Loading...
Choroby

Na czym polega działanie wszywki alkoholowej Esperal?

Alkoholizm.

Uzależnienie od alkoholu jest nazywana często jako choroba zaprzeczeń. Alkoholizm jest zazwyczaj problemem całej rodziny, ponieważ dotyka każdą z osób z gospodarstwa domowego i niestety wywiera na nią niszczący wpływ. W miarę jak nałóg alkoholowy postępuje rodzina funkcjonuje w sposób coraz bardziej destruktywny. Wtedy najczęściej osoby z rodziny w której występuje problem z alkoholem zaczynają szukać pomocy. Istnieje bardzo dużo różnego rodzaju terapii uzależnień. Jedne terapie dążą do zupełnej abstynencji, inne natomiast do tzw. picia powściągliwego.

Disulfiram, nazywany potocznie Esperalem jest substancją czynną, która w sposób szczególny działa na to, w jaki sposób w organizmie człowieka przebiega metabolizm alkoholu. To właśnie dlatego stosuje się tą wyjątkową substancę podczas leczenia uzależnienia od alkoholu. Pacjent, który decyduje się na posiadanie wszywki z Esperalem będzie odczuwał lęk przed wypiciem alkoholu, co w dużym stopniu pomoże mu zachować stan całkowitej abstynencji.

Dlaczego alkoholizm jest tak bardzo niebezpieczny?

Choroba alkoholowa jest bardzo niebezpiecznym uzależnieniem. Alkoholizm uznawany jest za jedno z najgroźniejszych uzależnień nie tylko dla zdrowia, ale również dla życia osoby uzależnionej. Osób, które są uzależnione od alkoholu z roku na rok przybywa, natomiast roczny wzrost liczby uzależnionych na całym świecie wynosi nawet ponad 20 milionów. Niestety alkoholizm jest chorobą, która już do końca życia będzie towarzyszyć człowiekowi. Jedynym sposobem na trudną walkę z alkoholizmem jest stała i świadoma kontrola nad swoim nałogiem, np. stosując wszywkę alkoholową Esperal, zawierającą w swoim składzie Disulfiram, który jest inhibitorem dehydrogenazy aldehydowej. Jednak zanim człowiek zdecyduje się na tę metodę, musi być pewien, że chce się zaszyć i rozpocząć walkę z chorobą, a także dobrze jest rozeznać się gdzie jest możliwe wykonanie takiego właśnie zaszycia alkoholowego.

Walka z uzależnieniem od alkoholu

Walka człowieka z uzależnieniem od napojów alkoholowych ma sens tylko wtedy, gdy osoba uzależniona posiada bardzo silną wolę i motywację do walko z chorobą oraz co istotne jest ona w stanie odstawić picie napojów wysokoprocentowych już do końca życia. Oczywiście, że nie jest to sprawa łatwa, natomiast mnóstwo osób, które borykają się z uzależnieniem nie są w stanie poradzić sobie samemu z tym problemem, dlatego w wielu takich sytuacjach koniecznością staje się specjalistyczna terapia połączona często z leczeniem farmakologicznym, lub też innymi metodami takimi jak: odtrucie alkoholowe i zabieg zaszycia. Należy podkreślić, że leczenie wszystkich uzależnień jest procesem bardzo trudnym i może wymagać nadzoru nie tylko psychologa lecz również psychiatry, którzy zawsze obecni są w specjalnych ośrodkach leczenia uzależnień. 

Zaszycie alkoholowe – na czym polega leczenie alkoholizmu tą metodą?

Zabieg wszycia Esperal Katowice pod skórę, przeznaczony jest tylko dla osób, które są w 100% zdecydowane na walkę z uzależnieniem. Osoby te muszą posiadać nie tylko odpowiednią motywację do leczenia, lecz także swego rodzaju przekonanie, że jeżeli nie zastosują tej specjalistycznej metody, ich wyjście z nałogu będzie stało pod znakiem zapytania. Co więcej Pacjent każdorazowo przed takim zabiegiem musi podpisać świadomą zgodę na wszycie Disulfiramu.

Jak działa popularna wszywka alkoholowa Esperal?

