeżeli to robi, warto również zakupić odpowiedni krem. Najlepiej zdecydować się na specyfik o działaniu natłuszczającym. Problem można złagodzić dbając o odpowiednie nawodnienie – warto mieć zawsze w pobliżu butelkę z wodą, gdyż wtedy będzie się po nią sięgać odruchowo. Nie powinno się przy tym narażać skóry dłoni na niskie temperatury, gdyż ulega przez to podrażnieniom. Obecnie na rynku jest bardzo dużo płynów antybakteryjnych, co sprawia, że każdy ma możliwość dobrania najodpowiedniejszego dla siebie. Warto wyrobić nawyk regularnego korzystania z tego typu produktów, co pozwoli na zminimalizowanie ryzyka potencjalnego zakażenia.

Prawidłowe przechowywanie maseczki

Często obserwuje się podstawowy błąd – po zdjęciu maski zostaje ona wrzucona do kieszeni lub torebki. Prowadzi to do gromadzenia się na jej powierzchni rozmaitych drobnoustrojów. Najlepiej mieć specjalną saszetkę, gdzie można ją umieścić. Dobrym pomysłem jest również użycie płynu antybakteryjnego przed dotknięciem materiału. Utrzymywanie maseczki w idealnej czystości to nie tylko minimalizowanie szans na zakażenie wirusem, ale także zmniejszanie zagrożenia, że pogorszy się stan skóry. Spora ilość osób ma bowiem problem z tym, iż od długiego noszenia maski zaczynają się pojawiać niekorzystne zmiany na twarzy, takie jak wypryski lub przebarwienia. Najczęściej jest to wina nieprawidłowego dbania o higienę, a nie samego faktu, że materiał dotyka skóry.

Zakładanie rękawiczek jednorazowych

Wielu ludzi przed wejściem do sklepu decyduje się włożyć rękawiczki jednorazowe. Przed ich założeniem warto zdezynfekować ręce. Płyn antybakteryjny świetnie się sprawdzi w takiej sytuacji. Pomoże również pozbyć się drobnoustrojów z powierzchni posiadanego środka ochrony. Warto sprawdzić, czy rękawiczki nie mają żadnych uszkodzeń, gdyż w takim przypadku nie będą spełniać swojej funkcji. Nie powinny być również używane więcej niż jeden raz, jak wskazuje nazwa. Najlepiej kupować tego typu produkty w aptece, bo ma się wtedy pewność co do ich niezawodności oraz wysokiej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.