Loading...
Uroda

Na czym polegają zabiegi usuwania naczynek w gabinecie kosmetycznym?

Usuwanie naczynek w gabinecie kometycznym

Artykuł partnera.

Rozmaite zabiegi kosmetyczne cieszą się niesłabnącą sławą wśród kobiet właściwie w każdym wieku – a to wszystko za sprawą coraz szerszej oferty poszczególnych salonów kosmetycznych proponujących zbawienne dla skóry zabiegi, które są dostosowane do potrzeb zarówno młodych dziewcząt, jak i dojrzałych kobiet pragnących skutecznie zatrzymać czas, niwelując pierwsze oznaki starzenia. Branża beauty sukcesywnie się rozwija i dziś w każdym większym mieście można bez problemu znaleźć gabinet kosmetyczny. Wrocław, Warszawa czy Poznań – wszędzie tam usługi profesjonalistów z tej dziedziny są powszechnie dostępne. Jednym z popularnych zabiegów wykonywanych w salonach kosmetycznych jest usuwanie naczynek dedykowane osobom borykającym się z problemem wrażliwej, skłonnej do uporczywych przebarwień i zaczerwienień skóry. Na czym polega zabieg usuwania naczynek? Co warto o nim wiedzieć?

Usuwanie naczynek w gabinecie kosmetycznym – najważniejsze informacje

Cera naczyniowa jest szczególnie wrażliwa i niekiedy może być nieco problematyczna, dlatego wymaga odpowiedniej uwagi i zaawansowanej pielęgnacji. W tym przypadku pierwszym symptomem zmian skórnych jest zazwyczaj powstanie zaczerwienienia, czyli tzw. rumienia. Początkowo rumień ustępuje samoistnie, ale po pewnym czasie może się utrwalić, pozostając na stałe, na skutek czego na skórze tworzą się trwałe i wyraźnie widoczne rozszerzone naczynia krwionośne. Jako czynniki zewnętrzne, które sprzyjają rozszerzaniu naczyń włosowatych splotu podbrodawkowego skóry, wymienia się m.in.:

  • przewlekłą, długotrwałą ekspozycję na słońce
  • zbyt częste opalanie w solarium
  • niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych takich jak duże wahania temperatur, wiatr czy mróz
  • długotrwałe stosowanie miejscowych sterydów (zwłaszcza w okolicy twarzy, szyi i dekoltu).

Popularne zabiegi dedykowane cerze naczyniowej w gabinecie kosmetycznym (Wrocław)

Osoby, które borykają się z problemem cery naczyniowej, jak i wrażliwej, powinny stawiać szczególnie na zabiegi kosmetyczne oparte o specjalnie wyselekcjonowaną mieszaninę delikatnych składników aktywnych. Tego rodzaju zabiegi wykazują korzystny wpływ na skórę naczyniową, działają kojąco, regenerująco oraz rewitalizująco.

Zamykanie naczynek laserem

Zabieg ten polega na naświetlaniu skóry naczyniowej specjalnym laserem z intensywnym źródłem światła. Wówczas światło przenika przez powierzchnię skóry i w połączeniu z hemoglobiną zamienia się w ciepło, dzięki czemu naczynia zostają trwale zamknięte. Zabieg nie jest bolesny, a kolejne impulsy lasera odczuwane są jedynie jako krótkie pieczenia. Działanie lasera skutecznie koaguluje głębokie struktury naczyniowe. Co więcej, dzięki niskiej absorpcji fali przez skórę zabieg ten można bezpiecznie wykonywać na różnych fototypach skóry. Częstotliwość przeprowadzania zabiegu zamykania naczynek laserem powinna zostać dostosowana indywidualnie do intensywności zmian skórnych u danego pacjenta. W celu uzyskania zadowalającego efektu gabinety kosmetyczne polecają serię zabiegów w odstępach 3-4 tygodni.

Zabieg wzmacniający dla skóry naczyniowej

ACID-boost to zabieg, w którym stosuje się żelowy koktajl z kwasami askorbinowym, laktobionowym, a także glukonolaktonem odpowiednim dla skóry naczyniowej i ze skłonnością do przebarwień. Składniki aktywne wykazują działanie intensywnie nawilżające i skutecznie odświeżają skórę, zapewniając jej miękkość, gładkość i ukojenie. Zabieg daje efekt widocznego rozjaśnienia i wygładzenia cery, a cała kuracja działa ponadto antyoksydacyjnie, chroniąc wrażliwą skórę przed szkodliwym działaniem czynników środowiskowych.

Leczenie zmian naczyniowych laserem SPTF

Światło sPTF+ skutecznie aktywuje fibroblast niezbędny do produkcji cennego kolagenu oraz włókien elastyny. Dzięki temu zabieg widocznie wygładza skórę, przywracając jej utraconą elastyczność i sprężystość. Skóra staje się zatem miękka i wyraźnie gładsza. Dodatkowo efekt fototermalny wytworzony za pomocą światła lasera wspomaga mikrocyrkulację i poprawia ukrwienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.