Zaznaczyć należy jedną bardzo ważną rzecz – wszywka alkoholowa, w żadnym wypadku nie może być jedynie samodzielną formą leczenia alkoholizmu, może być natomiast ona uzupełnieniem kompleksowej terapii. Disulfiram nie ma bezpośredniego wpływu aby pragnienie wypicia alkoholu przez osobę uzależnioną w znacznym stopniu się zmniejszyło, jest to jedynie tzw. „straszak”. Wszywka odstrasza dzięki temu, że Pacjent ma świadomość, że jeżeli po zabiegu zaszycia spożyje on alkohol mogą go czekać bardzo nieprzyjemne dolegliwości.

Do najczęściej występujących skutków ubocznych połączenia Esperalu z alkoholem wymienia się:

  • bóle, a także zawroty głowy,
  • mdłości oraz pojawiające się wymioty,
  • skoki ciśnienia,
  • duszności,
  • zaburzenia rytmu serca,
  • drgawki.

Te nieprzyjemne dolegliwości zazwyczaj pojawiają się w ciągu pierwszych 10-15 minut po spożyciu alkoholu przez osobę zaszytą. W tym momencie warto zaznaczyć, że leczenie ma podłoże w dużej mierze psychologiczne.

Gdzie można wykonać zabieg wszywki alkoholowej Esperal w Katowicach?

Jeżeli osoba uzależniona jest w pełni zdecydowana na zabieg zaszycia powinna znaleźć wcześniej taką specjalistyczną placówkę, która świadczy usługi wszywania Esperalu.

Implementacja wszywek alkoholowych Esperal nie jest bardzo skomplikowaną procedurą. Co więcej, jest to zabieg dość krótki ponieważ trwa zazwyczaj nie dłużej niż pół godziny. Implikacja poprzedzana jest podaniem znieczulenia miejscowego. Tabletki w odpowiedniej ilości (która to ilość jest dostosowywana indywidualnie do Pacjenta) wprowadzane są pod skórę. Najczęściej są to okolice pośladka. W wyjątkowych sytuacjach, zdarza się, że miejsce implikacji jest inne. Następuje to głównie wtedy gdy Pacjent poda racjonalne argumenty, że za innym miejscem zaszycia, wtedy lokalizacja implementacji tabletek jest możliwa. Końcowym etapem całego zabiegu jest założenie pojedynczych szwów skórnych. Jeżeli osoba zaszyta przestrzega zaleceń i w trakcie kuracji Esperalem zachowuje całkowitą abstynencję od alkoholu, nawet nie czuje, że mamy coś wszyte pod skórą. Wszywka jest niewyczuwalna i praktycznie niewidoczna. Jeżeli nie powiemy komuś, że jesteśmy zaszyci – nikt nie powinien się zorientować.

Czy przed zabiegiem trzeba być trzeźwym?

Pacjent powinien być świadom, że na co najmniej 48 godzin przed implikacją tabletek Esperalu, niezbędne jest zachowanie trzeźwości. Ta kwestia, każdorazowo jest sprawdzaa przez lekarza specjalistę, który przeprowadza odpowiednie badania na trzeźwość.

Jaki jest czas działania Esperalu?

Esperal obecny we wszywce alkoholowej, zapewnia co najmniej osiem miesięcy ciągłego działania. Po tym okresie, nie ma przeciwskazań żeby zabieg mógł być wykonany ponownie. Konieczne jest jednak to, aby osoba uzależniona która poddaje się leczeniu awersyjnego za pomocą wszywki alkoholowej Esperal, był w pełni świadom jej działania oraz skutków ubocznych jakie powoduje – podczas gdy będzie spożywał alkohol będąc zaszyty. Pacjent powinien wyrazić pisemną zgodę na zabieg, gdzie zostanie podkreślone to, że dokładnie wie jak działa ten lek, a także jakie są konsekwencje wypicia alkoholu podczas leczenia.

Czy Esperal skutecznie pomaga wyjść z uzależnienia?

Pomimo wielu często sprzecznych sygnałów – teapia Esperalem niewątpliwie pomaga Pacjentom wyjść z uzależnienia od alkoholu. Dzieje się tak w dużej mierze poprzez oddziaływanie głęboko na psychikę osoby chorej na alkoholizm, uwalnia w nim duże pokłady motywacji do walki. Warto zaznaczyć, że Disulfiram wszyty pod skórę alkoholika nie wpływa w żaden sposób na zdrowie, ani samopoczucie człowieka całkowicie trzeźwego. Wszystko zmienia się dopiero w momencie sięgnięcia po napój wysokoprocentowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.