Loading...
Dom i rodzina

Niech się dzieje wola nieba, remont domu zrobić trzeba! – Jak tanio wyremontować mieszkanie?

Prędzej, czy później każdy z nas stanie przed wyzwaniem związanym z remontem swojego domu. I niezależnie od tego, czy będzie to duże, czy małe mieszkanie, trzeba będzie się do niego odpowiednio przygotować. Podpowiadamy, jak tanio wyremontować dom!

Podstawa to dobry plan działania

Zastanawiasz się – jak tanio wyremontować mieszkanie? Pamiętaj – planując remont mieszkania, warto mieć w zanadrzu dobry plan i ciekawy pomysł na odświeżenie swojej mieszkalnej przestrzeni. Precyzyjnie zaplanowany remont, po pierwsze uchroni przed chaosem, a po drugie  zminimalizuje stres i pojawienie się błędów, które mogą sporo kosztować.

Remont mieszkania tanim kosztem, czyli słów kilka o aspekcie finansowym

Decydując się na remont mieszkania, trzeba liczyć się z tym, że będzie to dla nas dość spore obciążenie finansowe. Jednak na wiele sposobów można „ciąć” koszty i i wykonać renowację swoich wnętrz znacznie tańszym kosztem.

Szacuje się, że remont mieszkania, w zależności od tego, co będziemy chcieli wymienić i jakich materiałów użyjemy, jest to koszt rzędu od kilku do kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ceny, a także jakość dostępnych na rynku towarów są bardzo zróżnicowane. Za metr kwadratowy płytek, zapłacić można tak 30 złotych, jak i wydać na nie 150 złotych. Kabiny prysznicowe na wymiar mogą kosztować 450 zł, a można też za nie zapłacić 3 tysiące lub więcej. Opakowanie farby wyniesie 50 zł, albo nawet drugie tyle. Trzeba zatem umiejętnie wybierać towar i rozsądnie wydatkować pieniądze, co wcale nie oznacza, aby wybierać wszystko co najtańsze. Może okazać się, że tanią farbę, którą zakupimy, zużyjemy w dwukrotnie większej ilości, niż w porównaniu do jej droższego odpowiednika, a zwykły plastikowy prysznic, zamiast porządnej kabiny prysznicowej na wymiar, szybko przypomni nam o ponownych wydatkach. Świetnej jakości kabiny prysznicowe w dobrej cenie znaleźć można na www.rkglass.pl/uslugi/kabiny-prysznicowe/. Funkcjonalność, estetyka wykonania i cena mówią same za siebie.

Kolejność wykonywanych prac

Wszelkie prace remontowe powinny zostać wykonane w odpowiedniej kolejności. Na pierwszy rzut lepiej wziąć prace trudniejsze, cięższe w wykonaniu i czasochłonne, takie jak wymiana okien, kaloryferów czy burzenie ścian. Później malowanie i ewentualna wymiana instalacji elektrycznej. Kolejnym krokiem będzie podłoga.

Próbować samemu, czy zdecydować się na fachowców?

Wynajęcie pomocników do pracy to dodatkowe obciążenie finansowe, z którym trzeba się liczyć. Owszem sporo prac, na których się znamy, lepiej wykonać samemu. Samodzielność mniej kosztuje, jednak nie jest niezastąpiona i bez wątpienia przy remoncie mieszkania przyda się pomoc kogoś doświadczonego – zwłaszcza przy tych bardziej wymagających i skomplikowanych pracach – jak na przykład wymiana instalacji elektrycznej, położenie płytek czy montaż szkła w kuchni.

Źródło: pixabay.com

Remont salonu

Malowanie salonu to jedna z czynności na której można zaoszczędzić. Czynność ta nie jest zbyt wymagająca i nie potrzeba do niej większego doświadczenia. Zamiast płacić fachowcowi po kilkaset złotych, lepiej zaufać samemu sobie i tym samym sporo oszczędzić. Bardziej skomplikowanym zadaniem będzie wymiana podłogi. Jednak w momencie, gdy na podłodze mamy stary parkiet lub panele, możemy samodzielnie spróbować położyć na nich nową warstwę, bez ponownego poziomowania podłogi. Kolejne kilkaset złotych zostaje w kieszeni.

Nie musimy także w ogóle „bawić się” w wymianę podłogi. Położenie wykładziny będzie skutecznym, szybkim i prostym sposobem na jej renowację. Wykładzinę możemy bez problemu położyć sami. Warto mieć pomysł na tani remont mieszkania!

Remont kuchni

Także odświeżając naszą kuchenną przestrzeń możemy co nieco zaoszczędzić. Zamiast kupować nowe płytki ceramiczne i płacić fachowcowi za ich ułożenie, lepiej postawić na lacobel. Ten także dostępny jest w ofercie www.rkglass.pl/produkty/lacobel/. Jednolity, szklany panel lacobelu sprawdzi się idealnie. Pamiętajmy bowiem, że kuchnia jest miejscem szczególnie narażonym na eksploatację pary wodnej, zabrudzeń i tłuszczu. Lacobel to tworzywo, które w przyszłości ułatwi utrzymanie odpowiedniego porządku.

Niestety, niezależnie czy będzie to mały czy duży remont, musimy przeznaczy na niego określoną sumę pieniężną. Zmiany, jakie zostaną wprowadzone, zależą nie tylko od naszej wizji, ale także od tego, ile środków na nie możemy przeznaczyć. Niezależnie czy postawimy na kabinę prysznicową na wymiar, zwykły plastikowy prysznic, czy może w ogóle zdecydujemy się na ekskluzywną wannę z hydromasażem, minimalizacja kosztów jest możliwa na różnych frontach i warto o tym pomyśleć, zastanawiając się nad remontem swojego wnętrza. Na wielu serwisach budowlanych znajduje się kalkulator kosztów remontu. Z jego pomocą można będzie oszacować, ile pieniędzy będzie nam potrzebne.

Mamy nadzieję, że udało nam się wskazać kilka cennych porad, dotyczących tego, jak tanio wyremontować mieszkanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.