Loading...
Dzieci

Jakie rolki kupić dla dziecka?

Dziewczynka jeździ na swoich pierwszych rolkach

Dzieci lubią próbować nowych rzeczy, a także rozwijać swoje pasje. W młodym wieku szczególnie cenią sobie uprawianie sportów, a wszystko z uwagi na spore nakłady energii, które gromadzą się w ich ciele. Sklepy oferują sprzęt sportowy, który przeznaczony jest dla najmłodszych. Rolki, hulajnogi, rowery – wszystko to dostosowane jest do ich predyspozycji, które są inne, niż te dorosłego człowieka. Jakie rolki będą najlepszym wyborem dla młodych chłopców i dziewczynek? Który sprzęt warto kupić na początek?

Pierwsze rolki dla dziecka – jaki sprzęt wybrać?

Początki zawsze bywają trudne, jednak dzieci bardzo szybko zyskują nowe umiejętności. Jazda na rolkach nie jest skomplikowana, dlatego, o ile tylko kupi się swojej pociesze odpowiedni sprzęt, dziecko szybko zrozumie, na czym polega jazda. Jakie powinny być pierwsze rolki dla dzieci?

Przede wszystkim warto wyjaśnić dziecku, że nie tylko aspekt wizualny się liczy, ale i również specyfikacja techniczna. Najmłodsi często nie zdają sobie sprawy, że to, czy rolki są dobre, nie zależy od ich designu, a właśnie podstawowych parametrów.

Na samym początku warto wybrać dla dziecka rolki z miękkimi, a zarazem mniejszymi kołami. Pozwoli to na wolniejszą i bezpieczniejszą jazdę. Równie istotny jest rozmiar rolek – za duże modele mogą spadać z nóg, a tym samym utrudniać jazdę. Małe modele natomiast mogą cisnąć w stopę i powodować obtarcia. W tym wypadku najlepiej sprawdzą się rolki z możliwością regulacji rozmiaru – dzięki temu najlepiej dopasuje się rozmiar buta do stopy dziecka, a dodatkowo taki model będzie rósł wraz z pociechą i posłuży na dłużej.

Jakie rolki dla bardziej zaawansowanych dzieci?

Dla dzieci, które posiadają doświadczenie w jeździe, można polecić rolki szybkościowe, dzięki którym pociecha będzie miała możliwość zademonstrowania swoich umiejętności podczas szybkiej jazdy. Niektóre dzieci wiedzą, w którym kierunku pragną się rozwijać – dla najmłodszych, których pasją jest hokej, polecane są rolki hokejowe. Należy jednak zaznaczyć, że nadają się one wyłącznie do gry dla osób z doświadczeniem.

Najważniejsze cechy rolek do jazdy

Niezależnie od poziomu zaawansowania dziecka, należy wybrać sprzęt o dostosowanym do stopy rozmiarze. Wygoda i komfort podczas jazdy to jedne z najważniejszych cech, tuż obok bezpieczeństwa. Co jeszcze jest istotne?

Sama konstrukcja rolek również ma znaczenie. Odpowiednio dobrany but, szyna i mocowanie sprawią, że stopa będzie dobrze leżeć, a staw skokowy będzie wsparty. Rolki z solidnym i niskim przymocowaniem do buta stanowią jeden z lepszych wyborów dla najmłodszych, dlatego warto zdecydować się na modele, które posiadają wszystkie te cechy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.