Loading...
Uroda

Kwiat lotosu – tatuaż o ciekawym znaczeniu i symbolice

Na ramieniu widnieje tatuaż przedstawiający wielką, szczegółowo wykonaną kwiatową kompozycję z wyraźnymi, ciemnymi konturami i cieniowaniem

W dzisiejszych czasach wzory tatuaży, jakie oferują nam salony, są niezwykle różnorodne. Bogata paleta barw oraz ogrom motywów, zachwycą niejednego wielbiciela tego typu dzieł. Jednym z chętniej wybieranych motywów na tatuaż jest kwiat lotosu. Ten oto wzór tatuażu stale zyskuje na popularności. Tatuaż ukazujący kwiat lotosu cieszy się dużym uznaniem szczególnie wśród żeńskiej części populacji. Zawdzięcza to swojemu oryginalnemu wyglądowi oraz bogatej symbolice. Decyzja o wyborze wzoru na tatuaż, jaki chcemy sobie wytatuować jest bardzo ważna. Oprócz aspektów estetycznych, warto też przyjrzeć się bliżej samej symbolice, jaką kryje w sobie taki tatuaż i sprawdzić czy jest on odpowiedni właśnie dla nas.

Tatuaż kwiat lotosu – znaczenie

Chcesz mieć na swoim ciele tatuaż w kształcie kwiatu lotosu? Jeśli uważacie ten wzór tatuażu za wyjątkowy to na samym początku powinniście dowiedzieć się co nieco o jego znaczeniu.

Kwiat lotosu pochodzi z rodziny lilii wodnych. Naturalnie występuje w stawach, gdzie zapuszcza swoje korzenie głęboko w warstwie błota. Proces zakwitnięcia wydaje się być magicznym. Roślina musi przebić się przez błoto oraz brudną wodę, by móc w pełni zakwitnąć. Na powierzchni wody pojawia się jednak nieskazitelnie czysty kwiat. Również swojemu wyjątkowemu cyklowi dobowego zawdzięcza swoją sławę. Po zachodzie słońca zamyka się kwiatostan tej wspaniałej rośliny, chroniąc tym samym środek kwiatu, w którym znajduje się owoc – a więc serce rośliny. Następnie zanurza się pod powierzchnię wody, aby o świcie znów rozłożyć się w swej doskonałości i czystości.

Symbolika kwiatu lotosu jest ściśle związana z kulturą indyjską. Kwiat ten w Hinduizmie był utożsamiany z bóstwami, takimi jak Brahma czy Wisznu. Z lotosu narodził się podobno sam Budda. Kwiat lotosu bardzo często można dostrzec na obrazach czy posągach obrazujących bóstwa, co symbolizować ma jego piękno, a także czystość ciała, umysłu i ducha.

Kwiat lotosu jest ponadto narodowym kwiatem Wietnamu, a w krajach takich jak Tajlandia czy Japonia jest nieodłącznym elementem ważnych ceremonii. Rozwinięty kwiat lotosu jest kojarzony z duszą i duchowym przebudzeniem, a także równowagą i harmonią. Analizując symbolikę kwiatu lotosu przed wykonaniem tatuażu warto przyjrzeć się bliżej samej kolorystyce rośliny.

Kwiat lotosu tatuaż – znaczenie i kolorystyka

Kwiat lotosu w naturze występuje w kilku kolorach i każdy z nich ma inne znaczenie i wyraża odmienne cnoty. Warto zwrócić uwagę na ten aspekt przy wyborze wzoru tatuażu. Jak się okazuje, kolor tatuażu przedstawiającego kwiat lotosu jest bardzo istotny.

  1. Kolor biały –  Symbolizuje czystość, płodność oraz niewinność, a także wiarę i dobro.
  2. Kolor niebieski – Niebieski kwiat lotosu jest symbolem mądrości, pewności siebie, inspiracji oraz zwycięstwa
  3. Kolor czerwony – nawiązuje do miłości, pasji i poświęcenia.
  4. Kolor fioletowy – oznacza dostojność i godność.
  5. Kolor czarny – Czarny kwiat lotosu stanowi przeciwieństwo jasnego koloru. Najczęściej symbolizuje więc śmierć, ale także władzę.

Również liczba płatków lotosu ma ukrytą symbolikę. Liczba osiem to nawiązanie do Ośmiostopniowej Ścieżki ,która jest jedną z głównych nauk Buddy. Teraz już możesz zadecydować o tym jaką ilość płatków powinien mieć twój tatuaż o wzorze kwiatu lotosu.

Kwiat lotosu mandala

Najbardziej popularnym motywem tatuażu kwiatu lotosu jest przedstawienie go za pomocą mandali – sztuki plastycznej wywodzącej się z kultury hinduskiej. „Mandala” oznacza “koło życia, święty krąg”. Forma ta była chętnie używana przez mnichów buddyjskich, dla których stanowiła formę swoistej medytacji. Rysunki wykonywane za pomocą mandali to znaki i symbole, które rozchodzą się od środka na zewnątrz, tworząc przy tym okrężny wzór. Według przekonań, sztuka mandali pomaga nam w odzyskaniu wewnętrznej harmonii i równowagi. Tworzenie wzoru tatuażu w formie mandali jest również bardzo symboliczne. Tatuaż ma obrazować ukrytą harmonię i perfekcję.

Kwiat lotosu na plecach

Kwiat lotosu na plecach jest wyjątkowym wyborem tatuażu, który łączy piękno i symboliczną głębię. Z powodu swojej dużej powierzchni, plecy umożliwiają artystom tatuażu tworzenie szczegółowych i złożonych wzorów kwiatów lotosu. Niezależnie od tego, czy wybierasz duży, bogato zdobiony kwiat lotosu, czy subtelny, minimalistyczny projekt, tatuaż ten może służyć jako piękny i znaczący wyraz osobistej podróży i transformacji. Położony na plecach, kwiat lotosu jest nie tylko artystycznym dziełem, ale także potężnym symbolem duchowym, który towarzyszy ci na każdym kroku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.