Loading...
Styl życia

Najciekawsze rozszerzenia polisy na życie

Polisy na życie

Artykuł sponsorowany.

Głównym założeniem ubezpieczenia na życie jest wypłata odszkodowania w razie śmierci ubezpieczonego. W ramach polisy ubezpieczyciele oferują rozmaite umowy dodatkowe, aby zapewnić klientom jak najlepszą ochronę i zagwarantować im wsparcie finansowe w niespodziewanych sytuacjach. Sprawdź, jakie są najciekawsze rozszerzenia ubezpieczenia na życie.

Ubezpieczenie na wypadek choroby

Polisa na życie może zapewniać wsparcie nie tylko w przypadku śmierci ubezpieczonego, ale również w razie innych niespodziewanych sytuacji. Częstym rozszerzeniem standardowego pakietu jest ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania. Pozwala ono uzyskać pomoc finansową w razie zdiagnozowania różnych schorzeń, np. udaru mózgu, dystrofii mięśniowej, choroby Parkinsona, choroby Alzheimera, reumatoidalnego zapalenia stawów czy zawału serca. Przed zawarciem umowy i opłaceniem składki warto zapoznać się dokładnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, zwracając szczególną uwagę na warunki wypłaty odszkodowania.

Więcej na temat rodzajów polis na życie przeczytasz na stronie: https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/rodzaje-ubezpieczen-na-zycie-ktore-wybrac/138.html.

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu

Choroby nowotworowej nie da się przewidzieć, jednak można maksymalnie zabezpieczyć się przed jej skutkami. Osoby obawiające się zachorowania na raka mogą rozważyć wykupienie odpowiedniej polisy na życie. Takie ubezpieczenie obejmuje zazwyczaj diagnozę nowotworu oraz pomoc assistance. Na wsparcie ubezpieczyciela można liczyć przy zachorowaniu na określone rodzaje raka. Umowę zawiera się na określony w umowie czas, np. na 5 lat. W tym okresie firma ubezpieczeniowa zobowiązuje się zapewnić pomoc finansową oraz organizację rehabilitacji, transportu medycznego czy dostawy niezbędnych leków.

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków gwarantuje wypłatę odszkodowania na rzecz ubezpieczonego lub osób uposażonych w razie różnych zdarzeń. Pomoc ze strony ubezpieczyciela można otrzymać m.in. w przypadku:

  • śmierci w następstwie nieszczęśliwego wypadku;
  • złamania kończyny, doznania urazu czy oparzenia na skutek nieszczęśliwego wypadku.

Warto pamiętać, ze taka polisa zazwyczaj nie obejmuje pobytu w szpitalu, zachorowania, utraty pracy czy śmierci w wyniku choroby. Aby uchronić się przed konsekwencjami wymienionych zdarzeń, trzeba wykupić dodatkowe rozszerzenia.

Ubezpieczenie na wypadek utraty sprawności w życiu codziennym

Niektórzy ubezpieczyciele (np. PZU) w ramach indywidualnej polisy na życie oferują wsparcie na wypadek utraty sprawności w życiu codziennym. Osoba mająca takie ubezpieczenie może liczyć na pomoc finansową, jeśli na skutek jakiegoś zdarzenia np. przestanie chodzić, mówić, widzieć lub słyszeć. Środki z odszkodowania przydadzą się do pokrycia kosztów zatrudnienia rehabilitanta czy uregulowania bieżących wydatków związanych z codziennym życiem.

Przed zawarciem umowy o ubezpieczenie na wypadek utraty sprawności w życiu codziennym trzeba liczyć się z koniecznością wypełnienia ankiety medycznej. Ponadto na takie rozszerzenie mogą zdecydować się jedynie osoby poniżej określonej granicy wiekowej, mające np. mniej niż 60 lat.

Ubezpieczenie na wypadek leczenia szpitalnego

Ubezpieczenie na wypadek hospitalizacji to często oferowane rozszerzenie polisy na życie. Zapewnia możliwość uzyskania odszkodowania za pobyt w szpitalu. Przed podpisaniem umowy warto dowiedzieć się, w jakich okolicznościach można liczyć na wypłatę odszkodowania. Przykładowo PZU za pobyt w szpitalu uznaje spędzenie co najmniej 3 dni w placówce medycznej na terenie RP. Z kolei firma Nationale-Nederlanden wyróżnia 2 rodzaje zdarzeń — pobyt krótkoterminowy i długoterminowy.

Zwolnienie z opłacania składek na wypadek inwalidztwa

Wybrane firmy ubezpieczeniowe (np. Allianz) jako dodatek do standardowej polisy na życie proponują możliwość zwolnienia z opłacania składek na wypadek inwalidztwa. Zniesienie obowiązku składkowego następuje wówczas w odniesieniu do płatności następujących po powstaniu niepełnosprawności. Trwa przez cały okres inwalidztwa, jednak nie dłużej, niż do daty określonej w umowie jako dzień wygaśnięcia ochrony ubezpieczeniowej.

Assistance medyczne

Assistance medyczne to rozszerzenie polisy na życie, które zapewnia dostęp do różnych usług. W ramach pakietu można liczyć m.in. na pomoc w:

  • zorganizowaniu wizyty u psychologa;
  • opłaceniu transportu medycznego;
  • dostarczeniu leków;
  • opiece nad dziećmi podczas pobytu w szpitalu.

Dokładny zakres świadczeń gwarantowanych znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Najciekawsze rozszerzenia polisy na życie — podsumowanie

Polisa na życie zapewnia ochronę interesów ubezpieczonego i jego bliskich na wypadek nagłych zdarzeń losowych. Zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela da się kształtować w dowolny sposób w zależności od własnych oczekiwań i możliwości finansowych. Ubezpieczenie na wypadek utraty sprawności, ubezpieczenie na wypadek hospitalizacji czy ubezpieczenie NNW pozwalają uzyskać kompleksową pomoc w niespodziewanych sytuacjach. Najlepsze polisy na życie wraz z ciekawymi rozszerzeniami znajdziesz na stronie www.rankingubezpieczennazycie.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.